MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Krzywda dziecka

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 sierpnia 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Śledztwo w sprawie molestowania dziewięcioletniej dziewczynki rozpoczęła prokuratura rejonowa – donosi w piątkowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Przestępstwa mogli dopuścić się ojciec i dziadek dziecka. Obaj są mieszkańcami miejscowości w okolicach Jeleniej Góry. Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu molestowania złożył adwokat matki dziewczynki.

Kobieta mieszka od dwóch lat w Kanadzie. Kontakt z dzieckiem utrzymywała przez telefon. Podczas jednej z rozmów dziewczynka poskarżyła się matce, że jest wykorzystywana.

Reakcja matki była natychmiastowa: poleciła swojej rodzinie zabrać dziecko i wynajęła prawnika, który złożył zawiadomienie. Do sądu rodzinnego trafił też wniosek o odebranie praw rodzicielskich mężczyźnie. Dziewczynka została przewieziona w Wielkopolskie, gdzie przebywa u ciotki.
Prokuratura jeszcze nie postawiła zarzutów. Śledztwo prowadzi w sprawie.

Dziewczynka w ramach pomocy prawnej została przesłuchana przez sąd w Poznaniu. Dziewięciolatka zamknęła się w sobie i o traumatycznych przeżyciach potrafi opowiadać tylko matce.
Od zeznań dziecka i matki zależy, czy prokuratura postawi komukolwiek zarzuty. Kobieta przyjedzie do Polski, lub zostanie przesłuchana przez sąd w Kanadzie. Wówczas jej zeznania zostaną przesłane do Jeleniej Góry.

Za molestowanie seksualne osób poniżej 15 roku życia grozi kara do 10 lat więzienia.

Czytaj również

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Przybywa pasażerów

Traktorem chciał wyrwać bankomat

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~toja 11-08-2006 8:16
Jeśli chodzi o wyrok chętnie służę palnikiem i obcęgami.
~tom 11-08-2006 9:10
a ja bym skurwy*** za jaja powiesił
~bartek 11-08-2006 10:19
palnik , obcegi? coz za.... humanitarne metody, zrobic takim z d*** jesien sredniowiecza. oglaszam konkurs na najciekawsza metode ''resocjalizacji'' takich ludzi
~Lech 11-08-2006 11:23
Od razu mówię, że PEDOFILOM POWINNIOBCINAĆ RĘCE I RURKĘ, ale zastanawiam się czy mała nie zmyśla... Może miała konflikt z ojcem i chciała się zemścić? 9 lat to już nie tak mało!!! A może to matka chciała się zemścić na ojcu dziecka i nagadała małej niestworzonych rzeczy, że jak ubierała tornister i kurtka jej się podwinęła i tatuś poprawiał to na pewno dotknął jej ramion i to już jest molestowanie. Albo poznała w Kanadzie jakiegoś faceta i chciała zabrać małą do siebie i potrzebowała haka na ojca dziecka. Zawarły umowę matka-córka, naobiecywała dziecku cukierków i kwiatów... To wiedzą tylko najbliżsi i prowadzący sprawę...
~MAMA??? 11-08-2006 14:41
A dlaczego ta MAMA nie jest z córką tylko na drugim koncu świata? z tego co wiem to miejsce matki jest przy dziecku....
~D3 KORAL 12-08-2006 0:40
Tego człowieka przesiąkniętego spustem mamuta hętnie bym wykastrował a z jaj zrobił druty telegraficzne bo przez takiego człowieka taka dziewczynka już ma zjechane życie.
~bad boy 12-08-2006 15:16
w zwiazku z chwilowym brakiem zajecia jestem zainteresowany posada kata

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Opłata za odpady – za dzieci też płacimy

Inspektor złamał prawo?

Start Rady Seniorów

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Głosy za strajkiem?

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1034
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%