MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Krzywda dziecka

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 sierpnia 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Śledztwo w sprawie molestowania dziewięcioletniej dziewczynki rozpoczęła prokuratura rejonowa – donosi w piątkowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Przestępstwa mogli dopuścić się ojciec i dziadek dziecka. Obaj są mieszkańcami miejscowości w okolicach Jeleniej Góry. Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu molestowania złożył adwokat matki dziewczynki.

Kobieta mieszka od dwóch lat w Kanadzie. Kontakt z dzieckiem utrzymywała przez telefon. Podczas jednej z rozmów dziewczynka poskarżyła się matce, że jest wykorzystywana.

Reakcja matki była natychmiastowa: poleciła swojej rodzinie zabrać dziecko i wynajęła prawnika, który złożył zawiadomienie. Do sądu rodzinnego trafił też wniosek o odebranie praw rodzicielskich mężczyźnie. Dziewczynka została przewieziona w Wielkopolskie, gdzie przebywa u ciotki.
Prokuratura jeszcze nie postawiła zarzutów. Śledztwo prowadzi w sprawie.

Dziewczynka w ramach pomocy prawnej została przesłuchana przez sąd w Poznaniu. Dziewięciolatka zamknęła się w sobie i o traumatycznych przeżyciach potrafi opowiadać tylko matce.
Od zeznań dziecka i matki zależy, czy prokuratura postawi komukolwiek zarzuty. Kobieta przyjedzie do Polski, lub zostanie przesłuchana przez sąd w Kanadzie. Wówczas jej zeznania zostaną przesłane do Jeleniej Góry.

Za molestowanie seksualne osób poniżej 15 roku życia grozi kara do 10 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Zebrali 3 tony odpadów

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~toja 11-08-2006 8:16
Jeśli chodzi o wyrok chętnie służę palnikiem i obcęgami.
~tom 11-08-2006 9:10
a ja bym sk...y*** za jaja powiesił
~bartek 11-08-2006 10:19
palnik , obcegi? coz za.... humanitarne metody, zrobic takim z d*** jesien sredniowiecza. oglaszam konkurs na najciekawsza metode ''resocjalizacji'' takich ludzi
~Lech 11-08-2006 11:23
Od razu mówię, że p...lOM POWINNIOBCINAĆ RĘCE I RURKĘ, ale zastanawiam się czy mała nie zmyśla... Może miała konflikt z ojcem i chciała się zemścić? 9 lat to już nie tak mało!!! A może to matka chciała się zemścić na ojcu dziecka i nagadała małej niestworzonych rzeczy, że jak ubierała tornister i kurtka jej się podwinęła i tatuś poprawiał to na pewno dotknął jej ramion i to już jest molestowanie. Albo poznała w Kanadzie jakiegoś faceta i chciała zabrać małą do siebie i potrzebowała haka na ojca dziecka. Zawarły umowę matka-córka, naobiecywała dziecku cukierków i kwiatów... To wiedzą tylko najbliżsi i prowadzący sprawę...
~MAMA??? 11-08-2006 14:41
A dlaczego ta MAMA nie jest z córką tylko na drugim koncu świata? z tego co wiem to miejsce matki jest przy dziecku....
~D3 KORAL 12-08-2006 0:40
Tego człowieka przesiąkniętego spustem mamuta hętnie bym wykastrował a z jaj zrobił druty telegraficzne bo przez takiego człowieka taka dziewczynka już ma zjechane życie.
~bad boy 12-08-2006 15:16
w zwiazku z chwilowym brakiem zajecia jestem zainteresowany posada kata

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Przestrzega przed glifosatem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Szansa na remont "zameczku"

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
371
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%