MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Krzysztofa Kaczorowska odznaczona za zasługi dla kultury

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 11:16
Aktualizacja: 11:18
Autor: Manu
Fot. UM Kowary
W minioną sobotę (22.08) w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida, podczas I Regionalnego Kongresu Kultury, artystka hafciarka Krzysztofa Kaczorowska – mieszkanka Kowar – otrzymała honorową odznakę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Odznaczenie w imieniu minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzaty Omilanowskiej wręczyli: dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury dr Zenon Butkiewicz oraz posłanka Zofia Czernow.

Krzysztofa Kaczorowska jest wieloletnią czynną członkinią Stowarzyszenia Miłośników Kowar oraz prezesem i założycielem Stowarzyszenia Artystów i Twórców w Kowarach. Artystka hafciarka prezentowała swoje prace na licznych wystawach m.in. w Jeleniej Górze, Kamiennej Górze, Kowarach, Krakowie i we Wrocławiu. Ulubioną techniką haftu Krzysztofy Kaczorowskiej jest haft krzyżakowy. W tej technice tworzy obrazy o tematyce pejzażowej, martwe natury, kwiaty i portrety. Jej mąż Edward także uczestniczy w twórczości – oprawia obrazy a czasami wykonuje w nich tła.

Krzysztofa Kaczorowska urodziła się w Komarnie k. Lwowa. W 1946 r. wraz z matką i bratem przyjechali na ziemie zachodnie i zamieszkali w Chocianowie, koło Legnicy. W 1957 r. wyszła za mąż za Edwarda Kaczorowskiego, urodziła i wychowała troje dzieci. W 1970 r. ukończyła Technikum Ekonomiczne w Jeleniej Górze. Poważną pasję hafciarską rozpoczęła w roku 1972.

Ogłoszenia

Czytaj również

W poszukiwaniu mandragory

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Spektakle online w Domu Gerharta Hauptmanna

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Absolwent 24-08-2015 11:30
Pani Krzysiu, serdecznie gratuluję!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Skok w Blok 2020 – teraz to już historia  

Stalowe rumaki w Karpaczu

Festiwal Musique D'Elite w Kamiennej Górze

Cyrk Tarabumba na Stacji Wolimierz

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
631
Tak
19%
Nie
76%
Nie wiem
5%