MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Kryta pływalnia w KPSW. Grunt to solidne fundamenty

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 czerwca 2011, 7:17
Aktualizacja: Sobota, 4 czerwca 2011, 7:40
Autor: Angela
Fot. Angela
Trwają prace przy budowie nowego basenu przy Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze (dawne Kolegium Karkonoskie). Roboty idą pełną parą. Wyburzono już budynki, które stały na terenie, gdzie obecnie kładzione są fundamenty pod nowy obiekt. Wykonawcą jest firma Skanska.

Powierzchnia niecki nowego basenu wyniesie 25 m na 12,5 m. Wokół pływalni będą zlokalizowane gabinety fizjoterapeutyczne, jak masaże podwodne czy suche. Basen będzie jednocześnie miejscem ćwiczeń dla studentów z fizykoterapii, gdzie będą odbywały się zajęcia praktyczne, jak i miejscem zajęć sportowych dla studentów innych wydziałów.

Prace przy budowie tego obiektu będą prowadzone przez 18 miesięcy. Pierwsi studenci skorzystają wiec z niego we wrześniu 2012 roku.
- Zgodnie z wymogami unijnymi inwestycje współfinansowane z unijnych środków przez pierwsze pięć lat nie mogą przynosić dochodów, dlatego początkowo z krytej pływalni będą mogli z korzystać tylko studenci KPSW oraz kadra akademicka. Po pięciu latach basen i gabinety zostaną udostępnione również mieszkańcom – mówi Grażyna Malczuk, kanclerz Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Podobnie zresztą jest z otwartą w kwietniu tego roku Salą Sportową im. Jerzego Szmajdzińskiego w KPSW.

Przebudowa i rozbudowa krytej pływalni zlokalizowanej w kompleksie uczelnianym są realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość zadania to ponad 10 mln zł z czego niemal sześć mln zł pochodzi z unijnej kasy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

O bezpieczeństwie

Zadbaj o swój zdrowy sen, wybierając materace Janpol oraz Hilding

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~lu 3-06-2011 8:10
jak mieliśmy tylko jedna pływalnie w jg to teraz będziemy mieli aż ponad ...
~gagula 3-06-2011 8:27
A czy pływalnia będzie tak solidna jak biblioteka przy Kolegium Jelenium, która już się rozsypuje?
~heh 3-06-2011 8:51
niech lepiej zrobią parking pod tą śmieszną uczelnią
~do | ~lu 3-06-2011 9:29
Czytaj ze zrozumieniem. Basen nie bedzie dla jg tylko prze 5 lat wylacznie dla szkoły. To gdzie widzisz ten nadmiar?
~jan 3-06-2011 10:24
Skoro będzie taka piękna pływalnia to może nastąpił już czas na poważną dyskusją po co komu i dla kogo jest KPSW ? Kogo ma kształcić KPSW, jakie są edykacyjne potrzeby regionu, jaka ma być jego przyszłość ? Co na to włodarze miasta, powiatu, województwa ? Pewnie dalej nic, nabiorą wody w usta i tylko bankiety, bankiety...
~DOKLADNIE 3-06-2011 11:08
mozna miec wszystko... biblioteka, basen, piekna uczelnia Ale najbardziej potrzebny to tam chyba jest parking... Wydaje się że władze kolegium mając tyle ternu wokół uczelni specjalnie nie chcą jego budowy!? Paranoja aby studenci WYŻSZEJ uczleni mieli parking na kilkanaście samochodów a reszta parkuje po krzakach, poboczach itd...
~student 3-06-2011 11:33
Co się z tą uczelnią dzieje ? Dalczego nikt się nie ujął za dr J. Zapruckim ?
~gg 3-06-2011 11:55
Dlaczego przez piec lat tylko studenci i kadra? Powinno się basen udostępniać dzieciom i młodzieży NIEODPŁATNIE!!!! Czy od razu trzeba brać pieniądze za bilety??? Przez pięć lat można spokojnie dzieciom pomóc. Tak jest z sala konferencyjna w Książnicy Karkonoskiej...Przez pięć lat nie zarabia, bo tez ze środków unijnych i może ją każdy sobie wynająć. I tutaj nikt nie ma cienia wątpliwości.A miastu potrzebny jest basen!!!!!
~saw 3-06-2011 15:49
miasto jest ubogie w ogóle w obiekty sportowe !
~Brunner 3-06-2011 18:34
A co się stało z dr. Zapruckim?
~lu 3-06-2011 19:13
| ~do | ~lu | po pierwsze skąd wiesz ze nie jestem studentem a po drugie powstaje basen w cieplicach jest w planach basen przy sp nr 6 bynajmniej był kiedyś taki artykuł po trzecie nasze baseny budują się od jakiś 15 lat jak nie więcej a teraz 2 na raz się budują lepiej późno niż wcale... to rzeczywiście gospodarowanie tego typu obiektami 1 klasa .....
~ 3-06-2011 20:24
a czy ktos wie kiedy zaczna budowac rekreacyjne centrum /siłownia,fitness,sauna../za caerfurem.kiedys o tym pisano
~Brunek 3-06-2011 20:46
I bardzo dobrze że się buduje takie obiekty niż się nie buduje!
~Gość 3-06-2011 21:45
a na porządny aQua park kasy niema ,a dla komunistycznej szkoły się znalazły ,Malczuk ma chyba niezłe chody w ratuszu że wyżebrała kase na ten basen .
~Jano 3-06-2011 21:55
To za nasze podatki budują basen tej pseudo uczelni i nie będzie można z niego korzystać ,no chyba mnie szlak trafi zaraz ,to ja zwykły obywatel płacący podatki w tym zas...ym mieście nie będę mógł korzystać z tego basenu nawet odpłatnie ,a co to jest prywatny folwark p.Malczuk już nic z tego nie rozumie ale jesień nadchodzi rozliczą wyborcy tych gnoji z ratusza i duża część pójdzie sowicie w jasna cholerę na bruk do budynku nie opodal tego baseny ,bo to tam sie znajduje ten bidulec w którym tylko sie rejestruje bezrobotnych i na tym kończy się urzędasów rola ,a bezrobotni traktowani są jak intruzi .
~gość12 3-06-2011 22:42
Do Jano, mniej emocji, a więcej czytania ze zrozumieniem. To nie z Twoich podatków, lecz pieniędzy uczelnianych i unijnych. A przepisy uczelniane są takie właśnie. Do jan, KPSW kształci pedagogów, dziennikarzy, filologów, inżynierów, fizjoterapeutów i pielęgniarki. Kadra akademicka jest z Jeleniej Góry , Wrocławia, Opola i innych ośrodków akademickich. To wstyd, że mieszkaniec jeleniogórskiego grodu nie chce chwalić się posiadaniem uczelni, a ją potępia i ośmiesza. Wszystkie kierunku są akredytowane. Pomyśl czasem człowieku o młodzieży, której zwyczajnie nie stać na kształcenie w dużych ośrodkach akademickich. Skąd tyle jadu u złości? Jeleniogórzanie, powinniście być dumni z tego, że miasto chce się rozwijać, że daje wykształcenie i tworzy miejsca pracy. Ja jestem dumna.
~Brunek 3-06-2011 22:54
I bardzo dobrze że się buduje takie obiekty niż się nie buduje!
~Brunner 3-06-2011 22:59
Do Jano! To może niech wg Ciebie powstanie w Jeleniej KUL oni pracę mają wszędzie!
~@ 3-06-2011 23:49
jeśli hala sportowa nosi imię Jerzego Szmajdzińskiego, to pływalnia powinna nosić imię gen. Paździora - Za "Jego czasów" w Szkole oficerskiej poczyniono chyba najwięcej inwestycji, w tym i basen wewnątrz typowej koszarowej hali.
~... 4-06-2011 17:43
KPSW bibliotekę już ma, halę sportową też, niedługo będzie basen, potem jak dobrze pójdzie zrobią i parking ale jednej rzeczy niestety ciężko będzie odbudować - opinii o uczelni że matołów przyjmują (chodzi o pedagogikę). Szkoda tylko studentów z innych wydziałów. Jedni się pocą nad książkami by coś umieć a inni zbierają bazie na zajęcia...
~Jano 4-06-2011 18:12
do __gośća12 --gdyby ta uczelnia była taka super jak Ty kolego albo koleżanko twierdzisz to moje dzieci nie siedziały by na zasiłku, tylko miały by prace w tym jakże bardzo intratnym zawodzie jaki ukończyły w tejże bardzo intratnej uczelni ,w jeleniej górze po tej uczelni to co najwyżej możesz prace dostać w sklepie spożywczym lub supermarkecie i to nie zawsze ,albo dokształcać się dalej , więc zamilcz i pomyśl zanim komuś uwagę zwrócisz.
~............ 4-06-2011 19:31
A ta "uczelnia" kształci już magistrów? No i do Pani "gościa12" - Co za brednie pani opowiada o pieniądzach uczelnianych i unijnych, które nie pochodzą z podatków? A składki do Unii Europejskiej to z czego pochodzą jak nie z naszych podatków? Największa część składki pochodzi z podatku VAT! A "uczelnia" to niby nie jest dotowana przez państwo? A skąd są dotacje? Wszyscy na to płacimy podatki. Część funduszy uczelnianych pochodzi z czesnego, ale lwia część jest z podatków, więc proszę nie mydlić ludziom oczu, szanowna pani!
~zola 5-06-2011 16:21
to fakt \"uczelnia\" - dumnie brzmi tylko nie ma gdzie zaparkować !! i co w tym kierunku się robi ?
~taknachwile 31-10-2011 18:38
pieniadze uczelnia miala od "zaocznych", którzy płacą za te "śmieci" (bo to co sie tu wchłania nie można nazwac wiedzą) 2000-5500zł/semestr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak jakoś sprawdzam i okazuje sie iz NORMALNE uczelnie w tym kraju nie robią podziału na parking dla studentów i parking dla kadry - ale KPSW jest wyjatkowe pod kazdym względem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Dla bezpieczeństwa

Stanie pojemnik na nakrętki

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
304
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
11%