MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Kryształowy weekend tuż

Wiadomości: PIECHOWICE
Czwartek, 1 lipca 2010, 18:57
Aktualizacja: 19:08
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Zespół DE MONO będzie gwiazdą zaczynającej się jutro trzydniowej imprezy w Piechowicach. Nie zabraknie wydarzeń, których wspólnym mianownikiem będzie szkło i proces jego powstania – także w kontekście artystycznym.

Jutro (2 lipca) w Galerii „Cztery Pory Roku” o godz. 17 rozpocznie się wernisaż wystawy „Ballada o szkle”. Będzie to zarazem inauguracja całego projektu pod nazwą „Kryształowy weekend – odbudowa tradycji szklarskich”. Na ekspozycję składają się prace Małgorzaty Sztabińskiej, Anny Jodzis oraz Jerzy Szczap.

O godz. 18 w sali widowiskowej POK zacznie się koncert „Kryształowe głosy”, a na godz. 20 i północ przewidziano plener pod hasłem „Noc ognia i lawy”/

W sobotę „Kryształowy weekend” zacznie się w południe warsztatami dmuchania szkła, grawerowania, konstruowania witraży oraz mozaiki. Będzie też wystawa „Szklana improwizacja”. Wszystko przy ul. Mickiewicza. O godz. 14 w sali OSP rozpocznie się uroczysta sesja rady miejskiej połączona z tradycyjnym przemarszem orkiestry dętej na plac przed dworcem kolejowym. Tam impreza potrwa aż do wieczora. Przewidziano występy zespołów Szklarki, 13 Poziomo oraz s-POK-oo. O godzinie 20 wystąpi gwiazda „Kryształowego weekendu” – zespół DE MONO. Drugi dzień święta zamknie pokaz nocny „Laser i kryształ”.

W niedzielę odbędą się uroczyste obchody 65-lecia Ochotniczych Straży Pożarnych, a w godz. 16 – 19 zostanie rozegrany Turniej Osiedlowy Orlik 2012.

Miejski Zakład Komunikacyjny informuje, że z powodu święta autobusy linii nr 15 relacji Jelenia Góra – Michałowice – Piechowice PKP w okresie od godz. 16. 2 lipca do godz. 6 4 lipca, zamiast przy dworcu PKP w Piechowicach będą kończyły i rozpoczynały swój bieg na przystanku końcowym linii nr 9 „Piechowice Górne” z pominięciem przystanków "Piechowice Przedszkole NŻ" oraz "Piechowice PKP".

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sołectwa kupują defibrylatory

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Tomy M. 1-07-2010 19:44
I to jest impreza! Kto nie był na festynach w Piechowicach niech żałuje. Zamykają ulice i bawią się jak na octoberfest w Niemczech. Do tego zagra fajna kapela (DEMONO gra koncerty ... koncertowo!) i będzie super impreza, a nie te Sobieszowskie popłuczyny.
valentine 1-07-2010 21:46
:)
~kamikadze 1-07-2010 22:50
no własnie nie wyganiają na wypi.... gdzies jakies lotniska, pola, stawy itp tylko bawią sie w centrum miasta, skad pozniej mozna sie w stanie niewazkosci w normalny sposob ewakuowac! jazda jazda biała gwiazda!
~??? 2-07-2010 0:10
do mono będzie grało w jakiejś hali czy wstęp płatny czy jak?
~alkocholik 2-07-2010 1:03
na placu przez pkp
~pawka 2-07-2010 10:06
Dla wszystkich zainteresowanych: Impreza pod nazwą Kryształowy Wekend ,wszystkie wydarzenia towarzyszące ,występ grupy De Mono i cała reszta jest NIEODPŁATNA czyli za darmo. DeMono wystąpi w sobote na placu przed dworcem PKP.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powrót Bitwy o Basztę

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Ławki do remontu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Synoptycy: spodziewane burze i deszcz

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
142
Tak
39%
Nie
54%
Nie wiem
8%