MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kryształowy Weekend

Wiadomości: Piechowice
Sobota, 9 czerwca 2018, 5:44
Aktualizacja: Niedziela, 10 czerwca 2018, 12:12
Autor: WAC
Fot. WAC
Ekologicznym Festynem Rodzinnym rozpoczęło się doroczne święto szklarskich tradycji w Piechowicach, czyli Kryształowy Weekend. Organizatorem jest Piechowicki Ośrodek Kultury.

Impreza, która odbywała się na terenie przy Hucie Szkła Julia miała charakter integracyjny dla mieszkańców Piechowic.

- Dzisiejszy festyn jest świetną okazją do zaprezentowania twórczości lokalnych twórców, rzemieślników i artystów - mówi Ewa Romańska z POK. - Swoje prace pokazują plastycy z grupy Pi Art. Jest stoisko z ceramiką, rzeźbami z makaronu, minerałami ale też z pysznymi wędlinami, miodem oraz ziołami.

W specjalnym namiocie dzieci w różnym wieku znakomicie bawiły się i uczyły podczas warsztatów przygotowanych przez pracowników różnych placówek Karkonoskiego Parku Narodowego. Ich tematem przewodnim było drewno. Z tego materiału dzieci wykonywały biżuterię oraz zawieszki, na drewnie powstawały też ich oryginalne obrazy. Nagrodą za trud i pomysłowość były publikacje edukacyjne oraz książki wydane przez KPN.

Kolejne atrakcje Kryształowego Weekendu już dziś (9.06). O godzinie 13.00 w parku "Szklany Ogród" zostanie odsłonięty obelisk pamięci, a godzinę później w parku obok Delikatesów "Centrum" rozpocznie się jubileuszowy koncert zespołu "Szklarki". W godzinach 14.00-18.00 będzie Miasteczko Zabaw Rodzinnych.

Od godziny 15.00 do 18.00 pod hasłem "Dobre bo nasze" zaplanowano występy taneczne, przedstawienia oraz prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży. O godzinie 18.30 na scenę wyjedzie kabaret "Ciach", a o 19.30 wystąpi zespół Exelent. Dzień pełen atrakcji zakończy Disco Party.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie kolejne podejście

Podpisali porozumienie  

Kotlina przymknięta!

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Będą widoki ze Złotego Widoku

Nie widać, że to bio?

Letnie szlaki są wciąż zamknięte

Wsparcie strajkujących

Sonda

Sezonowa zmiana opon powinna być obowiązkowa?

Oddanych
głosów
1291
Tak
70%
Nie
24%
Nie wiem
6%