MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Kryształowy Weekend

Wiadomości: Piechowice
Sobota, 9 czerwca 2018, 5:44
Aktualizacja: Niedziela, 10 czerwca 2018, 12:12
Autor: WAC
Fot. WAC
Ekologicznym Festynem Rodzinnym rozpoczęło się doroczne święto szklarskich tradycji w Piechowicach, czyli Kryształowy Weekend. Organizatorem jest Piechowicki Ośrodek Kultury.

Impreza, która odbywała się na terenie przy Hucie Szkła Julia miała charakter integracyjny dla mieszkańców Piechowic.

- Dzisiejszy festyn jest świetną okazją do zaprezentowania twórczości lokalnych twórców, rzemieślników i artystów - mówi Ewa Romańska z POK. - Swoje prace pokazują plastycy z grupy Pi Art. Jest stoisko z ceramiką, rzeźbami z makaronu, minerałami ale też z pysznymi wędlinami, miodem oraz ziołami.

W specjalnym namiocie dzieci w różnym wieku znakomicie bawiły się i uczyły podczas warsztatów przygotowanych przez pracowników różnych placówek Karkonoskiego Parku Narodowego. Ich tematem przewodnim było drewno. Z tego materiału dzieci wykonywały biżuterię oraz zawieszki, na drewnie powstawały też ich oryginalne obrazy. Nagrodą za trud i pomysłowość były publikacje edukacyjne oraz książki wydane przez KPN.

Kolejne atrakcje Kryształowego Weekendu już dziś (9.06). O godzinie 13.00 w parku "Szklany Ogród" zostanie odsłonięty obelisk pamięci, a godzinę później w parku obok Delikatesów "Centrum" rozpocznie się jubileuszowy koncert zespołu "Szklarki". W godzinach 14.00-18.00 będzie Miasteczko Zabaw Rodzinnych.

Od godziny 15.00 do 18.00 pod hasłem "Dobre bo nasze" zaplanowano występy taneczne, przedstawienia oraz prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży. O godzinie 18.30 na scenę wyjedzie kabaret "Ciach", a o 19.30 wystąpi zespół Exelent. Dzień pełen atrakcji zakończy Disco Party.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Objazd na singletracku

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

Ile dostaną sołectwa?

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Dla młodych rolników

Co z odpadami po Green Energy Power?  

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%