MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Krycha połączy górskie kurorty

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Poniedziałek, 29 grudnia 2008, 9:00
Aktualizacja: 9:01
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Lukę komunikacyjną między Karpaczem i Szklarską Porębą zapełnią nowe połączenia, które wspomniany przewoźnik zamierza uruchomić od 5 stycznia przyszłego roku.

Pojazdy Krychy Bus będą jeździły regularnie z Jakuszyc przez Szklarską Porębę, Piechowice, Sobieszów, Podgórzyn, Sosnówkę, Miłków do Karpacza (Biały Jar) oraz z Jeleniej Góry (przystanek Tesco) przez Mysłakowice, Kowary do Karpacza (Biały Jar).

Kursy będą wykonywane codziennie oprócz świąt wielkanocnych . Z Jeleniej Góry do Karpacza komunikację zapewnią trzy kursy, a w drogę powrotną – cztery. Z Jakuszyc do Karpacza Krycha uruchomi 4 kursy a w drogę powrotną 3.

Do tej pory turystom i mieszkańcom trudni było dostać się autobusami ze Szklarskiej Poręby do Karpacza (i odwrotnie). Dlatego należy się spodziewać, że propozycja Krychy skutecznie wypełni tę lukę komunikacyjną. Rozkład jazdy dostępny na stronie: krycha.pl

Za informację dziękujemy Damianowi z Piechowic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Nowa rada sportu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~fdr 29-12-2008 10:19
super!!!!!!!!!!!! nie dość, że Krycha dorobi sobie nieźle na tych kursach to i nam wyjdzie to na dobre. Turyści i mieszkańcy będą mogli z łatwością przemies...ć się z Karpacza do Szklarskiej.
~Liczyrzepa 29-12-2008 13:27
Dlaczego nie przedłużyć połączenia do Jakuszyc do Harrachova? Wtedy klintów byłoby jeszcze więcej. A co z innymi połączeniami na czeską stronę: do Pecu, Szpindla, Vrchlabi, Liberca, Trutnova itd.? To skandal, że wciąż aby dostać się w czeskie Karkonosze, trzeba drałować per pedes przynajmniej kilka kilometrów przez granicę. A na marginesie: rozwój busiarstwa to początek końca komunikacji publicznej. W Czechach czy Niemczech nie ma busiarstwa, a za to jeżdżą pociągi! Wolny rynek często rządzi się doraźnymi, krótkotrwałymi interesami, warto jednak myśleć przyszłościowo!
~przewodnik 29-12-2008 14:01
nasz miejski przewoźnik MZK nie dostrzegł, że jest luka komunikacyjna i można zarobić poza terenem miasta. Łatwiej podnosić ceny biletow w mieście i dostawać dotację od Prezydenta miasta, niż myśleć i mieć inicjatywę.
~leon 29-12-2008 15:08
Super !!!!
~mietek 29-12-2008 16:04
Myślę, ze dobrze by było gdyby Kry-cha uruchomiła kursy do Czech i Niemiec do miejscowości turystycznych np. Praga, Drezno, Bauzen itp.
~kasz1389 29-12-2008 16:19
Szkoda, że te kursy omijają Cieplice. Można by taką trasę poprowadzić przez ul. Cieplicką, Pułaskiego i dalej na Osiedle XX-lecia i dopiero do Podgórzyna. Pozdrawiam Kry-chę i gratuluję pomysłu.
~Tomy M. 29-12-2008 17:05
Nie zastanawia Was że np. Podgórzyn nie ma bezpośredniego połączenia z Sobieszowem ? Przecież te dwie miejscowości leżą obok siebie, obie są miejscem wypadowym dla wycieczek na Chojnik jednak do tej pory nikt nie zauważył chyba braku takiego połączenia.
~ 29-12-2008 17:06
do ~mietek: Ja za jazdę zdezelowanym busem Kry-chy do Pragi czy Drezna dziękuję. Już wolę pociąg lub autobus. Bez nicka, dawniej inaczej
piipi 29-12-2008 17:26
*KRYCHA ..energii-kobiecej dostala i konkurencje ..POKONALA !!.*Bravo.."Krysiu",lubie na tobe jezdzic..przepraszam z toba.
~klientela 29-12-2008 18:29
zeby krycha powinna jezdzic do janowic wielkich!te dwie firmy co sa w janowicach to jest masakra!busy sa zaladowane do pelna a im szkoda zeby autobus jezdzil!a krycha ma autobusy i ludzie jada wygonie!!!
~Ewa 29-12-2008 18:51
Dlaczego nie mozna uruchomić polączeń do lubania bardzo o nie prosimy
~leon 29-12-2008 21:27
Do lubania masz duzo połączen pkp w ciągu dnia m in. 14,06 15,06 16,06 , pociąg jest tanszy i szybszy
~do: Bez nicka dawniej inaczej 29-12-2008 23:32
pewnie, że do Wrocławia lepiej Tobie wracać PKS-em
~Pirat 29-12-2008 23:59
Jeśli chodzi o komunikację w regionie jeleniógorskim, trafnie ostatnio wypowiedziała się, nomen omen, Krycha. Pozwolę sobie zacytować jej opinię: "Ludzie!!! Co Was obchodzą jakieś Karpacze i inne Podgórzyny! To o czym piszę jest oczywistą oczywistością dla wszystkich. Dla wszystkich z wyjątkiem buców z IRiPK mącących w UMWD przy kolei regionalnej na Dolnym Śląsku. Wymysły Skopca i Zdanowskiego przynoszą niesamowite straty! Po pierwsze pociągi-widma na paru lokalnych liniach, a po drugie odstraszanie pasażerów z obleganej linii zgorzeleckiej, gdzie totalnie spier... rozkład jazdy, rozkomunikowując pociągi w Węglińcu i tworząc m.in. 3 godzinną dziurę w szczycie przewozowym od 14 do 17, czyli wtedy gdy ludzie wracają z pracy i ze szkół. Za taką antykolejową politykę winnych powinno się publicznie wychłostać! Powiem wprost: Instytut Rozwoju i Promocji Kolei to wróg nr 1 kolei regionalnej na Dolnym Śląsku! Zamiast promować i rozwijać kolej to ją z premedytacją zarzynają narażając UMWD na ogromne straty, które pokryją podatnicy! Mam nadzieję, że Skopiec i Zdanowski poniosą za to odpowiednie konsekwencje prawne i finansowe! Tu się kłania prokurator i poważnie rozważam złożenie odpowiedniego zawiadomienia! Już dziś oskarżam ich publicznie o działanie na szkodę kolei i pasażerów oraz o marnotrawienie publicznych pieniędzy, które przy takim stanie rzeczy są wyrzucane w błoto! Żarty się skończyły! Samowolka Skopca i Zdanowskiego też!" I co Wy na to? Otwieram dyskusję...
~ 30-12-2008 11:49
co z tego ze jeżdżą busy krychy jak tam jest tak ciasno ze masakra!!!! jedz do Wrocławia dwie godziny z nogami założonymi za uszami!!! jezdze regularnie na tej trasie i wole pks ze wzgledu na wygode!!! jak krycha o tym nie pomysli to bedzie tracic klientow

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Kontakt ograniczony

Most już po remoncie

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
833
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%