MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

KRUS–owska przyjaźń polsko–koreańska

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 3 lipca 2008, 6:27
Aktualizacja: 6:30
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Były wicewojewoda jeleniogórski a obecny prezes Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych, czyli ikona jeleniogórskich ludowców – Roman Kwaśnicki przebywa w Korei Południowej.

To jedna z wielu podróży „księcia” Polskiego Stronnictwa Ludowego. o czym doniosła Rzeczpospolita. Zamieszanie medialne wynikło z dymisji Bogusława Nadolnika, wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Dziennik powiązał tę sprawę z sytuacją w KRUS zarządzaną od kilku miesięcy przez Romana Kwaśnickiego, który drogą awansu partyjnego objął tam stanowisko prezesa. Wiceminister Nadolnik, który złożył tekę, chciał zrobić w Kasie porządek, ale mu się nie udało, bo nie wygrał z układami Kwaśnickiego. Na podobny opór materii miał natrafić w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Romana Kwaśnickiego często można spotkać w Jeleniej Górze, bo w roku akademickim ma wykłady w Kolegium Karkonoskim (jest starszym wykładowcą). Ale równie często prezes KRUS podróżuje. Rzeczpospolita zarzuca mu, że zbyt często, co dzieje się kosztem nieporządku w firmie.

Kwaśnicki zrobił imponującą karierę. Zaczynał jako Zootechnik w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Przyszłość” w Chwaliszowie. Niektórzy jeleniogórzanie pamiętają go jako nauczyciela w nieistniejącym już Technikum Weterynaryjnym. Później skoczył wysoko w hierarchii zawodowej: został wicewojewodą jeleniogórskim w latach rządów koalicji SLD i PSL (do 1997 roku). Od 1998 do 2006 roku dyrektorował Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Szklarskiej Porębie. Dwa lata temu bez powodzenia startował w wyborach prezydenckich w Jeleniej Górze. Był także radnym kadencji 1994 – 1998.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Nie ma rady na wandali?

Chcesz wymienić piec? To informacja dla Ciebie!  

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Metamer 3-07-2008 10:50
Więc wynika z tego, że zootechnik wykłada na Kolegium ?
~Baca 3-07-2008 14:59
Ale to nie znaczenia iż tylko zootechnik, przecież Uczelnia ma bardzio wysoki poziom - bo sa tez wykłady i zajęcia aż na 3 piętrze!!! Dlatego nie jest ważnym kto wykłada, ważnym jest gdzie wykłada!!! Tym bardziej bardzo małe znaczenie ma fakt, gdzie "wykładowca ukończył szkołę, ważne, zeby do niej chodził, nawet przez kilka lat!!! Przecież zgodnie z doktryna WUML herbata robi sie słodsza iod samego mieszania łyżeczką!!! A że zarówno Pan Roman poszerza wiedzę o Polsce w Korei ( chyba Północnej - po w Południowej brak jest jakichkolwiek rpzesłanek do działania Pana/ Kolegi/ Towarzysza Kwaśnickiego) i odwrotnie za pieniądze KRUS przeznaczone na nędzne renty i emerytury rolnicze to jest zriozumniałe - KWESTIA NAWYKÓW Z DAWNYCH WOJEWODZIŃSKICH LAT jak i obecnej koncepcji taniego rządu. Przecież ta wycieczka krajpznawcza nie odbyuwa się za pieniądze rządowe, ale KRUS-owskie, czyli moje.
zloty666 3-07-2008 18:19
współpraca z koreańczykami na poziomie uprawy ryżu w kotlinie ? ! ?
~Łowca byków 3-07-2008 18:54
I to jest nasze narodowe nieszczęście - czerwone ryje muszą być zdecydowanym cięciem amputowane od koryta.
~zebel 3-07-2008 22:30
Można mieć pretensje do Kaczorków, ale tylko oni są w stanie te nachalne ryje popędzić z koryta.
~hetman 4-07-2008 10:11
Typowy urzedas , on wie jak wydawac spoleczne pieniądze , jak sie ulożyc i wybierać na dosadne życie , niech inni zaniosą a on z tytulu posady wygarnie ile potrzeba. Taki wzor nie przedsiebiorcy a cwaniaka partyjnego dzisiaj jest modny , bo nie trzeba wypracowywac na wlasny rachunek wystarczy dobrze sie wkręcic na cudze obfite spoleczne pieniądze.
~ciepliczanin 9-07-2008 18:46
Kogo nie spytac, to wszyscy mówia o Romanie Kwaśnickim żle. Bo kłamca, na "krzywego" lubi sie najeść i popić, godzinami plecie o swojej uczciwości (ha, ha, ha, ha), w pracy leń ( w zasadzie w pracy bywa gościem).
~cobra-syt 15-07-2008 21:39
A na jaki temat zrobił ten doktorat ? Podobno z machania wahadełkiem i różdżką. Może opowie coś o giełdzie rolnej, przewałkach z nieżyjącym już Ornochem i Marpol-em. CRR KRUS w Szklarskiej Porębie płaci teraz za niekompetencje byłego swojego dyrektora dr R. Kwaśnickiego. Takich kwiatków znam więcej. Będę musiał chyba wykazać postawę obywatelską i wskazać odpowiednim służbom fakty z jego życiorysu. To wstyd żeby taki człowiek dorwał się do takiego stanowiska. On dobrze wie, że to jest ostatnia okazja do nachapania się forsą. Po nowych wyborach PSL już nie będzie w Sejmie. Mam nadzieję, że wcześniej (przed zakończeniem kadencji tego Sejmu) zostanie wyprowadzony w bransoletkach. Mam nadzieję że Pawlak po uzyskaniu pewnych informacji wywali go z tego stołka jeszcze przed końcem kadencji, szczególnie jak do wiadomości publicznej dojdzie co się dzieje w CRR KRUS w Szklarskiej Porębie. Już ja się o to postaram.
~Anna R 19-07-2008 23:56
Wszyscy którzy są u władzy są z klucza politycznego, bo to partie wygrywają wybory i na ich podstawie rządzą! Oczywista praktyka więc przestańcie robić ludziom wodę z muzgu
~Łukasz M 19-07-2008 23:57
Nie ma to jak znaleźć kozła ofiarnego i wylać na niego kubeł żygowin! Powiedzmy szczerze... skoro KRUS wymaga sprzątania a Kwaśnicki jest tam od kilku miesięcy, to nie on odpowiada za stan instytucji, którą zastał. Dajmy człowiekowi chociaż rok, żeby miał czas dokonać zmian na lepsze i rozliczajmy go wtedy z wyników jego działań a nie z tego, gdzie jeździł bo może były konieczności wyjazdów
~Konrad H 19-07-2008 23:57
"Niech no kto wychyli łeb Trzeba opluć, zgnoić, zgnieść Taki nasz powszedni chleb Obsobaczyć go i cześć" Przykro się robi, kiedy czyta się tak ba...lne, przesycone tępą nienawiścią komentarze! Może by tak, przed wygłoszeniem miażdżącej krytyki wnikliwiej zapoznać się z tematem. Po co Kwaśnicki pojechał do Korei? Na wakacje za pieniądze podatników? Pojechał reprezentować jako Prezes KRUS, nasz kraj na światowym zjeździe instytucji związanych z ubezpieczeniem rolników. Więc to nie jego fanaberia tylko obowiązek! Od kiedy opluwa się człowieka za wykonywanie swoich obowiązków?!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Inteligentny dom – korzyści i rozwiązania

Porównaj ceny z Jelonką.com

Rodzice oburzeni pismem wójta

Śmierć na żwirowni

Szlakiem Cystersów

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
519
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%