MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Krucze Skały do superwspinaczki

Wiadomości: Region
Sobota, 25 sierpnia 2012, 8:10
Aktualizacja: 21:58
Autor: red
Fot. karpacz.pl
Rozpoczęły się prace porządkowe i tzw.ekiperskie na Kruczych Skałach w Karpaczu. Będą tu wytyczone drogi wspinaczkowe, zostanie zamontowane wyposażenie, niezbędne do utworzenia punktu wspinaczkowego.

Zakres robót obejmuje m.in. oczyszczenie skał, uprządkowanie terenu oraz wytyczenie i ubezpieczenie dróg wspinaczkowych.

Prowadzone prace są elementem projektu „Zielone Karkonosze - rozwój infrastruktury turystycznej miast pogranicza polsko-czeskiego: Jilemnice, Karpacz i Kowary”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Krucze Skały wyrastają ze zbocza doliny Płomnicy, mają do 25 m wysokości. Doprowadza do nich od ulicy Skalnej wyraźna, oznaczona drogowskazem ścieżka, odbijająca w prawo, tuż za mostem na Płomnicy. Atrakcją Kruczych Skał są dwie niewielkie, umieszczone jedna nad drugą, w jednym z filarów skalnych sztolnie, których głębokość dochodzi do 8 m.

Ogłoszenia

Czytaj również

Synoptycy: spodziewane burze i deszcz

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Co z dużą ilością nakrętek?

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~fismol 25-08-2012 8:43
dziękuję ekiperom!
~petzl 25-08-2012 9:06
No nareszcie konkretna informacja wreszcie jakiś rozwój w zagłębiu wspinaczki
~ 25-08-2012 11:39
mogli napisać czy tam jeszcze jagody mozna zbierać
~alpin 25-08-2012 12:19
Artykuł mało konkretny. Kto jest wykonawcą prac ekiperskich i czy ma stosowne uprawnienia? Czy tez powstanie kolejny rejon ubezpieczony z ringów wykonanych z prętów żebrowanych używanych do zbrojenia betonu? Ponadto brak informacji, że rejon częściowo był już ubezpieczony i o dziwo przez profesjonalny, atestowany sprzęt.
~ 25-08-2012 13:11
Fajnie,dziwi jednak fakt,że tyle lat po transformacji i to dopiero zrobiono:) Teraz tylko jeszcze kilka rejonów ubezpieczyć i byłoby fajowo same sokoliki to nie jest dobre rozwiązanie, wieje zwyczajnie nuda, to tak jakby cały czas chodzić na jeden i ten sam film, podczas gdy są i filmy inne:) Koło Jeleniej też są skałki do obijania np na Perle Zachodu,ale Zawiła na to kasy nie da, to jest pewne na 100% :)
~BRAWO ! 25-08-2012 16:09
BRAWO !!! TO SĄ REALNE DZIAŁANIA DLA ROZWOJU TURYSTYKI W REGIONIE JELENIOGÓRSKIM ! PANOWIE PIK I LESZEK - CZYTAJCIE I UCZCIE SIĘ ! PÓKI CO WASZE DZIAŁANIA TO TYLKO MIELENIE JĘZOREM NA FORACH INTERNETOWYCH, A TYMCZASEM TO INNI COŚ ROBIĄ - W CISZY I BEZ ROZGŁOSU. NIE WSTYD WAM ?
~Długi 25-08-2012 19:30
na wstępie do Alpin: - wytyczanie i ubezpieczanie w stałe (atestowane) punkty wykonywane jest przez uprawnionego ekipera PZA - zgadza się, że rejon był już częściowo ubezpieczony w latach 2009 i 2010 ale stanowiło to 15% prac wykonanych w tym roku. Nadal jednak można było trafić na stare spity i linie na których brakowało stanowisk. - nie wiem gdzie kolega się wspina ale od wielu lat w naszym rejonie nie widziano domorosłych ekiperów szalejących z wyniesionym z budowy prętem zbrojeniowym. początkiem września będzie dostępny online przewodnik wspinaczkowy po Kruczych Skałach ale już mogę zdradzić, że będzie ponad 30 ubezpieczonych dróg, głównie w przedziale trudności IV do VI.1. dla poszukiwaczy wyższej cyfry też coś się znajdzie:) pzdr i zapraszam na wspinik
~ 25-08-2012 20:11
I dobrze brawo ekipa
~koupc 26-08-2012 16:23
Jelenia Góra miasto turystyczne mawiają a wkoło zarasta prawie wszystko i robi się busz nie do przebycia, gdyby to było w Czechach czy w Niemczech, to każda skałka byłaby odkryta i udostepniona na różne sposoby, a u nas to tylko busz i paplanie o turystyce i targach turystycznych a np Ogród Muz na Perle Zachodu koło Jeleniej góry czeka aż chyba Polska utraci te ziemie:)
~AK 28-08-2012 14:28
Byłem, wspinałem. Kawał świetnej roboty Panowie. Z chęcią będe wracał do Karpacza.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć w mieszkaniu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
819
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%