MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

„Kruche Piękno” naszych artystów w Jabloncu

Wiadomości: Powiat
Wtorek, 30 lipca 2013, 9:05
Aktualizacja: 9:09
Autor: Mea
Fot. Archiwum Starostwa
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze wzięli udział w konferencji prasowej, zorganizowanej w siedzibie Związku Producentów Szkła i Biżuterii w Jabloncu nad Nysą. Spotkanie dotyczyło największej międzynarodowej Wystawy Szkła i Biżuterii w Czechach „Krehka Krasa – Kruche Piękno”, której powiat jeleniogórski jest współorganizatorem.

Wraz ze Związkiem Producentów Szkła i Biżuterii konferencję zorganizowało Muzeum Szkła i Biżuterii w Jabloncu. – Organizatorzy przedstawili kolejne etapy przygotowań wystawy oraz program imprezy, która będzie trwała od 8 do 11 sierpnia z udziałem 54. wystawców – mówiła Ewelina Ostrowska z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Starostwo Powiatowe zaprezentowało wystawców z regionu jeleniogórskiego. W wystawie wezmą udział: INNOGLASS Agnieszka Ślipko-Strzałkowska, Pracownia Witraży „Antoniów” Beata i Marcin Chlebowscy, Pracownia NA-SZKLE Marzena Grabowska, Koło Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach, Stowarzyszenie Zespół Folklorystyczny „Karkonosze” oraz Schronisko PTTK „Strzecha Akademicka”.

Na konferencji oprócz organizatorów: Pavla Kopacka prezydenta Związku Producentów Szkła i Biżuterii, Milady Valeckovej dyrektorki Muzeum Szkła i Biżuterii oraz Ireny Bulirovej sekretarza Związku, byli obecni partnerzy projektu m.in. Hana Maierova - zastępczyni wojewody libereckiego i przedstawiciele Euroregionu Nysa po stronie czeskiej, IT Jablonec n/N oraz CZECH TOURISM. Powiat jeleniogórski reprezentowali: Wiesław Dzierzba – dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu oraz Ewelina Ostrowska z Wydziału PTS.

- W konferencji udział wzięli też dziennikarze czeskiej organizacji turystycznej, lokalnej gazety jabloneckiej, radia oraz telewizji TV RTM. Przeprowadzono wywiady prasowe, radiowe i telewizyjne. Media pytały m.in. o współpracę powiatu jeleniogórskiego z Jabloncem i nasze uczestnictwo w wystawie – dodała Ewelina Ostrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ile dostaną sołectwa?

Lokator celowo podpalił mieszkanie

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Stalowe rumaki w Karpaczu

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Dachowanie w Radomierzu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%