MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Krótsza majówka o jeden dzień

Wiadomości: REGION
Piątek, 30 kwietnia 2010, 8:17
Aktualizacja: 8:17
Autor: Ania
Majówka w Wojanowie odbędzie się 2 maja.
Fot. TEJO
Układ kalendarza sprawił, że tegoroczny długi weekend nie jest rekordowo długi. Jednak w regionie nie zabraknie imprez, które mają umilić czas mieszkańcom. Oby tylko pogoda dopisała! Niektóre propozycje przedstawiamy poniżej.

W Szklarskiej Porębie zabawy rozpoczną się już dzisiaj oficjalnym otwarciem boiska i meczem piłki nożnej. Pierwszego maja odbędą się rozgrywki sportowe na „Orliku”, zawody rowerowe dla dzieci, wycieczka z przewodnikiem pod hasłem „ Dotykanie sztuki idąc i stojąc’, tzw. „Śnieżna Majówka”, czyli ostatni bieg narciarski w sezonie, „Ekstremalna Majówka”, na którą zaprasza Szkoła Górska QUASAR.

Będzie można zobaczyć także, jak wygląda praca w Leśnej Hucie szkła i uczestniczyć w kilku innych atrakcyjnych wydarzeniach. Natomiast drugiego maja na terenie Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej zostanie zorganizowany plener malarski, a w Parku Miejskim „Esplanada” festyn, podczas którego odbędą się m.in. warsztaty w rzeźbieniu w lodzie, graffiti, koncert zespołu rockowego DRUIDS i inne.

Na poniedziałek, trzeciego maja zaplanowano zaś IV Memoriał Jurka Zawadzkiego. Zawodnicy wystartują z nartostrady Puchatek. Uczczą w ten sposób pamięć jednego z pierwszych organizatorów maratonów w kraju. Mówi się o nim, że był człowiekiem, który o turystyce rowerowej wiedział wszystko.

Trzeciego maja turyści i mieszkańcy Karkonoszy będą mogli pobawić się z okazji Wiosny Cieplickiej. Zabawy i konkursy w Parku Zdrojowym rozpoczną się już wczesnym popołudniem. Dzień uświetni występ Lubelskiej Federacji Bardów oraz Michała Rudasia.

W niedzielę majowemu szaleństwu będą mogli oddać się miłośnicy turystyki rowerowej. Na polanach piknikowych Pałacu Wojanów odbędzie się rodzinna impreza sportowo – rekreacyjna, IV Wojanowski Piknik Majowy Otwarcie Turystycznego Sezonu Rowerowego.

W Piechowicach zaś, pierwszego maja o godzinie 15.00 w parku przy OSP rozpocznie się Majówka – Grillówka, a w Kowarach tego samego dnia o godzinie 11.00 Piknik Artystyczny na Starówce. Pozostałe dwa dni długiego weekendu w mieście nad Jedlicą upłynął pod znakiem sportu. Przeprowadzone zostaną turnieje piłki nożnej, tenisa i siatkówki. Karpacz zaprasza zaś do wzięcia udziału w zawodach Powerade MTB Marathon, który odbędzie się pierwszego maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Areszty za rozbój i kradzież

Przeszkadzali gapie

Z Psim Patrolem

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~NWK 30-04-2010 8:56
Tak, ale licaliści mają weekend aż do nastepnego piątku z powodu matur, pozazdrościć tym co ich nie piszą :D
~do NWK 30-04-2010 9:09
Niestety takie życie jest maturzystów,ja miałam tak samo ale jakies 4lata temu;) "polamania długopisów"
~ 30-04-2010 9:16
też byłam maturzystka,polamania dlugopisów
rymcycymcy 30-04-2010 10:24
Kiedyś też się wezmę w garść i będę maturzystą ! ;)
~taaa 30-04-2010 11:17
Słabiutko się Jelenia postarała....Wrocław-wyspa sodowa - niezła impra ... a tu lipa ........szkoda
~jeleniogórzanka73 30-04-2010 12:30
A jakie imprezy w naszym szanownym mieście /kiedyś wojewódzkim???/ ???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ostatnia prosta kandydatów

Gala Senioraliów

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Wybory: Zwycięstwo PiS

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
582
Tak
13%
Nie
65%
Nie wiem
21%