MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Krótko z wiceministrem Jarosławem Sellinem

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 21 maja 2018, 16:35
Aktualizacja: Czwartek, 24 maja 2018, 11:15
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego był gościem spotkania w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze, gdzie zgromadzili się zarówno zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości, jak i osoby związane z Komitetem Obrony Demokracji. Było kilka spięć słownych, ale też niewiele możliwości do zadawania pytań.

Na początku spotkania Jarosław Sellin zaznaczył, że mimo pochodzenia z innego regionu Polski (Trójmiasto), Dolny Śląsk jest mu bliski z racji pełnionej funkcji, gdyż nasz region ma najwięcej zabytków.

Wiceminister kultury rozpoczął od podsumowania dotychczasowych rządów PiS, wspomagając się kartkami. Mimo kilkunastu minut spóźnienia, ogłoszono również, że polityk musi za godzinę opuścić nasze miasto, gdyż ma kolejne zaplanowane spotkanie. Tym samym po wystąpieniu byłego rzecznika rządu Jerzego Buzka nie było zbyt wiele czasu na zadawanie pytań.

Mimo usilnych prób (zgłaszania się) przedstawiciel KOD-u będąc pomijanym, zabrał głos bez mikrofonu i odniósł się do kwestii abonamentu radiowo-telewizyjnego. Były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji próbował uspokoić wzburzonych sympatyków PiS i odpowiedział na zadane pytanie, jednak w dalszym ciągu wyczuwalne było napięcie w dyskusji.

Po zakończeniu spotkania (ani przed jego rozpoczęciem) Jarosław Sellin, ani Marzena Machałek nie mieli czasu na wywiady dla dziennikarzy - szybko opuścili salę konferencyjną Książnicy Karkonoskiej udając się do kolejnego miasta w weekendowej objazdówce PiS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Od niedzieli z nowymi przystankami

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Ktoś zniszczył choinki

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~ 21-05-2018 16:54
nO I CO , KURNA , NO I CO ? Tak się splawia suwerena, nawet takiego 50 proc. jak dobry bimber! Nie dziwią się, bo od Kolana nie dostali rozpiski. Boją się,że jakby co to złe uderzy na łokieć. Ha,ha,ha !
~Ob. Serwator 21-05-2018 17:19
Prawica powinna się wstydzić pokazywać swoje gęby zdradzieckie. Zwane przez nich samych MORDAMI. Nie dość, że w większości wyglądają jak straszydła z komiksów o siłach piekielnych, to nie ma dnia żeby jakimiś łgarstwami nie próbowali ogłupić Polaków i świata. My nie mamy wyjścia, choć możemy emigrować z tego kraju. Ale zagranica pokazuje nam (również zwykłym ludziom), w jakiej mają nas doopie i jak głęboko. Ot choćby ostatnia wizyta cząstkowego prezydęta w USA, gdzie mógł sobie pogadać z pomnikiem. I to w asyście kilu ochroniarzy wyłącznie. Oszustwa, okradanie państwa - czyli nas, pasienie żarłocznego kościoła, który swoimi tłustymi ponad wymiar rozsądku biskupami niszczy nasz kraj - oto nasza rzeczywistość. A dodatkowo taki (nie wiem jak to-to nazwać) Pieronek ogłasza, że BISKUPOM PEDOFILOM TEŻ SIĘ NALEŻY SZACUNEK. Ludzie, przecież na całym świecie za takie teksty kolesia by zlinczowali. Tutaj zaś kościelni pokazują nam „FAKA” i to wszystkimi łapami naraz. Właśnie tacy są ludzie ściśle powiązani w całość: prawica, kościół, rydzykoidy no i oczywiście faszystowskie hordy nacjonalistów. PIĘKNY MAMY OBRAZ POLSKI na świecie. Ja się zastanawiam, jak i co to będzie, kiedy za dwa lata ci dranie zostaną zgnieceni w wyborach. Chyba trzeba będzie zmienić cały plan budownictwa mieszkaniowego, na budownictwo więzienne. Są miliony zdjęć i filmów gdy policja katuje i poniża obywateli. Czy ci ludzie nie zastanowili się, że po zmianie systemu zostaną potraktowani tak samo jak milicja z czasów PRL? Że już teraz pracują na najniższą możliwą emeryturę? Patrząc na to - ręce opadają z hukiem.
~Anonim+ 21-05-2018 17:21
Było do przewidzenia, pytania należało przygotować na kartkach PRZED spotkaniem (vide Marszałek Kuchciński) i nie było by problemów z odpowiedziami! Swoją drogą, to jest mi żal partyjnych przedstawicieli PIS (i koalicjantów), te spotkania mogą doprowadzić do załamania nerwowego - no, ale Prezes kazał... Dla świętego spokoju, należało zaznaczyć w zaproszeniu - że wstęp TYLKO dla zwolenników "dobrej zmiany" - a, jak wiemy jest ich bez liku! P.S. "lik" - to wielkość bliżej nieokreślona, ale słuszna! Chciałbym (tak z troski!) mieć jakiś raport o stanie miłościwie nam panującego Prezesa, bo "cisza jak po śmierci organisty".
~przybysz 21-05-2018 17:26
kto ma geby zdradzieckie czemu nie było waszego guru lichwiarza
~Tak to jest na prawdę 21-05-2018 17:56
do: ~przybysz (17:26)
TY głupi jakiś jesteś, czy tylko w łeb dostałaś?
~Lesław 21-05-2018 17:41
Lewackie chore z nienawiści dranie , które już niżej upaść nie może, ryczy bo wiedzą że do władzy Zapomnij. Demokracja to jak pachołek sowiecki lub niemiecki jest u władzy. Jak prawica to dyktatura. Chamstwo i obłuda. SZKODA SŁÓW.
~premia się broszce należy 21-05-2018 17:51
do: ~Lesław (17:41)
wiesław ,czesuaf czy jak ci tam idź walnij nalewkę za pińcet które pobierasz i nie mądraluj się za mocno ,bo to nie na twój ciasny rozum.Do lewactwa to najbliżej moherom, bo większość popiera rozdawnictwo,deputaty i wspomina z utęsknieniem PRL.
~pasażer 21-05-2018 17:48
Jak nazwać wykorzystywanie osób niepełnosprawnych do niecnych czynów ? Ostatnimi czasy została przekroczona kolejna granica. KODowska banda pod sejmem wykorzystuje niepełnosprawnego do rzucania jajkami w polityków w tym w PAD, Marszałka Kuchcińskiego i Marszałka Karczewskiego. Towarzyszy temu rechot i namawianie do celniejszego rzucania. Chciałbym się spytać tej dziczy, czy tak wygląda poparcie dla osób, które okupują korytarz sejmowy? Ten wianuszek debilów i debilek bo tylko tak można nazwać dających niepełnosprawnemu jajka do rzucania w polityków, przy niemal piknikowej atmosferze nie mieści się w ramach kanonu cywilizacyjnego. Ostatnimi czasy trzepnięta Joanna SW chciała wprowadzić tę KODowsko- Ubewatelsko RPowską hołotę wprowadzić do sejmu, wówczas się nie udało, w zamian ta sama osoba wprowadziła osoby niepełnosprawne czego efektem jest to co nie mogłoby zdarzyć się w angielskiej Izbie Gmin, amerykańskim Senacie , niemieckim Bundestagu, itd. Zastanawiam się gdzie była Straż Marszałkowska gdy te osoby wnosiły materace co jednoznacznie wskazywało na to, że te osoby planują okupację pomieszczeń sejmowych. Nakłanianie osoby o ograniczonych możliwościach rozpoznania czynu jest nie tylko moralnym znęcaniem się nad niepełnosprawnym, ale i czynem karalnym. Chyba ktoś powinien się tym zająć z urzędu.
~Anonim+ 21-05-2018 18:41
do: ~pasażer (17:48)
"Jak nazwać wykorzystywanie osób niepełnosprawnych do niecnych czynów ? " - czy niecny cel to domaganie się śmiesznych pieniędzy dla niepełnosprawnych - wszystkich, nie tylko tych strajkujących w Sejmie??? Co dało 500+? Ano właściwie promil wzrostu dzietności, ale za to pogłębiającą się ruinę budżetu. Ile zakupiono czołgów (tych złomowanych, poniemieckich), ile helikopterów, ile łodzi podwodnych, ile dronów czy rakiet? NIC, bo nie ma nawet na 500+! Niestety, martwi mnie los tych strajkujących, bo rząd nie ustąpi w obawie przed możliwą lawiną następnych grup roszczeniowych, natomiast 500+ - to genialny wybieg (jak na warunki polskie) by pozyskać głosy, co też się sprawdziło! Przed następnymi wyborami czekam na ekonomiczne "zachęty" - już słychać o 300+ na wyprawki szkolne - ale mnie interesuje głównie emerytura...
~Krzywe zwierciadło 21-05-2018 19:12
Spóźnienie, czytanie z kartki... nie potraficie napisać, jak przebiegało spotkanie? O czym minister mówił? Uprawiacie czystą propagandę - wstydź się Jelonko.
~Lio 21-05-2018 19:41
Panie Leszczyk, fotografie komórkowy, takie dopasowane w kroczu spodnie, to były modne ze 40 lat temu. Oblecha!
~Wojciech Leszczyk 21-05-2018 21:17
do: ~Lio (19:41)
Do Lio, Jestem konserwatywny w wielu aspektach, nawet jeśli to nie jest modne:) Nie odpowiadam za to gdzie komu wzrok wędruje. Pozdrawiam
~Gojilla 21-05-2018 22:49
do: ~Wojciech Leszczyk (21:17)
Panie Leszczyk, jak tam praca w Bolesławcu w spółce skarbu państwa?
~Lio 22-05-2018 7:34
odpowiedź na usunięty komentarz
To wyrzucili pana czy pan zrezygnował?
~Prb 21-05-2018 20:43
Profesorki z UE na widowni, no comments
~marek1 21-05-2018 20:43
Sellin czytał z kartki bez przekonania mówił na koniec o sukcesach jego urzędu a tutaj właśnie jest najgorsza wpadka muzea kresów w lublinie jakby już dalej nie można było a polin chyba nie w radomsku/słynny cadyk/ a o 447 mowil jak gowin czyli bez sensu pani poseł pilnowała by swoi zadali pytania; jeden profesor i drugi profesor obaj blisko pisu kodziarze pytali i krzyczeli bez sensu ps. a czas spotkania z gory nastwiony na odwalenie roboty 60 min a potem do lwówka
~Jojo 21-05-2018 21:05
Jestem najszczesliwszym człowiekiem na ziemi, kiedy nie muszę uczestniczyć w wojence PIS vs OPOZYCJA, słuchać o tym jaki kościół jest zły i po cholere wchodzi buciorami do polityki oraz oglądać twarze Rydzyka i Jarka z ich diabelnymi planami rządzenia całą Polską. Polecam każdemu kto ma dosyć tego tematu, całkowicie odciąć się od tego.
~Jassne 21-05-2018 21:06
Widzicie? My jesteśmy dla nich, czy oni dla nas? To mi przypomina sytuację w firmie, gdzie my, jako szef wydajemy kasę na pracowników - a ci stworzyli sobie związek zawodowy a ochroniarzami szczują własnego pracodawcę - i przypominają sobie o tym, że są pracownikami raz na cztery lata - gdy my jako szef możemy ich zwolnić... I tak jest cały czas... - a może zacznijmy zwalniać to towarzystwo z prawa i lewa nie co cztery lata - a co miesiąc. Każdy z nas ma nad sobą zwierzchnika - tylko to towarzystwo ma "odpowiedzialność polityczną". To ja też tak poproszę. Zawalę terminy - ot poniosę odpowiedzialność polityczną a nie finansową czy prawną...
~paradise 21-05-2018 21:17
Wow czerwona kotlina POmrukuje, a Sellin to facet z klasą! PIS ma zawsze mój głos, wzięli się za nadzwyczajną kastę, urzeczywistnili pkt 13 z Porozumień Sierpniowych 1980r! jest 500+,banki, przemysł wraca w Polskie ręce, no i nie trzeba tyrać do 67r.ż jak chciał Tusek. PIS is the Best!!!
~Ad rem 22-05-2018 8:57
do: ~paradise (21:17)
Raju, jeszcze nie zutylizowali ciebie? Masz brązowy nos!
~antypisowscy kodowi 22-05-2018 15:59
do: ~paradise (21:17)
Orwell pozdrawia
~zaboberek 23-05-2018 10:11
do: ~paradise (21:17)
"... Sellin to facet z klasą!".Twój post kandyduje do miana "najlepszego" humoru miesiąca.Ha ha ha
~nomorePO 21-05-2018 21:28
A wściekłe panie z kod co tam robiły!?
~Kowalski 21-05-2018 21:34
Podobno gość spotkania poinformował, że forsę dał na Caritas! Zaś Newsweek informuje jak wygląda "Centrum Charytatywno-Opiekuńcze Caritas Bobrówka". Warto zobaczyć o co chodzi!
~Pi 21-05-2018 22:47
Towarzystwo geriatryczne z popisu się spotkało.
~ 21-05-2018 23:48
Mendy pisowskie jeżdzą i dalej kłmią, kłamcy , hipokryci !!!
~aaa 21-05-2018 23:51
Spieszyli sie podtrzyma kolanko prezesa szczególnie lizus machalek !!
~Ad rem 22-05-2018 8:59
Cieniastemu wolakowi słabo wychodzą te szalbierstwa.
~litość 22-05-2018 13:56
Pozostaje litość dla popleczników prezesa.Oni już wiedzą w co depneli.Bo jak żyć z piętnem uczestnictwa w niszczeniu demokracji ,sądów i trójpodziału władzy?. ,
~staromiejski 22-05-2018 15:56
"Celem władzy jest władza." "Wszystko dzieje się w głowie. A co dzieje się w głowach wszystkich, dzieje się naprawdę." i tyle na ten temat władzy PIS George Orwell – Rok 1984
~ 22-05-2018 17:23
jak zwykle JAdwiga Blaszczy z Amigo przewodzi KOD,tak zle jest w kraju to niech opuści go,niech przestanie macic
~Miki 22-05-2018 19:14
Powiedzcie coś jak wypadł Marzec w maju bo w marcu wypadł kiepsko.
~nomorePO 22-05-2018 19:54
Sellin ma klasę, a komuchów i tuskokomuchów szlag trafia, bo odsunięci od koryta. Brawo PIS, tak trzymać, nareszcie Polska wolna i bogata!
~mich 22-05-2018 23:59
Jezdzą po kraju z zadaniem jak tu" Przekupic i Skłócic" i ogłupic Polaków! Jezeli ktos jest zdolny do czegos tak podlego jak urzadzanie sobie politycznej hucpy na takiej strasznej tragedii smoleńskiej wymyslajac coraz to nowe idiotyzmy co do jej przyczyny , a jednoczesnie sie modlic w pierwszej lawce w Kosciele to dla mnie jest zerem. To co robicie z Polska okryje was hańbą na wieki!!!!!!!!!
~saj 23-05-2018 8:49
Opozycja totalna widzi potrzebę tworzenia nowych pól konfliktu, w sytuacji kiedy stare gwałtownie zamierają.Zrozumiałym wydaje się więc, że totaliści potrzebują nowego ringu. Znaleźli go w Sejmie. Sami będąc u władzy nie zrobili NIC dla niepełnosprawnych! Teraz chcą im przychylić rąbka nieba. Joanna SW chciała wprowadzić tę KODowsko- Ubewatelsko RPowską hołotę do sejmu, wówczas się nie udało, w zamian ta sama osoba wprowadziła osoby niepełnosprawne czego efektem jest to co nie mogłoby zdarzyć się w angielskiej Izbie Gmin, amerykańskim Senacie , niemieckim Bundestagu, itd.
~wj 23-05-2018 9:43
PO wpisach widać jak czerwono jest w czerwonej kotlinie ,ale wszyscy co w miarę znają historię wiedzą kto po wojnie się tutaj osiedlał i tyle w tym temacie!!!
~KRĘGLE 23-05-2018 14:34
Czerwona kartka dla wszystkich obecnych polityków.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

W szkole o używkach

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Rok niespełnionych obietnic

Ekumenicznie i świątecznie

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
978
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%