MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Krótkie spięcia na demonstracji ws. aborcji

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 4 października 2016, 8:00
Aktualizacja: Środa, 5 października 2016, 6:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W „czarnym proteście”, który wczoraj (3.10) odbywał się na jeleniogórskim Rynku wzięło udział w sumie 2 tysiące osób – tyle podpisów udało się zebrać organizatorom pod petycją do rządu. W godzinach popołudniowych doszło do skromnej kontrmanifestacji zwolenników całkowitego zakazu aborcji.

W trakcie 8-godzinnej manifestacji, poparcie dla praw kobiet wyraziło dwa tysiące osób, ale nie wszystkim podobała się solidarność kobiet i popierających je mężczyzn. W godzinach popołudniowych doszło do krótkiego spięcia, gdy grupka zwolenników całkowitego zakazu aborcji ze swoim banerem zasłoniła prowizoryczną scenę organizatorów „czarnego protestu”. Po gorącej dyskusji przesunęli się na bok i do końca manifestacji stali w pobliżu przyglądając się protestującym. Na prowokację przeciwników, młode kobiety również odpowiadały zaczepkami, ale obyło się bez rękoczynów.

Jednym z kontrmanifestantów był radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry (klub PiS) Józef Rypiński. -
W jakimś stopniu chciałem zasygnalizować, że problem nie jest tak prosty, prymitywny jaki z niego robią dzisiaj protestujące kobiety – przede wszystkim piękne, młode kobiety, które są nieświadome tego, przeciwko czemu protestują – stwierdził działacz różnych organizacji, m.in. Ruchu Światło Życia. - Nasz plakat „Oto człowiek” głosi, że dziecko z Zespołem Downa to też jest człowiek, bo główna kość niezgody chyba w tym się rozstrzyga – czy możemy zabijać takie dzieci, czy też nie – wyjaśnił Józef Rypiński, który stoi na stanowisku, że życie jest darem – nie jest dziełem człowieka – w związku z tym podlega całkowitej ochronie. - Nie ma żadnych wyjątków, które by uprawniały człowieka do tego, żeby pozbawić życia człowieka w łonie matki – najbardziej bezbronną z istot ludzkich – dodał Józef Rypiński. Na pytanie, dlaczego od momentu poczęcia nie przysługuje „500 plus” działacz katolicki odpowiedział, że byłoby to trudne technicznie do przeprowadzenia. - To są prowokacyjne pomysły – stwierdził J. Rypiński.

Radny związany z klubem Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że chłopcy, z którymi przyszedł, na początku zasłonili „nieprzyjemny dla oka czarny baner”, a protestujące dziewczyny zdenerwowały się i wezwały policję. Czy przeciwnicy aborcji mieli zezwolenie na manifestację? - To nie jest zgromadzenie, to kilka osób, które nie musiały zabiegać o zezwolenie na manifestację – tłumaczył J. Rypiński.

- Jestem za zakazem zabijania dzieci pod sercem matki. Nawet tego nie nazywam aborcją, tylko morderstwem – wyznał Adam Góra, kolejny protestujący w obronie życia poczętych. Kobiety sprzeciwiają się, żeby w tej sprawie to mężczyźni za nie decydowali. Co na to kontrmanifestanci? - Mężczyzna nie ma nic do tego, to dekalog – prawo boże: nie zabijaj! - mówił A. Góra. W naszym kraju to jednak posłowie decydują, w większości mężczyźni. - Ale to posłowie wybrani w wyborach demokratycznych: przez kobiety i mężczyzn – odpiera zarzut obrońca życia poczętego.

W czasie akcji swój głos poparcia dla protestujących kobiet zaznaczyła też starosta powiatu jeleniogórskiego. - Dzisiaj jako osoba prywatna, jako kobieta. Protest jest jak najbardziej zasadny. Trudno zawrzeć go w jakiejkolwiek ustawie, jestem wręcz pełna podziwu dla tych, którzy próbują to zapisać w ustawie, bo nie da się. Aborcja nigdy nie jest optymalnym rozwiązaniem, ale obojętnie co by się nie działo, to są bardzo trudne decyzje, które w psychice kobiety sieją ogromne spustoszenie, ale są sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć i bardzo trudno podejmować decyzje za kogoś – mówiła Anna Konieczyńska, która zgadza się, że w tej sprawie mężczyźni nie powinni decydować za kobiety.

Na zakończenie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet o tzw. godzinie „K” (18:00) uczestnicy akcji w wielu miastach Polski jednocześnie użyli gwizdków i gardeł symbolicznie integrując się z kobietami przeciwnymi zaostrzeniu przepisów aborcyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wsparcie dla małych klubów

Sportowa uroczystość

Zderzenie motocykla z volvo w Cieplicach

Komentarze (114) Dodaj komentarz

~ 4-10-2016 8:14
jeśli miałbym urodzić się kaleką wolałbym NIE URODZIć się WCALE
~II sort 4-10-2016 8:18
W pewnych przypadkach aborcja jest potrzebna. Mniej rodziło by się Po..bców i Szaleńców. Troska o kropelkę spermy?!- o tak(wszak to już pół dziecka), życie dorosłej kobiety?!- o nie(co tam jakaś baba)...poRYPIŃSCY
~hjkhjkh 4-10-2016 8:23
Popieram Czarny Protest w obronie kobiet!!!!!
~zbych 4-10-2016 8:26
Mam pytanie ,dlaczego te panie nie protestowały gdy podnoszono im wiek emerytalny do 67 lat
~do zbych 4-10-2016 8:32
Bo teraz jest zmasowany atak na PIS ze wszystkich możliwych stron pod każdym nawet najmniejszym pretekstem....czemu mam wrażenie że wczorajszy strajk był przeciwko PIS?
~aaaaaaad 4-10-2016 8:33
Zbychu, bo nie wierzą w jakąkolwiek emeryturę w tym kraju ;-) A Pan Rypiński stał tam cały dzień, ale jak widać nie słuchał. Niech nie robi z nas bandy tępych oszołomek, które nie wiedzą co krzyczą.
~cyka 4-10-2016 8:41
matematyka nie kłamie,gdzie i w którym momencie było 2000 osób !!!
~Pablos 4-10-2016 8:44
A gimbazjum nie powinno być w szkole w tym czasie? Dlaczego straż miejska nie wyłapywała uciekinierów? Jak ci ludzie dają sobą manipulować... Czy dziewczyny, które trzymały kartkę z napisem "moja broszka moja sprawa nie małego jarosława" wiedziały o tym, że Kaczyński zagłosował przeciwko zaostrzaniu aborcji? Tępaki łykają wszystko to co im wciśnie tzw. telewizja. pozdro cześć i czołem
~!@#$%^&*( 4-10-2016 8:45
Bezrefleksyjnych aborcji dokonywano na Zach. w latach 60-tych, 70-tych. O spustoszeniu w psychikach mówi się teraz. Depresje wśród kobiet, depresje wśród rodzeństwa, które czuje, że był ktoś jeszcze w rodzinie. Można dziecko zabić i usunąć, ale ono pozostaje członkiem naszej rodziny. Ciekawe, gdybym stanęła z dzieckiem z downem w pobliżu, czy to tez byłaby prowokacja? Ja rozumiem, że są "różne sytuacje" w których kobiety, rodzice się znajdują - mam pełne zrozumienie, ale tak głośne, agresywne propagowanie prawa do zabijania to czysty nazizm.
~Karmazyn 4-10-2016 8:46
No BABY SZACUN!!!! Dałyście czadu!!! I to w bardzo kulturalny sposób:)
~Karmazyn 4-10-2016 8:50
Co ciekawe większość protestujących osób jak nie wszyscy są przeciw aborcji. Ale nie wszyscy są gotowi poświęcić swoje życie za płód. Pan radny pomimo skrajnych poglądów jest osobą prawą i porządną ale nie zawsze i nie we wszystkim ma rację
~!$#@&! 4-10-2016 8:59
Tak się kończy mieszanie Boga w polityke, poproszę o dowód istnienia Boga, czy Panowie politycy są w stanie mi taki dowód pokazać? Że tak chce Bóg? Wczoraj czytałam że dziecko z gwałtu to przemyślany ruch Boga i kobieta ma je urodzic bo Bóg tak chce - tak się wypowiedział jeden z księży... To chore fanaberie tak jak ci wszyscy Katolicy plus Panowie Politycy gdzie zapewne każdy z nich dziecko juz urodzil i wie jak to jest :)
~kajmannasmyczy 4-10-2016 9:02
Młode dziewczyny pokazujące środkowy palec... Rodzice muszą być dumni :/
~zaboberek 4-10-2016 9:05
"...przede wszystkim piękne, młode kobiety, które są nieświadome tego, przeciwko czemu protestują – stwierdził działacz ..." Jakie to symptomatyczne dla działaczy PIS,tylko oni wiedzą wszystko najlepiej,tylko oni mają we wszystkim rację.Każdy kto myśli i mówi inaczej jest w błędzie,jak można być tak zadufanym w sobie.
~ 4-10-2016 9:05
Józef Rypiński zapamiętać nazwisko i nie głosować w przyszłosci.
~habeżydy 4-10-2016 9:07
Czy ktoś może wskazać gdzie tam jest 2 tysiące osób? Czy będziemy bawić się w warszawkę miasto - 2,5 mln policja - 45 tys?????????
~lewosławny 4-10-2016 9:13
Radny Rypiński radzę odwiedzić ośrodki opiekuńcze dzieci upośledzonych ,czy to państwowych a najlepiej zakonne . Matka dostaje 1750 zł na utrzymanie siebie i dziecka ,ośrodek panstwowy około 3-4 tyś a zakonnice dostają po 6000 zł. To jest dla NICH biznes. Tylko rozdział KrK od państwowej kiesy .
~XXX 4-10-2016 9:22
To nie jest protest przeciw zaostrzeniu aborcji tylko przeciw pisowi - niestety kobiety dały się nabrać kodziarzom . To ma drugie dno - EUGENIKA!
~pff 4-10-2016 9:38
Kontrdemonstrantów- sztuk 4 :) I to spojrzenie radnego :D Bezcenne :) Rodzina nie chciała wpaść z panem ?
~gogo 4-10-2016 9:52
czy jest czarny czy tęczowy w TVNie same krowy.
~gruby 4-10-2016 10:19
habezydy - nie byłeś nie widziałeś i nie masz nic do powiedzenia czytaj ze zrozumieniem .w proteście brało udział 2000 kobiet i mężczyzn . protest trwał 8 godzin.i dużo więcej osób się przewinęło ,nie każdy wiedział że można się podpisać .
~drozdek 4-10-2016 10:36
O nawet Drozdowska przyszła bo lokal w poniedziałek nieczynny
~II sort 4-10-2016 10:37
Dziś rano w TV był pokaz ignorancji, chamstwa i całkowitego braku kultury, ministra, dla którego tego typu demonstracja to margines... No cóż, marginalizacja oburzenia suwerena źle się kończy, ale widocznie "fachowość" rządzących tego nie bierze pod uwagę! Do czasu...
~niezależna2.0 4-10-2016 10:52
...brawo kobitki !!!...niech katotaliban ma świadomość, że te trzy lata szybko miną i nigdy więcej PIS...
~Tosia 11 4-10-2016 10:52
Jeszcze mam w uszach ten wrzask. To trwało 8 godzin. Horror pod oknami mieszkańców Rynku. Może panie protestujące powinny zacząć o 18tej po wyjściu z pracy? Jednak w planach miały także ściągnięcie małolatów z gimnazjów i szkół średnich z którymi prowadziły zajęcia przyuczjace nie tylko do walki o prawa kobiet ale i do walki z premier Szydło oraz o wpompowanie w nie przekonania o wszechpoteznej roli kobiet
~niezależna2.0 4-10-2016 11:02
...PIS OFF - hasłem Suwerena...
~ 4-10-2016 11:05
  04-10-2016 08:14 | ~ - za późno :( Katoliban swoje, kodoisis swój a życie toczy się dalej!
~uiii 4-10-2016 11:22
Rybiński , klepiesz takie głupoty, że aż mi cię żal. Nie mniej musisz tak klepać, bo siedzisz przy korycie pisowskim.
~ssyjtyjtj 4-10-2016 11:25
NIE ZGADZAMY SIĘ NA ŻADNĄ WOLNOŚĆ!!! Wszyscy ludzie muszą postępować zgodnie z wartościami katolickimi! Dotyczy to także ich ciał. Zapłodnione kobiety muszą rodzić, czy tego chcą czy nie, nawet jeśli ich ciało przez to umrze - one nie są właścicielkami ich ciał. Żołnierze powołani do Wojska Polskiego, którzy dostali rozkaz atakowania wroga, mają atakować, nawet jeśli ich ciało przez to umrze - oni nie są właścicielami ich ciał.
~` 4-10-2016 11:26
Jak baba będzie chciała żeby jej lekarz grzebał szczypcami do lodów w brzuchu to może jechać do Czech daleko nie ma. Takie przyjemności tam są w porządku. Po drugie tabletki jak głowę będzie miała pod kierownicą ( tzn. tyłek wyżej niż głowa ) to też może tam kupić. Robienie problemu którego nie ma. Po trzecie jest to projekt ustawy a nie coś co weszło w życie. Sztuczny szum. A pod spodem idą uchwały zapewne o wiele ciekawsze niż to czym najbardziej się interesują ci co to w ogóle tego na oczy widzieć nie mogą.
Adrian Januszkiewicz 4-10-2016 11:32
Pan radny Rypiński powinien mieć świadomość, że mimo tego, że PiS został demokratycznie wybrany to podlega też demokratycznej kontroli ze strony suwerena, czyli obywateli, którzy w każdej chwili mają możliwość obalenia rządu, jeśli ten postępuje wbrew ich woli i działa na rękę tylko wybranej osoby lub organizacji. Nikt nie uważa, że PiS wygrał nieuczciwie, bo wygrali uczciwie, ale teraz są nieuczciwi wobec własnych obywateli, m.in. za działania wbrew konstytucji.
~anty 4-10-2016 11:35
Polska to nie stadnina koni arabów już nie będzie zostały same osły z pislamu żenada .
~niezależna2.0 4-10-2016 11:37
...do 11:25 - jesteś deb...lem i to nie jest obraza, to diagnoza...
~anty 4-10-2016 11:38
Suwerenie obudz się .
~ 4-10-2016 11:38
zebyscie tak glosno protestowaly jak was rzad okrada... zal mi was zostalyscie wykorzystane do przycmienia umow handlowych TTIP I CETA. ale co wy mozecie wiedziec
~787 4-10-2016 11:40
Do 11.25 Dlatego jestem za aborcją...idealny przypadek.
~jelonko2 4-10-2016 11:43
PIS wie wszystko najlepiej. Mamy sie podporzadkowac I koniec.Mowia ze wyborcy Dali im takie prawo.
~gluś 4-10-2016 11:44
radny Rypiński niech wesprze zatem rodziców dzieci z niepełnosprawnością w ich walce od lat o godne życie, a Polki mają swój rozum i każdy ma swoje sumienie
~ 4-10-2016 11:51
Odczepcie się od niepełnosprawnych dzieci i nie wycierajcie sobie nimi gęby!!!
~cdn 11:44 4-10-2016 11:52
od wielu lat Stowarzyszenie zrzeszające osoby z Zespołem Downa i ich opiekunów ubiega się , bezskutecznie, o przydzielenie przez Miasto lokalu na swoją działalność - gdzie Pan jest pardy Rypiński, rozwiesić transparent jest dużo prościej :(
~niezależna2.0 4-10-2016 12:02
...życzę temu dzielnemu obrońcy życia poczętego radnemu R. żeby został dziadkiem i miał wnuka z gwałtu, z genetyczna chorobą a gwałciciel był zakażony HIV...
~chwała czarnym 4-10-2016 12:10
Chwała organizatorom , że przyjęli dobre wzorce . Czarne marsze urządzano w średniowieczu przeciw Żydom ,z okazji epidemi i walki z niewiernymi (joanici mieli czarne płaszcze. Takie stroje nosiła inkwizycja a póżniej faszyści i hitlerowcy spod znaku trupiej główki ( Totenkopff ). Wszystko to kojarzy się ze śmiercią i ludobójstwem .Gratulacje dkla naśladowców. Kult śmierci i kultura śmierci Brawo !
~ 4-10-2016 12:33
A co ma rząd do tego? Ciemniaczki z pod znaku wagin i pochew nawet tego n ie wiedzą że adresatem powinien być Sejm i jego komisje. Do garów bardaszane.....
~pisoff 4-10-2016 12:36
moherowa zaraza robi co chce..jedyna nadzieja że odejdą jak zadłużą kraj do granic możliwości.
~rom 4-10-2016 12:41
do niezależna2.0 - skąd się biorą tacy biedni ludzie ? i rozumiem że wszystkie morderstwa dzieci czyli dla niepoznaki nazywane aborcjami to skutki gwałtu, z genetyczna chorobą i z HIV
~michałł 4-10-2016 12:47
Polki nie dajcie się manipulować lewackie chasla to oszustwo ,pod ich chasłami na pierwszy rzut oka wydaje się sens ale to tylko się wydaje lewactwo to wytwór zydowski i samo zło nie przyjazny dla ludzi uczciwych
~ototo 4-10-2016 12:56
No i prezes Jarosław został wkręcony w poważną rozgrywkę ideologiczną, której nie jest w stanie wygrać.
~ 4-10-2016 13:03
A z innej bajki - facet prawi: " (...) dekalog – prawo boże: nie zabijaj!" Interesujące, czy tak samo pojechałby po tzw. wyklętych, którzy przez jemu podobnych są wychwalani pod niebiosa, a którzy drugiego policzka nie nadstawiali
~niezależna2.0 4-10-2016 13:30
...ekspert w tej dziedzinie Abp Hoser powiedział dzisiaj o ciążach z gwałtu, że " stres jest tak silny, że do zapłodnienia dochodzi rzadziej" ...no ku...rwa mać, co za po...j.....!!!
~danuta glinda 4-10-2016 13:31
Panie Rypinski i inni obudz sie Pan ,nie macie zielonego pojecia o demokratycznych fundamentach Panstwa wy budujecie Panstwo na jakis chorych sakralnych fundamentach,ten kraj jest nie tylko dla katolikow,ale ludzi bardzo roznych mysleniowo i przynaleznosciowo.Chce pan narzucac wszystkim obywatelom panskich mysli,zostawmy te sprawy dla kobiety i jej lekarza i niech to Panstwo zacznie w koincu funkcjonowac na fundamentach swieckich. przeanalizuj,dac zyc wszystkim w tym kraju gdzie fundamentem bedzie prawo swieckie a nie manipulatorstwa kk.
~K_asia1 4-10-2016 13:37
Józef Rypiński - zadufaniec jakich mało. Tylko ON jest mądry i wie co robi. A młode, piękne kobiety są głupie i nadają się tylko do rodzenia. Chwała PISowi.
~eco 4-10-2016 13:53
Brawo Kobiety i Dziewczyny! Wspierających Samców też pozdrawiam! Zapamiętajmy wszyscy to nazwisko: Rypinski ... następnym razem - do wyrypania!
~Waldus 4-10-2016 14:01
Nie zabijaj to nie zabijaj!!!
~ 4-10-2016 14:03
Brawo kobiet! Jelenia Góra wolna od dzieci!
~przypadek 4-10-2016 14:08
sz. Panie Rypiński niech pan odwiedzi kilka PDPS I wyciagnie wnioski a nie pokazywać sie i popierać jarka pdps oddac pod opieke kurii.
~do habeżydy 4-10-2016 14:14
2 tys podpisów , a zpewnością nie każdy się podpisał więc pewnie było więcej - prosta logika, wyłącz religię wwłącz myślenie
~ 4-10-2016 14:19
chcielibyście zmuszać kobiety do przeżywania ciąży porodu i okresu po porodzie by urodzić ułomne dziecko które będzie się męczyło całe życie ? P...ło was wy chorzy sadyści
~do 8:26 4-10-2016 14:34
a czemu twoje pisy ciągle tego wieku emerytalnego z porotem jeszcze nie obniżyły tak jak obiecały ? Za to na dokuczanie narodowi czas znaleźli
czlowiekpuszcza 4-10-2016 14:52
Spokojnie, przyjdzie islam i zezwoli na aborcję kiedy chcecie. Wytępicie się sami a ci co zostaną, będą niewolnikami. Róbcie tak dalej.
~niezależna2.0 4-10-2016 14:57
...islam to już mamy, tylko sekta inna...
~dlaczego 4-10-2016 15:02
Dlaczego te panie są takie smutne
~Gość 4-10-2016 15:08
Co za Gnidy z tych kobiet skrobały by tylko się na potęge bo po co rodzić dzieci jak mozna wyskrobać ,nie jestem ani za tymi a ni za tymi tylko stosunki trzeba umieć z głową odbywać a nie kopulować byle jak i byle by było ,wiec kobiety pozaszywać macice i spokoj bedzie
~Bambo 4-10-2016 15:19
Józek Rypiński - brawo..... Popieram.... A tak w ogóle, to jak to możliwe, że było 2000 podpisów, a zdjęciach jest nie więcej 200 osób?.... Co za propaganda? A może ustawka i manipulacja?....
~danuta glinda 4-10-2016 15:20
Do 14.03,o ile wiem w okolicach znajduje sie spora grupa matek z dziecmi gdzie sa zbierane srodki czystosci i podobne ,moze zaczniesz walczyc by tym dzieciom zagwarantoiwac miejsce do zdrowego wychowywania sie ,widac ze jest w Jeleniej za duzo tych dzieci skoro w tym rozwalajacym sie domu musza przebywac.
~dj 4-10-2016 15:36
Jeszcze wam 4RP tak w pi..e wstawi że zapłaczecie jak dzieci.
czlowiekpuszcza 4-10-2016 15:43
04-10-2016 14:57 | ~niezależna2.0 | W sumie to bardzo dobrze, że się wyeliminujecie :) Katolicy mają 3-4 dzieci obecnie i w kolejnym pokoleniu będzie jeszcze większa przewaga nad wami.
~Nick 4-10-2016 16:43
04-10-2016 15:43 | czlowiekpuszcza | Tak, przewaga obciążonych genetycznie idiotów. Racja, zaleje nas morze posłusznych KK baranów. Ułomki, co lęgną się jak szarańcza. Ale pamiętaj troglodyto... ilość nie idzie w parze z jakością.
~andrzej6 4-10-2016 16:44
PiS specjalnie wywołał tą burzę. Czy nie widzicie co dzieje się z cenami w sklepach?. Pan Kaczyński po wygranych wyborach jakoś przestał robic zakupy w Biedronce narzekając, ze jest drogo. Teraz się robi drogo, a będzie jeszcze gorzej w nowym roku gdy podrożeje ustawowo woda i energia elektryczna. Od 1 go września drastycznie wzrosły ceny mięsa i wędlin o 3-4 zł. na kilogramie! Podrożał cukier mąka, a właściwie wszystkie artykuły pierwszej potrzeby. Przy małych zakupach wychodzimy biedniejsi o 3-5 zł. Pani Szydło twierdzi nadal, że jest deflacja i już wyliczyła emerytom podwyżkę w wysokości 0,075%!!!!!! Czy Wy, którzy uważacie się za patriotów wiecie co to znaczy?. Patriotyzm to nie jest tylko Ojczyzna, ale też Naród.Jesteście zwykłymi oszustami i PiS-mi popaprańcami.
~Oko 4-10-2016 16:51
Kobiety,Szacunek.Kobieta ,powinna być Prezydentem !!!!!
~do 15:08 4-10-2016 16:53
pociurlałbyś ale żadna nie chce ci dać ? - słusznie robią, a co do stosunków z głową to twoi ulubieńcy z rządu powoli odcinają dostęp do środków antykoncepcyjnych
~Nick 4-10-2016 16:55
do wszystkich obrońców zygoty: nie wam, nie politykom, a tym bardziej klechom decydować o kobiecej p..z.y! Jak sobie przeszczepicie drogi rodne, macicę i wszystko, co potrzeba, byście mogli rodzić, to wówczas sobie decydujcie. Ale oczywiście najwięcej mają do powiedzenia księża, którzy nigdy nie wychowywali dziecka, nie posiadali rodziny, a tacy najmądrzejsi. Autorytety, kur..., które innym dyktują jak mają żyć. Chore!
~do człowiekpAszcza 4-10-2016 16:58
tak jest, będzie liczne społeczeństwo zacofanych ciemniaków - świetny obiekt ataku dla islamistów lub jeszcze lepsze źródło niewolniczej siły roboczej dla zachodnich koncernów, ojej zapomniałem że technika idzie do przodu i człowiek jest coraz mniej potrzebny i wszystko samo się robi no to będziecie się żywić modlitwą a jak z głodu puszczą hamulce moralne to się pozjadacie
~do 11:25 4-10-2016 17:14
fanatyzm religijny to ciężka choroba psychiczna i powinno się was zamykać w gumowym pokoiku bo jesteście niebezpieczni dla otoczenia, a jeśli nie da się zresocjalizować to uśpić jak wściekłego psa
~Pieta 4-10-2016 17:20
Ci co nie wierza ze bylo 2000 ludzi niech wyteza muzgi samych wpisow bylo 2000 a ile sie nie wpisalo
czlowiekpuszcza 4-10-2016 17:23
04-10-2016 16:43 | ~Nick | Za nic logiki w wypowiedzi:) Zawsze przeżywa sprytniejsza i lepsza jednostka, natura sama eliminuje idiotów. Gdyby 10000 lat temu dokonywano aborcji nie byłoby nas w takiej liczbie ;) Was też nie będzie, bo nie będzie waszych dzieci. 04-10-2016 16:58 | ~do człowiekpAszcza | Ludzie mocni w wierze będą łatwym celem dla islamu? :) Większość samobójców islamskich w Europie to ci co nie wierzyli w religię a jak uwierzyli to w islam z siłą neofity, którym można sterować jak dzieckiem. Słabi jesteście.
czlowiekpuszcza 4-10-2016 17:27
A i żeby było jasne, absolutnie mi nie zależy na tym abyście zmienili swoje poglądy :)
~Nick 4-10-2016 17:37
04-10-2016 17:23 | czlowiekpuszcza | Nie masz racji. A Twoja logika trochę zacofana. Wyjdź z tej jaskini, w której przebywasz i zobacz jak teraz wygląda świat. Skończyła się selekcja naturalna, bo dinozaury wyginęły a na ulicach brak naturalnych wrogów. Nie zeżre Cię niedźwiedź i nie zadepcze stado turów. Choroby, ze względu na rozwój medycyny też was nie przetrzebią. Pozostanie tylko ślepa, fanatyczna masa...
~Obserwer 4-10-2016 17:53
To czy kobieta usunie - jest jej traumatycznym wyborem i nie powinno się ingerować w te bardzo delikatne sprawy . Kościół- POLSCE ciąży jak rak ,pytanie tylko czy damy rade i przeżyjemy - czy nas wciągnie do ciemnogrodu i pożre wraz z ludźmi z Pisu którzy pragną nas kontrolować i mówić co jest dla nas dobre nie pytając o nasze zdanie i preferencje . Popieram wszystkie panie .
~eco 4-10-2016 18:16
Dla prokościelnych tłumoków najważniesze jest - URODZIĆ! Downa - jak red. Terlikowski, czy min. z Opola Niejaki Jaki. Urodzić to w zasadzie betka. Teraz debile wychowajcie i SFINANSUJCIE wychowanie takiego dziecka bez redaktorskich (wielu), albo ministerialnych dochodów!
THX1138 4-10-2016 18:20
do 15:43 a z tych 3-4 dzieci zazwyczaj co najmniej 2 jak dorasta to ma dosyć religijnej indoktrynacji i zrywa kajdany religii oraz kontakty z upartymi rodzicami znam wiele takich osób, po za tym ci co tak krzyczą "Bóg, honor i ojczyzna" to nie wiedzą co czynią, bo Polska to Słowiański kraj tak więc jeśli już religię mieszać do honorowej ojczyzny to raczej bogów słowiańskich, a co do katolskiej religii to zapomnieli lekcji historii ile to z krzyżakami się naużeraliśmy i jak Polska przyjmowała tą religię najeźdzców z nożem przy szyi i jak ci najeźdzcy deptali nasze przwdziwie polskie i słowiańskie tradycje i zasłaniali nasze święta swoimi
~xyz 4-10-2016 18:25
Słyszałem, jak te idiotki wrzeszczą. To brzmiało tak, jakby kobieta była w Polsce popychadłem, kopana za każdym razem w d..ę. Ale przecież tak nie jest - kobiety w tym kraju piastują różne wysokie stanowiska, 2 nawet zostały premierem (jedna przez przypadek, druga w drodze wyborów). Jak już protestujecie to róbcie to z głową i konkretnie. Bo jeśli chodzi o takie stwierdzenia, że np. "mówią, że to słaba płeć" - to ewidentnie mają rację, bo statystycznie kobieta jest fizycznie słabsza od mężczyzny. Mówi się też, że to "piękna płeć" (i to też jest prawda), ale żadna z protestujących idiotek nie raczyła o tym już wspomnieć. Są wyjątki wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn, to fakt. Ale słuchając te ich piski, odniosłem wrażenie, że banda wariatek robi jakieś bezsensowne zamieszanie.
~POLSKA 4-10-2016 19:19
Ale kler się rozpanoszył ,ciekawe kiedy zaczną zaglądać pod kołderkę chociaż, nie wiadomo czy już tego nie robią - pasibrzuchy ?
~Benek 4-10-2016 20:01
PiSuar Rypiński plus kilku małoletnich giermków-onanistów, dresiarzy, być może przyszłych wszechpolaków, "oenerowców" - nie mających żadnej wiedzy o patriotyzmie ,a być może księży , którzy wiedzą najlepiej i chcą decydować. Za Kobiety. Wstyd, z czym do normalnie myślących Ludzi ?
~do 18:25 4-10-2016 20:04
no cóż ty je obrażasz bo cię razi to co mi się podobało jak potrafią razem współpracować w słusznej sprawie (nie to co mężczyźni którzy tylko między sobą o coś walczą, ci z rządu tym z ludu robią chamstwo bo ta sprawa dotyczy również mężów i partnerów tych pań) aż szkoda że panie nie stanowią przynajmniej 90% naszego społeczeństwa bo byłoby całkiem inaczej w naszym kraju (także na świecie by się przydało)
~Burlat 4-10-2016 20:10
nasza vagina twój penis tak panie krzyczały :)
~kizior 4-10-2016 20:13
Rypiński,prymitywny to jest kościół katolicki i cały pis,katole i pisiaki chcą decydować za całe społeczeństwo,jest to tzw uszczęśliwianie na siłę,za komuny było tak samo,nieomylna władza wiedziała co jest lepsze dla jednostki.Niech w końcu ludzie decydują o swoim losie,niech to kobieta decyduje czy chce się wyskrobać czy nie.Możliwość wyboru,na tym polega wolność.
~kizior 4-10-2016 20:19
04-10-2016 20:04 | ~do 18:25 | Nie no gościu,Czy Ty sobie wyobrażasz sytuację w ,której 90% polityków tego kraju było by odwzorowaniem Zosi Czernow?Przecież to by było gorsze od wybuchu elektrowni w Czernobylu.
~abecadł3210 4-10-2016 20:44
04-10-2016 20:04 | ~do 18:25 | - ty na prawdę uważasz, że wszystkie te dziewuszki wiedzą w jakiej sprawie protestują? Come on! Poza tym, świetna manipulacja w wykonaniu pisu - w tle przechodzi umowa handlowa z Kanadą, o której lepiej żebyśmy nie słyszeli, bo jeszcze zaczniemy protestować jak w przypadku TTIP - mówię oczywiście o CETA - bardzo ważna rzecz, którą protesty anty/aborcyjne mają przykryć - bo niby dlaczego poruszamy ten drażliwy temat akurat teraz? Niestety drogie panie, w tej chwili nie jesteście przez rząd gwałcone, tylko bezkarnie ruch... (oj, wykorzystywane, żeby było jasne) :)
~Bambo 4-10-2016 20:52
Do Pieta - godz: 17:20. Ty nie wytężaj mózgu - który na pewno masz, ale rozumu to ci brak. Wytęż wzrok i zobacz ile osób jest na zdjęciach jak twoim zdaniem to jest 2000 tyś - to na dodatek masz cos z oczkami!!! A podpisy to kiedy były zbierane, przed tym czymś w poniedziałek? Wiem, że dużo więcej kobiet się nie podpisało - bo są normalne. Waszczykowski miał rajcę - dobra wasza zabawa... Ze zdjęć wynika że kółeczko też było!!! A o starym niedźwiedziu tez była piosenka?
~Seba 4-10-2016 21:03
Najbardziej za oborcją są jeleniogórskie gzijki, które puszczają się na lewo i prawo w toaletach i dyskotekach. Aborcja jest wbrew naturze. Jeżeli pozwolimy na mordowanie ludzi nienarodzonych, to droga do legalnego ludobójstwa zostanie otwarta. Nikt nie pozwoli na legalne mordowanie ludzi w Polsce. Kobiety, stuknijcie się w te swoje tępe głowy.
~do Seba 4-10-2016 21:58
nie chcą ci dawać i żal ci d.. ściska, a wbrew naturze jest nie tylko aborcja ale cywilizacja i wszystkie osiągnięcia ludzkości tak więc panie naturalny wyskakuj z ciuchów i won do jaskini
~haloooo 4-10-2016 22:01
już wiecie na kogo teraz głosować? nigdy więcej PIS !
~strajkująca 4-10-2016 22:23
Ci kolesie z flagami zbezcześcili polską flagę, bezczelnie żując gumę, gdy podnieśli flagę do góry oczom zebranych ukazały się majtki. Mogli się chociaż ubrać odpowiednio, bo te za duże, ufajdane dresy i głupkowaty wyraz twarzy to jakaś porażka... Nie wiem kto i ile im zapłacił ale z pewnością nikogo lepszego nie znalazł... Szacunek do flagi państwowej to nasz obowiązek, a takie zachowanie jest poniżej krytyki...
~strajkująca 4-10-2016 22:27
Ci kolesie z flagami zbezcześcili polską flagę, bezczelnie żując gumę, gdy podnieśli flagę do góry oczom zebranych ukazały się majtki. Mogli się chociaż ubrać odpowiednio, bo te za duże, ufajdane dresy i głupkowaty wyraz twarzy to jakaś porażka... Nie wiem kto i ile im zapłacił ale z pewnością nikogo lepszego nie znalazł... Szacunek do flagi państwowej to nasz obowiązek, a takie zachowanie jest poniżej krytyki...
~niezależna2.0 4-10-2016 22:40
...obrońco życia poczętego czy adoptowałeś już niepełnosprawne dziecko z sierocińca ? ...czy widziałes narodziny dziecka bez mózgu? ...czy rozmawiałeś ze zgwałcona godzinę wcześniej kobietą? ...czy kiedykolwiek zrobiłeś cokolwiek konkretnego żeby pomóc nieszczęsliwym, niekochanym, odrzuconym dzieciom ? ...czy tylko masz gębę pełną katolickich frazesów i jesteś zwykłym hipokrytą ? zrób sobie rachunek sumienia i odpowiedz z jakim wynikiem staniesz przed swoim urojonym bogiem...
Marcin Kaflik 4-10-2016 22:59
Pan Radny Rypiński nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, natomiast sama jego obecność na Placu Ratuszowym podczas demonstracji jest świadectwem głębokiej wiary w słuszność głoszonych przez niego poglądów. Stanął na czele kilku osób wobec kilku setek przeciwników .... Moim zdaniem taka postawa zasługuje na szacunek!
Jelonka.com 6-10-2016 12:39
To prawda - radny Rypiński jest członkiem klubu radnych PiS, ale nie partii.
~ 5-10-2016 0:22
->habeżydy , może raczej pobawmy się w czytanie ze zrozumieniem. 2 tysiące podpisów czy uczestników nie oznacza, że byli wszyscy w tym samym czasie, część ludzi przyszła złożyła podpis i poszła.
~Modlitwa 5-10-2016 0:29
Oto moja modlitwa od dziś : Panie Boże, wielu woła do Ciebie Panie, Panie, i wielu w Twoim Imieniu robi świństwa ...Wiem,ze zgodnie z Prawami Kosmicznymi, muszą rodzić się również dzieci kalekie ( Prawo Równowagi), niestety ,pojieważ żyjemy na Ziemi a nie w raju, dotyczy nas również prawo Przyczyny i Skutku ( Prawo Karmy jak je zwą niektórzy ).Wobec tego muszę przyiąć ,że muszą być dzieci kalekie i dzieci pochodzące z gwałtu.Taki ciężar Panie Boże, może tylko unieść osoba bardzo Prawa i Sprawiedliwa, bardzo katolicka, która wobec takich przesłanek będzie umiała dokonać właściwego wyboru i np. bez słowa skargi poświęci w razie potrzeby ,życie własnej żony, matki swoich dzieci, czy córki -matki wnuków, w ochronie bezbronnej zygoty.Panie Boże, latwo jest szermować Twoim Imieniem,więc prosz
~i 5-10-2016 0:32
Pisoarom całkiem walnęło przy nich lenin to oświatocwiec prezesunia !!!
~l 5-10-2016 0:36
Do 00,29 Ale cię walnęło dzwoń do Jarka a może do Tworek !!!
~modlitwa cd 5-10-2016 0:38
ja niegodna osoba, ani zbytnio prawa ani sprawiedliwa i moja rodzina też przeciętna, abyś nie powierzał nam tych skarbów z gwałtu i choroby, ponieważ nie jesteśmy godni aby nieść ten ciężar.Panie , spójrz na obrońców życia poczętego0, oni deklarują miłość do tych niechcianych zygot.Na pewno pan R. i ci inni kontrkobiecy,będą z godnością nieść krzyż związanych z niechcianą zygotą. Proszę Panie powierz te życia poczęte tylko godnym Prawym I sprawiedliwym. Taki Pan R. na pewno nie osdejdzie od rodziny z powodu ułomności potomka czy gwałtu np. na żonie, on to n godnie zniesie... Nie tak , jak ja niegodny robaczek. Amen.
~do 05-10-2016 00:36 | 5-10-2016 0:53
Ej ty tam, ciszej, nie wtrącaj się, modlę się... Może Ci wymodlę świętą zygotę ! Bądż wdzięczny/a! 0
~i 5-10-2016 0:57
Skorzystaj z pomocy medycznej do oo,38 Bóg cię opuścił już dawno !!!
~ 5-10-2016 1:07
Tak mówisz ? Toooo jest nadzieja,że jak Pan Bóg będzie przydzielał ułomne zygoty, to ani ja ani nikt z mojej rodziny nie będzie pod Jego okiem. Może Ty będziesz Mu bliższy i ,mam nadzieję godniejszy. Tak, mam nadzieję,że Ciebie nie opuści i będziesz na tak zwanym I froncie,gdy ja się gdzieś zadekuję !. No to my se pogadali, czas spać Dobranoc i niech Ci się dzieje ,zgonie z Wola BoŻą !
~ober 5-10-2016 2:17
Rypiński niechaj na miesiąc podejmie się opieki nad dzieckiem nie kontrolującym swoich odruchów fizjologicznych,i bez kontaktu, koordynacji ruchowej i z zerową samodzielnością. Jeśli wytrzyma miesiac SAM jak przeciętna matka, to może uwierzę w szczerosć jego intencji, jak na razie nie wie o czym bredzi fanatyk.
~luis 5-10-2016 3:45
aborcja jest bardzo potrzebna bo można by eliminować tych p..ebów z pis..u
~arms 5-10-2016 7:39
kobiety w całej Polsce pokazały, że potrafią być silne, wielkie uznanie dla tak zorganizowanej manifestacji, nikt nie może zarzucić im, że za tym stoją politycy, czy KOD i to jest największy problem dla obecnej władzy, która pokazała strach w oczach i w przekazach zresztą bardzo niespójnych, bo tego po prostu nie przewidzieli.
~xxx 5-10-2016 8:16
do tej z godziny z 11 25 co ty za bzdety wypisujesz !!!!! weż pod uwagę że nie tylko katoliczki rodzą dzieci . To czy kobieta urodzi czy też nie to nie żaden pis czy ksiądz będzie o tym decydował to jest indywidualna sprawa każdej kobiety .
~!@#$%^&*( 5-10-2016 8:30
No cóż, katolikom zyczę wielu dzieci, a tym zdecydowanym na wszelki wypadek na aborcję, aby im żadne zygoty się nie zagnieździły i nie przekreślały planów życiowych. Wszyscy pozostaną z czystymi rękoma i sumieniami.
~ada 5-10-2016 18:22
2 tys podpisów, to tyle podpisów ile ludzkich historii, bolesnych wspomnień i osobistych porażek lub rodzinnych tragedii oraz Happy end-ów. Życie jest darem – jest dziełem człowieka – a nie boga.
~michałł 9-10-2016 18:27
Patrzę sobie w internet a tu Michnik, GURU salonu, obecnie skurczonego do ślepej kuchni, siedzi między Wellman od Lidla a Kijowskim od alimentów i wygłasza tekst brzmiący mniej więcej tak „Zastanawiałem się na tym, dlaczego Hitler doszedł do władzy. Otóż możliwe to było, bo nie znaleźli się w Niemczech ludzie, którzy podjęliby walkę o demokrację. To od nas zależy czy w Polsce wygra demokracja”.
~michałł 14-10-2016 9:23
info2 : czy ten mały Polak ma jakieś szanse w obecnej Nazi "Polsce" okupowanej przez żydów od 1945 r??
~michałł 21-10-2016 10:34
Elity prawników III RP będą nam teraz wmawiać, iż „zgodnie z prawem” nie można odebrać paserom ukradzionych kamienic Posted by Marucha w dniu 2016-10-20 (czwartek) Co w praktyce będzie oznaczało przyjęcie ustawy powołującej Komisję Weryfikacyjną do zbadania przypadków dzikiej reprywatyzacji warszawskich nieruchomości? Ano to, że w razie potwierdzenia nieprawidłowości aferzyści będą musieli płacić wielomilionowe rekompensaty na poczet osób pokrzywdzonych w tym procederze. I właśnie z tego powodu już niebawem na antenie TVN24 cała elita prawników III RP będzie nas usilnie przekonywać, iż „zgodnie z prawem” nie można odebrać paserom ukradzionych kamienic… W Warszawie, na wieść o projekcie ustawy powołującej Komisję Weryfikacyjną do zbadania nieprawidłowości przy reprywatyzacji, wybuchła i

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pełzająca sztuka

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Widowiskowe odsłonięcie Ławki Wolności w Jeleniej Górze

Zderzenie citroena z subaru

Pożar samochodu w Mysłakowicach

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
810
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%