MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Krótka kariera ochroniarza złodzieja

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Wtorek, 26 lutego 2008, 9:33
Aktualizacja: 9:35
Autor: TEJO
Tylko jedną służbę zdążył odbyć pracownik ochrony jednej z agencji. W jej trakcie ukradł kamerę cyfrową i ulotnił się. Namierzyła go policja. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w Zgorzelcu, gdzie policjantów zawiadomiono o kradzieży kamery cyfrowej. Podczas zbierania informacji na podstawie ich analizy wytypowali sprawcę.

Funkcjonariusze natychmiast udali się do jego miejsca zamieszkania, lecz podejrzewanego nie zastano. Rodzice powiedzieli, że nie mieszka pod tym adresem. Jednak policjanci zatrzymali go kilka przecznic dalej. Mężczyzna miał przy sobie paragon z lombardu. Wynikało z niego, że kamerę sprzedał w dniu, kiedy została skradziona.

Wtedy też okazało się, że przestępca zatrudnił się jako ochroniarz, ale jego kariera pilnującego mienia była bardzo krótka. Odbył tylko jedną służbę, podczas której dopuścił się kradzieży urządzenia. Teraz za ten czyn grozi mu kara więzienia do pięciu lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dla odnowy wsi

Kuma kumie pomóc umie!

Ruszyła procedura ws. referendum

Komentarze (3) Dodaj komentarz

zloty666 26-02-2008 9:36
I wszystko jasne - jaki nabór i weryfikacja przyszłych ochroniarzy - taka późniejsza ochrona ! ! !
~przyszły ochroniarz 26-02-2008 10:29
Aż mi szkoda gościa....Ja wydaje tyle kasy i czasu na nauke (prawo karne, prawo administarcyjne,techniki interwencyjne,samoobrona,prawo konstytucyjne,kryminologia,kryminalistyka,medycyna sądowa,ochrona osób i mienia,pierwsza pomoc i wiele,wiele innych przedmiotów) 2 lata nauki komisje,egzaminy i pomyśleć że taki gościu jak ja ma płacone tyle samo czyli w byłym Jeleniogórskim maxymalnie chyba 6zł na godzine... ja chyba też zaczne kraść żeby sie dorobić jakoś w tej naszej P(p)olsce bo tu życ sie już nie da... w Irlandii płaca w głupim hipermarkecie 11-12 funtów za stanie i obijanie sie.... pierdziele jak dostane licencje to z tąd mykam...
~PijMleko 26-02-2008 17:05
To Ochroniarz z Atrapy ? Madry Jegomosc :) hehehehhe

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Rusza Budżet Obywatelski 2021 w Jeleniej Górze

Utrudnienia w Witkowie

Fundusze dla powiatu kamiennogórskiego

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1539
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%