MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Kross Uphill Race Śnieżka za nami

Wiadomości: Karpacz
Wtorek, 12 sierpnia 2014, 14:42
Aktualizacja: 14:43
Autor: MDvR
Fot. UM Karpacz
To była niesamowita sobota (9 sierpnia) w Karpaczu. Deptak miejski w centrum został opanowany przez kolarzy przy okazji XXIV edycji Wjazdu na Śnieżkę. Kross Uphill Race Śnieżka to impreza wyjątkowa – raz w roku Karkonoski Park Narodowy otwiera swoje bramy i umożliwia wjazd 400 kolarzom górskim na sam szczyt Śnieżki (1602 m n.p.m.). Wyżej rowerem w Polsce wjechać się nie da!

Punktualnie o godz. 10.00 burmistrz Karpacza Bogdan Malinowski dał sygnał do startu i zawodnicy ruszyli na 14-kilometrową trasę z poziomu 600 m n.p.m. na szczyt czyli 1602 m n.p.m. Początek trasy to żmudne wdrapywanie się do Karpacza Górnego, a dalej przez Świątynię Wang na teren Karkonoskiego Parku Narodowego. Tuż za bramami KPN-u trasa z łagodnej zmienia się w stromy podjazd po nierównej kostce brukowej. Po zdobyciu Strzechy Akademickiej i Spalonej Strażnicy podjazd trochę odpuszcza i daje odpocząć by po minięciu schroniska Dom Śląski wyciągnąć ze startujących wszystkie siły na finałowych metrach przed szczytem. Tłumy kibiców na całej trasie dodają uczestnikom niesamowitej energii, a każdy zdobywca Śnieżki odbierający na szczycie medal jest zwycięzcą.

W tym roku takich zwycięzców było 364, a najszybciej trasę Kross Uphill Race Śnieżka 2014 pokonał Bogdan Czarnota (Kross Racing Team), który wyprzedził Michała Antosza (MTB Votum Team Wrocław) i Pawła Gniteckiego (MTB Sokół Vidioni Bralin). Najlepszą kobietą na trasie okazała się Michalina Ziółkowska (Kross Racing Team) przed Klaudią Radziszewską (UKS Wygoda Białystok) i Gizelą Rakowską (Northec Bike Team).

Gdy zawodnicy startujący w Kross Uphill Race Śnieżka dzielnie walczyli z podjazdem, na deptaku miejskim w Karpaczu kibice także się nie nudzili – Rafał Kumorowski, piętnastokrotny mistrz Polski i trzykrotny mistrz świata, stworzył niesamowity pokaz trialu skacząc po przygotowanym przez siebie torze jak i… pomiędzy kibicami. Na scenie trwały zabawy i konkursy dla dzieci, przedstawiciele marki KROSS prezentowali pełną gamę rowerów od modeli szosowych do Enduro.

Kolejna możliwość zdobycia najwyższego szczytu Sudetów już za rok. Wyniki i zdjęcia z tegorocznych zmagań w Kross Uphill Race Śnieżka znajdziecie na http://www.uphillrace.pl/ oraz na https://www.facebook.com/UphillRace

Ogłoszenia

Czytaj również

Przetarg na kolejną stację

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Spragnieni rywalizacji wrócili na tor w Siedlęcinie

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~kpnik 12-08-2014 19:46
Nie raz w roku tylko przynajmniej dwa razy do roku jest wjazd na Sniezke legalny. I kolejna mozliwosc zdpbycia szczytu Sudetow juz nawet w tym roku niebawem, ohh te nieczyste zagrania :)
~mieciuuu 13-08-2014 22:37
takiś cwany? to niby kiedy?
~kpnik 14-08-2014 12:09
7 wrzesnia jest nastepny wjazd roweremnasniezke.pl
~Nr 211 14-08-2014 14:58
Bodajze od zeszlego roku istnieje druga mozliwosc wjazdu. Pierwsza to wiadomo sierpniony kultowy Pphill Race, ale wrzesniu rotary club organizuje druga wspinaczke. Trasa minimalnie zmieniona w samym Karpaczu, bo od Bialego Jaru w lewo w kier. Orlinka, ale potem juz to samo. W tym roku bylo pieknie, swietna pogoda, dzieki za wszystko!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Cieplickie place

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
592
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%