MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Kropla światła w morzu potrzeb

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 24 października 2009, 8:42
Aktualizacja: 8:43
Autor: Angela
Chciałoby się, aby wszystkie ulice w mieście świeciły takim przykładem, jak plac Piastowski w Cieplicach...
Fot. TEJO
335 tys. zł jeszcze w tym roku wyda miasto na modernizację, wymianę lub doposażenie Jeleniej Góry w uliczne latarnie. Więcej światła pojawi się na głównych ulicach Jeleniej Góry i Sobieszowa. – To niewiele w stosunku do oczekiwań, ale lepsze to niż nic – mówi J. Bigus, zastępca dyrektora zarządu dróg.

Pieniądze na poprawę oświetlenia w mieście zostały przeznaczone na sprawy najpilniejsze. W pierwszej kolejności wykonywane są prace w miejscach, które zgłaszali sami mieszkańcy. Część z ulicznych latarni, która nadają się do modernizacji zostanie pomalowana, a instalacja w nich zostanie wymieniona.

W miejscach gdzie czas odcisnął się zbyt mocno, przez co korozja doszczętnie zniszczyła zarówno słupy, jak i kable, latarnie zostaną wymienione na nowe. Na wielu ulicach, na których brakuje doświetlenia miejski zarząd dróg i mostów planuje ustawienie też latarni dodatkowych.

Prace dotyczące doświetlenia ulic zostaną przeprowadzone m.in. na ulicach Wolności, Teatralnej, Wojska Polskiego, Sudeckiej, na Podwalu, Sabały, Chałubińskiego Kamiennogórskiej, Osiedlu Żeromskiego czy Heweliusza – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Za 335 tysięcy złotych naprawione zostaną też latarnie stojące przy schodach prowadzących z ul. Jasnej na Podwale. Tam mieszkańcy od lat po zmroku musieli pokonywać je w ciemnościach.

Przeznaczone pieniądze to zbyt mała kwota, by wymienić za nią wszystkie latarnie, które nie nadają się do dalszej eksploatacji. Koszt jednej latarni z przyłączem to około 2 tys. zł. Dalsza wymiana i modernizacja ulicznych lamp ma być kontynuowana w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Objazd na singletracku

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~s. 24-10-2009 10:03
Coś mi się kwoty nie zgadzają.
~jeleniogórzanka1 24-10-2009 10:25
A ulica Kopernika zostanie wzięta w końcu pod uwagę?
~ 24-10-2009 12:26
na wszystkim wały robia.czemu nic nie piszecie o grzybku
~Ciepliczanin 24-10-2009 13:32
Przez kilkadziesiąt miesięcy wzdłuż ulicy Wolności 307-309 na osiedlu XX-lecia panowały egipskie ciemności spowodowane awarią lamp oświetleniowych. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Fampa" tłumaczyła swoim lokatorom, że właścicielem lamp jest miasto ponieważ droga wzdłuż której są rozmieszczone jest własnością miasta i to właśnie z pieniędzy z budżetu miasta powinna zostać sfinansowana naprawa lamp. Na początku września mieszkańcy nareszcie doczekali się wymiany lamp oświetleniowych na nowe prezentujące się bardzo okazale:) Wymiana została sfinansowana z funduszy unijnych. Piszecie o tych funduszach właśnie w tym artykule. Co z tego, że lampy stoją już ponad miesiąc gotowe jeśli nie świecą???!!! Coraz szybciej robi się ciemno a w tych ciemnościach poruszając się nierównym chodnikiem osiedlowym można sobie nogi połamać:/ W spółdzielni ciężko jest cokolwiek załatwić. Władze spółdzielni myślą chyba, że my mieszkańcy jesteśmy tam dla nich a nie oni dla nas:/ Podobno spółdzielnia prowadzi konflikt z miastem kto powinien płacić za energię zużytą z nowych lamp. Miasto czy spółdzielnia??? Ja się pytam kiedy lampy zaczną wreszcie świecić?
~HansKloss 24-10-2009 16:03
Z lamp to tylko lampki wina...
~pytanie 24-10-2009 17:29
są nowe lampy, będą nowe dziewczyny?
~ 24-10-2009 20:04
Na Okopowej by się przydały, bo tam ciemności egipskie wieczorem. Przecież tam także ludzie mieszkają.
~VIP 24-10-2009 21:09
JA WYKONAM PEŁNĄ WYMIANĘ OD JEDNEJ LAMPY Z PRZYŁĄCZEM TYLKO 1600
~lala 24-10-2009 21:54
Głosujcie na stronie: www.waszepodroze.pl na Jelenią Górę w plebiscycie na Najpiękniejszy rynek i plac 2009.
~Endru 25-10-2009 5:53
do lala-dziekuje zaglosowalem na jelenia i prosze glosujmy bo kochamy to miasta pomimo wielu wad ,nareszcie kolo teatru jasno i ladne lampyi
~ 25-10-2009 10:57
po co malowac,graficiarze to zalatwia tylko trzeba podac do publicznej wiadomosci ze beda wysokie kary za malowanie - TO dziala
~ 25-10-2009 11:01
do HansKlos,albo na choinke
~przechoedzień 25-10-2009 11:12
Przechodząc wieczorem ulicami Jeleniej Góry stwierdziłem, że nikt faktycznie nie dba o naszą kieszeń, jeżeli chodzi oświetlenie. Większość latarni jest okropnie brudna!!! Klosze są tak zabrudzone, że światło ledwie się przez nie sączy! Chyba łatwiej i taniej je umyć niż wymieniać na nowe? To, że mimo świecących latarni jest nadal ciemno w ich rejonie nie oznacza więc, że koniecznie trzeba je wymieniać!. Kto na tym zarabia drążąc kasę miasta, a więc i nasze kieszenie? Kto za to odpowiada?
~JeleniogórzaninT 25-10-2009 12:30
~przechodzień ma całkowitą rację. Nikt z pracowników Energii Pro nie czyści kloszów lamp przez co nawet jeśli wkręcona jest sodówka o mocy 250W to światła dociera niewiele.W kloszach zalega mnóstwo syfu, martwych owadów itp. Wystarczyłoby stopniowo przejechać podnośnikiem po każdej z uliczek i wymyć klosze opraw.Według informacji w artykule prace mają być przeprowadzone także na Podwalu-ciekawe czy wymienią w końcu kilka wiszących tam zabytków? O ul. Wolności lepiej nie wspominać, bo tam rzeź latarni jest domeną kierowców już od lat.Co do zardzewiałych słupów to chyba " najwspanialsze okazy korozji" straszą na ul. Ogińskiego naprzeciw szpitala i ogródków działkowych.
~=+ 25-10-2009 19:49
Lala jestes wielka a Jeleniogorzanie kochani ruszyło z kopyta ,na rynek Jeleniej - 200 nowych głosow -www.waszepodroze.pl
~kolo 26-10-2009 7:45
Mieszkam na osiedlu XX - lecia latarnie są piękne nowe ale pieniądze wydane prze miasto poszły w błoto ponieważ nie świecą się nocą. Po co to wszystko trzeba było dofinansować do zakupu latarek mieszkańcom spółdzielni Fampa było by taniej i za energie nie trzeba by płacić.
~pomysl1do ~kolo 26-10-2009 11:02
To nie taki zły pomysł z latarkami.Kto by pomyslal kiedys ze kazdy bedzie nosil komorke .Zawiesmy ją na sobie wyposażoną w panel ledowy na korbke do oswietlenia i filmujaca . Dodatkowo wyposazona w antenkę do podsluchu, bedziemy dobrze widziec co pod nogami i bedziemy widoczn i slyszalni,Oszczednie i bajerancko a energetyka zacznie szanowac klienta i skonczy sie monopol.Słuzby tez oszczedza na agencie Tomku.
~Wolin 27-10-2009 0:47
Chyba podziałało;) Latarnie na XX-lecia zaczęły świecić:) Jeśli to zasługa redakcji Jelonki to dziękujemy bardzo:) Nasze samochody i nogi będą całe i bezpieczne:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1035
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%