MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

"Kronika Policyjna" Jelenia Góra

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 14 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:47
Autor: kmp

<b>Jelenia Góra, Osiedle Robotnicze</b>
Policjanci na bazie informacji operacyjnych ustalili sprawców napadu rabunkowego na nieletnim. Sprawcami tymi są: Cezary F. lat 17 mieszkaniec Jeleniej Góry i Tomasz S. lat 16 mieszkaniec gminy Podgórzyn. Wymienieni pobili nieletniego, a następnie ukradli mu telefon komórkowy o wartości 300 zł. Trwają czynności zmierzające do ich zatrzymania. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Jelenia Góra, ul. Groszowa</b>
Funkcjonariusze Referatu Kryminalnego KP I w Jeleniej Górze w wyniku podjętych działań ustalili, że Cezary F. lat 17 mieszkaniec Jeleniej Góry wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej spod lady sklepowej ukradł jej pieniądze w kwocie 500 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP I w Jeleniej Górze.

<b>Jelenia Góra, ul. Cieplicka</b>
Policjanci z KP II w Jeleniej Górze wykonując czynności służbowe ustalili, że Dariusz Z. lat 27 zam. Jelenia Góra w dniu 12.06.2005 roku uszkodził samochód marki Seat Leon. Postępowanie prowadzi KP II w Jeleniej Górze.

<b>Jelenia Góra, ul. Ludowa</b>
Funkcjonariusze Zespołu ds. Poszukiwań SK KMP w Jeleniej Górze zatrzymali Tomasza P. lat 34 mieszkańca Jeleniej Góry poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy za czyn z artykułu 278§ 1 tj. kradzież.

<b>Jelenia Góra</b>Na wniosek Policji Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec Łukasza G. lat 24 mieszkańca Szklarskiej Poręby i Wojciecha P. lat 20 mieszkańca Piechowic podejrzanych o to, że w dniu 11.06.2005 roku ukradli radioodtwarzacz z samochodu.

<b>Szklarska Poręba, Osiedle Podgórze</b>
Zniszczeniu uległa znaczna część domu w wyniku spalenia. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Wartość poniesionych strat właścicielka oszacowała na kwotę nie mniejszą niż 500.000 zł. Prawdopodobne przyczyny pożaru to wadliwy, uszkodzony przewód kominowy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Szklarskiej Porębie.

<b>Jelenia Góra, ul. Sobieskiego</b>
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę lat 59 mieszkańca Jeleniej Góry, który kierował w stanie nietrzeźwości (0,88 promila).

<b>Jelenia Góra, ul. Bankowa</b>
Policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali Tomasza D. lat 35 zam. Żary, który usiłował dokonać rozboju na 26 letniej mieszkance Wałbrzycha w celu kradzieży torebki. Zamierzonego celu nie osiągnął, z uwagi na zdecydowany opór pokrzywdzonej. Postępowanie prowadzi KP I w Jeleniej Górze.

<b>Podgórzyn, ul.Żołnierska</b>
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystkę lat 44 mieszkankę Podgórzyna, która kierowała w stanie nietrzeźwości (2,42 promila).

<b>Podgórzyn, ul. Nowa</b>
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 34 –letniego mieszkańca Podgórzyna, który jechał rowerem w stanie nietrzeźwości (2,08 promila).

<b>Jelenia Góra, ul. Wita Stwosza</b>
Funkcjonariusze Prewencji Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali na gorącym uczynku popełniania przestępstwa Szymona O. lat 21 zam. Jelenia Góra, który uszkodził samochód marki Citroen Xsara. Sprawca zatrzymany w PDOZ KMP w Jeleniej Górze. Postępowanie prowadzi KP II w Jeleniej Górze.

<b>Szklarska Poręba, ul. Odrodzenia</b>
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie w wyniku działań pościgowych zatrzymali Jacka P. lat 43 mieszkańca Szklarskiej Poręby, który wykorzystując nieuwagę 42 letniej właścicielki z mieszkania ukradł jej telefon komórkowy o wartości 350 zł. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które zwrócono właścicielce. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP w Szklarskiej Porębie.

<b>Jelenia Góra, ul. Wincentego Pola</b>
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę lat 44 mieszkańca Jeleniej Góry, który kierował w stanie nietrzeźwości (2,64 promila).

<b>Mysłakowice, ul. Szkolna</b>
Policjanci zatrzymali Wojciecha N. lat 40 mieszkańca Kowar, który porysował samochód marki Renault Laguna policjantowi z KP w Kowarach, a wcześniej groził wymienionemu powybijaniem szyb. Suma strat wynosi 2000 zł. Sprawca osadzony w PDOZ KMP w Jeleniej Górze. Postępowanie prowadzi KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mocno wiało w regionie

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Wspaniała integracja

Kończy się referendum strajkowe

Ugodził znajomego nożem

Bolidy wyścigowe dziełem studentów

Wszyscy za strajkiem

Areszt za kradzież rozbójniczą

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
183
Tak
63%
Jest dobrze, jak jest
13%
Nie
22%
Nie ma zdania
2%