MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kronika Policyjna: Jelenia Góra

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 4 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 16:43
Autor: kmp

<b>Jelenia Góra, ul. Sobieskiego</b>
Policjanci zatrzymali 47-letniego rowerzystę bez stałego miejsca zamieszkania, który jechał w stanie nietrzeźwości -1,2 promila.

<b>Jelenia Góra, ul. Różyckiego</b>
Funkcjonariusze Prewencji KMP w Jeleniej Górze zatrzymali rowerzystę lat 51 mieszkańca Jeleniej Góry, który jechał w stanie nietrzeźwości -0,52 promila.

<b>Jelenia Góra, ul. Ogińskiego</b>
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 62-letniego rowerzystę, który jechał w stanie nietrzeźwości – 1,28 promila.

<b>Kowary, ul. Wojska Polskiego</b>
Policjanci z KP w Kowarach zatrzymali kierującego samochodem marki Fiat 126p 34-letniego mieszkańca Bukowca, który kierował w stanie nietrzeźwości -0,56 promila. Ponadto mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wyd. przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze.

<b>Zazdrosny wielbiciel</b>
W dniu 27 czerwca br funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Karpaczu około godziny 13.30 zatrzymali 77 –letniego mężczyznę , który swojego 82 letniego konkurenta pchnął scyzorykiem.
Podłożem tego desperackiego czynu była zazdrość o 76-letnią kobietę. Mężczyźni i kobieta są pensjonariuszami jednego z domów opieki społecznej w gminie Karpacz. Do zdarzenia doszło o godzinie 13.00 pokrzywdzony wysiadł z autobusu wówczas podszedł do niego sprawca i zadał mu cios nożem w okolicy lewego łuku żebrowego.
Poszkodowany trafił do szpitala w Bukowcu, gdzie poddano go zabiegowi chirurgicznemu. Pozostał na obserwacji, obecnie stan jego jest stabilny. 77 –latkowi za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Karpaczu.

<b>Okradli Anglików</b>
W dniu 2 lipca br policjanci Sekcji Prewencji Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze po wcześniejszych ustaleniach zatrzymali Tomasza D. lat 19 bez stałego miejsca zamieszkania, jako sprawcę kradzieży. Mężczyzna ten na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze wykorzystując nieuwagę obywateli Wielkiej Brytanii odpoczywających w jednym z ogródków piwnych ukradł im plecak wraz z dokumentami, aparatem fotograficznym, pieniędzmi, paszportami i kartami bankomatowymi. Pokrzywdzeni poniesione straty oszacowali na kwotę nie mniejszą niż 4.200 zł.
W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że Tomaszowi D. w kradzieży na szkodę Anglików pomagał Patryk W. 21-letni mieszkaniec gminy Mysłakowice. Ponadto 19-latek przyznał się do jeszcze jednego przestępstwa, tj. kradzieży z włamaniem do sklepu z artykułami oświetleniowymi przy ul. Matejki w Jeleniej Górze w dniu 18 czerwca br. Przestępstwa tego Tomasz D. dokonał wspólnie Mariuszem. R. 20-letnim mieszkańcem Jeleniej Góry. Tomaszowi D. i Mariuszowi R. postawiono zarzut kradzieży, kradzieży z włamaniem za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, natomiast Patrykowi W. za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Wobec Tomasza D. i Mariusza R. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Policji zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźni mają obowiązek zgłaszać się w Komisariacie I Policji trzy razy w tygodniu.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Wybory: Zwycięstwo PiS

Paliły się dwa pustostany

Zatrucie czadem na Wojska Polskiego

Kradli blachę z dachu

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Wypadek przy sądzie

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%