MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Królowa sportu opanowała Jelenią Górę

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 31 lipca 2016, 9:36
Aktualizacja: 9:37
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
33. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce rozpoczęte. W sobotę (30.07) poznaliśmy medalistów w dziewiętnastu konkurencjach. Brązowy krążek z biegu na 110 metrów przez płotki trafił na szyję naszego jedynaka w stawce – Tomasza Kołodziejskiego.

Niemal 400 zawodników bierze udział w dwudniowych zawodach, które po raz pierwszy w historii odbywają się w Jeleniej Górze. W sobotę rywalizację na stadionie przy ul. Złotniczej zapoczątkowali młociarze oraz sportowcy zmagający się ze skokiem o tyczce. Dla jeleniogórzan to zupełnie nowe dyscypliny, które dotychczas praktycznie mogli obserwować jedynie w transmisjach telewizyjnych.

Tuż przed ceremonią otwarcia mistrzostw bez problemu eliminacje przeszedł jeleniogórzanin Tomasz Kołodziejski, który w finałowym biegu uplasował się na trzeciej pozycji. - Mam nadzieję, że na hali będę miał większe szanse z nimi i w przyszłym roku w Mistrzostwach Polski seniorów już będzie lepiej i 14 sekund będzie "pękać" na każdych zawodach - powiedział po finałowym biegu Tomasz Kołodziejski z Jeleniej Góry. Wychowanek MKL "12" nie krył zadowolenia z osiągniętego sukcesu przed własną publicznością.

Podczas uroczystego otwarcia prezydent Jeleniej Góry powitał wszystkich zawodników i działaczy oraz gratulował olimpijczykom wymieniając także nasze reprezentantki: Maję Włoszczowską (kolarstwo górskie), Sylwię Bogacką (strzelectwo) oraz Lucynę Kornobys (lekkoatletyka, Igrzyska Paraolimpijskie).

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski są zorganizowane w pięknym mieście, na pięknym stadionie - stwierdził Jerzy Skucha, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. - To jest dobry początek współpracy z Jelenią Górą. Widząc to, co tutaj spotkałem - piękną bieżnię, piękną trybunę, która nie jest pusta - jesteśmy przychylni jeśli miasto wyrazi chęć organizowania kolejnych imprez - dodał Jerzy Skucha.

Pełne wyniki dostępne na stronie: http://live.domtel-sport.pl/live/

W niedzielę lekkoatleci rywalizują od godz. 10:00 do 15:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powrót imprez rowerowych

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Szosowy Klasyk Szklarska Poręba – będą utrudnienia

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~kikut 31-07-2016 17:29
Super impreza. Oby takich więcej. Jak na MP i JG wyszło bardzo dobrze. Jedyny minus to zachowanie "osobistych" kibiców Tomka Kołodziejskiego(b.dobry zawodnik), którzy nie rozumieli, że na biegach przed startem stadion milknie, by zawodnicy mogli się skupić...jaranie szlugów też słabe jak dookoła jak byk zakaz palenia, miejsce publiczne itd. Helllloooouu. Impra fajna, graty dla orgów i Tomka, minus dla "nieogarniętych".
~oszczep 31-07-2016 18:15
Impreza świetna. Oby więcej takich, bo lekka jest piękna. Sama uprawiałam ten sport kilkanaście lat. Jedynym minusem byli przedstawiciele naszego miasta, których ciężko nazwać wielbicielami sportu. A tu tak pięknie się pokazywali i błyszczeli w blaskach fleszy. Jeszcze ktoś pomyśli, że naprawdę sport w Jeleniej Górze jest doceniany...
~beta 31-07-2016 20:06
Impreza wyjątkowa i kibicowanie Tomkowi sympatyczne. Uśmiech jedynie wzbudziło chwalenie się olimpijczykami przez Pana Zawiłę. Sportsmenki urodzone wprawdzie w Jeleniej Górze, musiały szukać szans rozwoju w innych miastach. Maja w Polkowicach, a Sylwia w Zielonej Górze. Lucynie pomoc w pracy pomogli Pana Prezydenta poprzednicy. Ciekawi mnie czy Pan Prezydent zna sytuację najlepszego sportowo klubu w mieście tj. KPR-u. W poprzednim sezonie z klubu odeszło 5 zawodniczek (m.in. Buklarewicz, Dąbrowska, Wiertelak, Kozłowska), a w obecnie zakończonym sezonie akces odejścia zgłosiło następnych 7 zawodniczek ( w tym Grobelską, Mączki, Uzar i inne ). Czym będzie się Pan szczycił przy następnej podobnej imprezie? A czy te zawodniczki wspominać dobrze będą Jelenią Górę i jego włodarzy - wątpię.
~Cotofoto. 31-07-2016 20:23
Super zdjęcia Panie Tomku.Mam nadzieję,że pan się nigdzie nie przenosi ,bo kto będzie robil fotki w "Jelonce"?
~ 1-08-2016 11:02
nikt mi nie powie w zadnym sporcie sie nie odnajdzie tylu fajnych kobiet co w LA :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Krakowska w budowie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Bobry na Zabobrzu

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1910
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%