MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Królowa polskiej piosenki w JCK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 23 marca 2009, 10:57
Aktualizacja: 13:36
Autor: Ania
Fot. ......
Jedna z najpopularniejszych w Polsce piosenkarek wystąpi 29 marca, w niedzielę o godzinie 17 w sali widowiskowej przy ulicy Bankowej. Fani wokalistki powinni się pospieszyć z kupnem biletów, bo może ich szybko zabraknąć.

Eleni urodziła się w 1956 roku w Bielawie koło Wrocławia w rodzinie greckich uchodźców. Muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat, ponieważ piosenkarka wychowała się w rodzinie o silnych tradycjach artystycznych.

Zadebiutowała jako młoda dziewczyna z zespołem Niezapominajki. Zaraz po maturze, w 1975 roku, występowała w zespole Prometheus działającym przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie, a jeszcze w szkole średniej występowała jako solistka grupy „Ballada”. Występowała na scenie oraz w telewizji i radiu. To właśnie z Prometheusem w 1977 roku nagrała pierwszą płytę.

Później ukazały się takie płyty jak: „Moja miłość’, „Buzuki disco”, „Ty jak niebo, ja - jak obłok”, „Lovers”, „Grecja raz jeszcze”, „Morze snu”, „Muzyka Twoje imię ma”, „Miłość jak wino”, „Wakacyjny flirt” , „Moje Credo”, „Nic miłości nie pokona” oraz „Kolędy Polskie”. Większość z nich zdobyła status Złotej Płyty. Najsłynniejsze utwory Eleni to zdecydowanie „Do widzenia mój kochany”, „Bawmy się, śmiejmy się", „Chcę kochać", „Za wszystkie noce", „Na miłość nie ma rady", „Ballado, hej" i „Miłość jak wino", które zaraz po ich wylansowaniu trafiły na pierwsze miejsca krajowych list przebojów. Piosenkarka trzy razy wygrała plebiscyt „Lata z Radiem” uzyskując tytuł „Królowej Polskiej Piosenki”, a w 1986 roku uhonorowano ją prestiżową nagrodą „Victoria”. Eleni ma za sobą występy w kraju i zagranicą m. in. Paryżu, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Australii i Kanadzie.

Kierownikiem zespołu Eleni jest Kostasa Dzokasa, a współpracuje z firmą fonograficzną HELLENIC. Ostatnio wydana płyta nosi tytuł „Coś z Odysa”. Obecnie mieszka w Poznaniu, a jej fani na poświęconym artystce blogu piszą - Choć nie robi z siebie wielkiej gwiazdy i nie wykorzystuje swojej popularności, wywołując skandale jak niektóre gwiazdy, to mimo to Eleni jest osobą publiczną. Jak sama mówi, popularność jej nie psuje. Wykorzystuje ją do spełniania dobrych uczynków, tzn. brania udziału w akcjach charytatywnych i niesienia pomocy tym, którzy tego potrzebują. Choć okres świetności Eleni przypadał na lata 80 i 90, to ludzie nadal chętnie słuchają jej płyt.
Bilety do nabycia w JCK. Kosztują 40 złotych.

Dla Czytelników mamy sześć darmowych wejściówek. Zapraszamy po odbiór do redakcji (ul. Skłodowskiej-Curie 13/2), w piątek, 27 marca, od godz. 15.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wróżby w Podgórzu

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~Rudebwoy 23-03-2009 12:01
Jedna z najpopularniejszych??? hahahaha... chyba dla publiczności w przedziale wiekowym 60 - 85 lat ;] Nie no wstyd normalnie. Żeby w tym mieście nazywano jakąś Eleni niewiadomo jaką gwiazdą... Jakby większych gwiazd ŚWIATOWEGO formatu ale pochodzących z Polski by nie było... Ehhh i jak tu się bawić
~nie fan 23-03-2009 12:33
Autorce tekstu pomyliło się chyba wartościowanie. Nazywanie Eleni "królową" to chyba jakieś grube nieporozumienie. Dokonania na poziomie bardzo łatwej,popularnej,wpadajacej w ucho muzyki raczej Ją plasuje pod koniec rankingu na tzw."królową polskiej piosenki".
~Wiedzący 23-03-2009 12:43
Bielawa od Wrocławia leży 60 kilometrów... Najblizsze bardziej znane miasto to Dzierzoniów.
_Dag 23-03-2009 13:37
Ech, ta jeleniogórska małomiasteczkowość. Wiadomo, niektórzy woleliby Lidię Kopanię ;)
~fru 23-03-2009 14:08
~Rudebwoy podaj przykład:P
~Prawie stały czytelnik 23-03-2009 14:10
Faktycznie nazywanie tej Artystki królową polskiej piosenki jest bez sensu. Takie nazewnictwo pasuje bardziej do Maryli Rodowicz, Edyty Górniak, Kory, Kasi Kowalskiej czy - powiedzmy - Beaty Kozidrak. Pani Eleni czy pani Edyta Geppert (jej świetna piosenka "Pani Geppert to się nie sprzeda" ilustruje nastawienie wielkiej machiny rozrywki) to osoby skromne i mające swoją wybraną publiczność. Z dala od top trendów mody, blasków tego świata rozrywki, Eleni koncertuje raczej w kościele czy podczas kameralnych spotkań. Poprzez swoją osobistą tragedię, głosi o przebaczeniu i swoje świadectwo życia z Bogiem. I nie zależy jej na zdobywaniu list przebojów czy wielkiej komercyjnej sprzedaży singli lub albumów.
rymcycymcy 23-03-2009 14:44
"Jestem królową polskiej muzyki! Nic dziwnego, że dostałam tę nagrodę!" ...te slowa powiedziała bardziej współczesna królewna naszej muzyki - Doda :) ..źródło pudelek.pl ...a Eleni to też królowa tylko bardziej przechodzona ! ;)
~Przerzutka 23-03-2009 16:19
Ta "królowa" to jakoś bez sensu. Na takie miano trzeba sobie zasłużyć. Królową soulu i ryth&blues`a była A.Frankiln, Królem trąbki M.Davis czy L.Amstrong. Ale Eleni ??? Raczej bym u nas "pierwszej damy polskiej piosenki" i do tego tytułu moga pretendować wg mnie : I.Santor, E.Demarczyk, M.Rodowicz czy U.Dudziak albo E.Geppert. I to też nie jest jeszcze półka Eleni...
mruczus 23-03-2009 16:23
Ja lubię posłuchać piosenek Eleni bez względu na to ja się Ją nazywa.....Królowa? pojęcie względne...........
~eł 23-03-2009 16:46
Nierozumiem tych ludzi co się czepiają!!! Może wy nie lubicie Eleni, a inni lubią. Na 700lecie Czarnego był zorganizowany koncert Eleni w kościele na Czarnym i mimo że to nie jest rodzaj mojej ulubionej muzyki z chęcią poszłam na te koncert. Bardziej słucham techno i popu - tego co jest teraz na czasie, ale Eleni jak się wsłuchac też jest git. Radzę innym na przyszłośc posłuchac jej piosenek a potem oceniac!! Pozrdo dla wszystkich!! :*
~ago od kosmosu 23-03-2009 17:37
Cytat z artykułu: Piosenkarka trzy razy wygrała plebiscyt „Lata z Radiem” uzyskując tytuł „Królowej Polskiej Piosenki”. Zatem to sami radiosłuchacze przyznali Eleni ten tytuł, a nie Autorka niniejszego tekstu.
~ago od kosmosu 23-03-2009 17:38
Rymcycymcy, jak możesz powiedzieć o kobiecie, że jest "przechodzona"? :-( Chyba ostatnio byłeś kilka razy "przeczołgany" przez żonę, to się wyżywasz na Bogu ducha winnej kobiecie. ;-)
~ago od kosmosu 23-03-2009 17:43
Dla mnie także ona nie jest królową, ale ta pani wciąż ma swoich fanów, którzy mogą mieć odmienne zdanie od mojego i należy to uszanować.
~Rudebwoy 23-03-2009 18:30
~fru: moglbym Ci podac pare artystow z mojej playlisty ;] o wiele bardziej interesujacych od ELENI ;] np: ELDO (Mickiewicz polskiego hiphopu - jego teksty to czysta poezja), MARIKA ( młoda wokalistka ale 10000000 razy lepsza od dody i jakiejś mandaryny ;] - ambitne teksty, ciekawa muzyka...) kurcze, nawet Dżem w nowej wersji i zespoł CREE... To jest muzyka, ale niestety "ambitne" gwiazdy tworzą swoje utwory dla ludzi którzy napędzają ten biznes czyli: 13-sto latki, młode, nie mające pojęcia o muzyce i po co ona jest
~Rudebwoy 23-03-2009 18:33
Nawet nasz jeleniogórski hiphop trzyma dosyć wysoki poziom, tylko nie ma kto wypromować naszych artystów, takich jak np. Zamar, Perry ...szkoda
~eppi 23-03-2009 19:02
ciekawe jaka bedzie frekfencja???,i wtedy mozna oceic ja myśle ze bedzie pusto
~ago od kosmosu 23-03-2009 19:40
~Rudebwoy, także stara wersja Dżemu była niezła!
~Prawie stały czytelnik 23-03-2009 19:45
Dobrze, poddaję się. Faktycznie, jeśli w plebiscycie Lata z Radiem Eleni zdobyła tytuł Królowej Polskiej Piosenki to jest w porządku. A Eleni lubię od zawsze. Zupełnie o coś innego mi chodziło.
~ 23-03-2009 20:03
sprzeczac sie to na ulicy mozecie poczytajcie co piszecie to dziecinada kretynow (nie wszyscy)
~ 23-03-2009 20:47
"Kierownikiem zespołu Eleni jest Kostasa Dzokasa, a współpracuje z firmą fonograficzną HELLENIC". Otóż ma być KOSTAS DŻOKAS - to jest facet,a prywatnie jej mąż. A Eleni bardzo lubię słuchac.
~erg 23-03-2009 20:53
Do eppi : Kupta se słownik ortograficzny,a potem piszta,to i frekWencja matołów na forum będzie mniejsza...
~stanleyowsky 23-03-2009 22:21
Królowa polskiej muzyki greckiej miało być... Czepiacie się drobnych pomyłek. Czy ktoś wymieni większą gwiazdę w tej kategorii? Przecież ładnie śpiewa i to powinno wystarczyć. Mnie przerażają ceny biletów... Czy to JCK, czy koncert w teatrze - ceny zwalają z nóg. Średnio 40,-. Więc 4-osobowa rodzina musi zapłacić 160,-. Czyli co...? W krótkim okresie: Paranienormalni, Eleni, Łowcy.B, Czesław Śpiewa... i co? 640,- za osiem godzin rozrywki? Wiem, wiem... Mój błąd. Zamiast robić magistra trzeba było sprowadzać składaki, lub dilować prochami...
rymcycymcy 23-03-2009 23:02
19:40 | ~ago od kosmosu | ...właśnie, właśnie :) ...TYLKO stara wersja z RR była rewelacyjna ;)
~ago od kosmosu 24-03-2009 0:14
~stanleyowsky, a Ty to WSZYSTKO chciałbyś obejrzeć? Bo pomiędzy "Czesław Śpiewa a Eleni jest jakby wielka różnica w stylach, które reprezentują, to może wybierz coś, co wolisz bardziej... Ale pewnie na nic w końcu nie pójdziesz. Cóż, "Osiołkowi w żłoby dano (...)" Gorzej, gdy to wszystko byłoby w jednym czasie, jak np. w dniu 28 marca, gdy będą o tej samej godzinie jednocześnie dwa przeedstawienia teatralne, jedno w Zdrojowym, a drugie w JCK. Bo ja mam taki właśnie problem... "Osiołkowi w żłoby dano (...)".
~wielbicielka Eleni 26-05-2009 11:50
Eleni to wszystko co najlepsze w polskiej muzyce.Królowa Polskiej Piosenki i jeszcze więcej Ona jest super a głos jedyny i niepowtarzalny. Cześć
~darass 25-06-2009 10:35
kazdy oburza się ze Eleni nazwano krolową otóż dzieci raczej nie pamietacie tych czasów jak Eleni królowala w tvp i innych wowczas dostepnych środkach przekazu kilkanaście lat temu z przyczyn osobistych zginęła ze sceny, ale smiało można ją porównywac z Maryla Rodowicz (nie pamietam, ale chyba ktoś zamordował jej córkę i kobieta po tym zniknela i nieststy nie było już mozliwe odbudowanie popularności)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To grozi tragedią  

Nastrojowo w „Muflonie”

Chcą powtórki wyborów!

Gala Karkonoskiej Nagrody Literackiej

Miejsce piknikowe wkrótce w Karpaczu

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
578
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%