MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Królowa Marysieńka, lustro i rumak

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 24 sierpnia 2010, 7:34
Aktualizacja: 7:35
Autor: M.
Fot. M.
Nie wykluczano, że będzie prawdziwy. Jednak – ze względów bezpieczeństwa – zdecydowano się na wariant zastępczy. Mowa o koniu, który wystąpi w spektaklu „U wód. Wjazd królowej Marysieńki do Cieplic”, przygotowywanym w ramach warsztatów „Lato w teatrze” w Zdrojowym Teatrze Animacji.

Wczoraj rozpoczął się w ZTA drugi i ostatni tydzień przygotowań do otwartych pokazów spektaklu. Odbędą się one już w nadchodzący weekend w plenerach placu Piastowskiego, który posłuży za autentyczną scenografię dla odtwórców wydarzeń sprzed ponad 300 lat. Wówczas właśnie małżonka Jana III Sobieskiego ze świtą przyjechała na leczenie do Ciepłowodów.

Lidia Lisowicz i Dorota Bąblińska-Korczycka, aktorki Zdrojowego Teatru Animacji, przygotowują warsztatowiczów pod względem aktorskim. Kiedy znane są już podstawy elementów sztuki, można skupić się nad doskonaleniem szczegółów. Pojawiają się też nowe elementy. Jednym z nich jest lustro, w którym swoją urodę będą podziwiały dziewczęta, które wcielą się w rolę Królowej Marysieńki. Nad gestami przed zwierciadłem pracowała z adeptkami sceny Agnieszka Kadłubowska.

Jest też nowy rekwizyt. To osobliwy rumak. Niestety, nie udało się zaangażować prawdziwego wierzchowca. Zaważyły względy praktyczne i bezpieczeństwo. Jedno jest pewne: „pełnokrwisty arab” zbudowany na rowerze z pewnością nikogo nie pokopie ani nie pogryzie. Z pewnością doda wiele kolorytu do korowodu Marysieńki.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prace Gertrud Staats w Muzeum Karkonoskim

Protest oświaty

ZNP do maturzysty: "Proszę zmienić szkołę"

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~olo 24-08-2010 9:42
ciekawe czemu mówi się o królowej Marysieńce a nie o Jasiulu III Sobieskim
~ 24-08-2010 11:21
DZIECI MILEJ ZABAWY CZEKAMY NA SPEKTAKL
~styl 24-08-2010 12:02
słownik wyrazów bliskoznacznych się kłania :)
~dd 24-08-2010 15:19
Paweł, specjalista od zamków i fortyfikacji. Pozdrawiam
Piipi Jelonkowa 24-08-2010 16:01
..Warmbrunn to bardziej pasuje do .J.W.Goethe ?
~anonimmmmmm 17-04-2011 11:53
oo (( ; ale się stęskniłam/em za teatrem i warsztatami : ** ja chcę jeszcze raaaaaaaaaaaz! ; DD

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tu też ryzykują życie?

Trwa naprawa kładki przy Perle Zachodu

Piękne święto tańca

Strajk, a co z maluchami?

Wsparcie strajkujących

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
807
Tak
67%
Nie
29%
Nie wiem
3%