MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

„Królewski wróbel” w Cieplicach. Mamy wejściówki!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 29 kwietnia 2015, 10:32
Aktualizacja: 10:53
Autor: Org
Fot. Zdrojowym Teatr Animacji
W Zdrojowym Teatrze Animacji można obejrzeć 1 maja o godz. 16.00 spektakl „Królewski wróbel” Izumi Yoshida. Bilet kosztuje 15 zł. Dwie pierwsze osoby, które zadzwonią do teatru i podadzą hasło Jelonka.com otrzymają podwójne wejściówki na przedstawienie.

„Królewski Wróbel” to stara japońska baśń, której premiera odbyła się 15 maja 2014 r.
w Zdrojowym Teatrze Animacji. Na scenie, zgodnie z tradycyjnymi wartościami kultury dalekiego wschodu, dobro, poświęcenie i miłość zwycięża zło personifikowane przez demony i smoki. Egzotyczny świat spod Fujijamy na scenie Teatru Zdrojowego tworzą animatorzy niezwykłego w swej urodzie teatru bunraku. Ten wywodzący się z siedemnastego wieku rodzaj teatru charakteryzuje się tym, że duże, stupięćdziesięciocentymetrowe lalki animowane są przez trzech aktorów jednocześnie. Precyzję ruchu uzupełnia sformalizowany kod gestów i zachowań postaci scenicznych.

Widowisko wyreżyserowane przez Waldemara Wolańskiego, znawcę teatru bunraku, nie jest jednak dosłowną rekonstrukcją tego klasycznego teatru. Łączy w sobie to, co w tym teatrze najciekawsze – animację i japońską estetykę w stylizowanej scenografii autorstwa Joanny Hrk ze współczesna muzyką skomponowaną przez Tomasza Walczaka i projekcjami multimedialnymi Izumi Yoshidy – autorki tekstu, a na co dzień studentki Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej łódzkiej "filmówki". Obsada: Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Katarzyna Morawska, Jacek Maksimowicz, Tadeusz Ksiądzyna i Sylwester Kuper.

Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00 oraz na godzinę przed spektaklem. Miejsca można rezerwować pod nr tel. 75 7557690 wew. 20 i 16

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplickie place

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Aktor 🎭 29-04-2015 10:59
Sztuką jest przedstawienie nie dodzwoniłam się🇯🇵

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Marszałek Sejmu w Kowarach

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Przetarg na Szklarską Porebę Średnią

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
509
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%