MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Krokusowe lekcje jazzu

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 17 października 2019, 7:52
Aktualizacja: Piątek, 18 października 2019, 12:22
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
To już tradycja – przed startem Krokus Jazz Festiwalu, w jeleniogórskich szkołach odbywają się warsztaty jazzowe, które mają przybliżyć dzieciom i młodzieży ten gatunek muzyki. Wczoraj (16 października 2019 r.) muzycy zawitali do Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Fryderyka Chopina.

W tegorocznej edycji projektu "Powiew młodego jazzu", muzycy prowadzą lekcje w Szkole Podstawowej Nr 6, Szkole Podstawowej Nr 10, Szkole Podstawowej Nr 11 oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Dodatkowo, z uwagi na finansowanie w ramach programu Interreg Polska-Saksonia, podobne wydarzenie odbędzie się w listopadzie w Bautzen, gdzie oprócz warsztatów zaplanowano koncert laureatów części konkursowej.

Oficjalne otwarcie Krokus Jazz Festiwalu już w najbliższy piątek (18.10), ale za nami kilka wydarzeń towarzyszących. Poza warsztatami dla dzieci i młodzieży, na Placu Ratuszowym można oglądać mobilną wystawę World Jazz Photo. Ponadto w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się pokaz filmu "Blue Note Records Beyond The Notes". Z kolei dzisiaj (17.10) o godz. 19:00 w Klubie Kwadrat odbędzie się koncert JazzBlaster (bilety: 30 zł).

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Nie trzeba się bać Pani Eś

Udany Piknik Strzelecki

Konkurs Papieski

Inauguracja klas patronackich Rainbow

Radni KO przeciw kupcom?

Studium na początek

Marcin Wyrostek patriotycznie

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
821
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%