MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Krew (nie) na sprzedaż

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 4 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 4 maja 2006, 9:56
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
- Bolesławiecka firma widmo naciąga ludzi - ostrzega "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska". Sprawa wypłynęła w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie na murach rozlepiono ogłoszenia
zachęcające do sprzedaży krwi do Niemiec.

Na ulotce można przeczytać, że za 320 mililitrów krwi można dostać 335 euro (ok. 1300 zł). Firma Euro-Trans proponuje też krwiodawcom wyjazd do Niemiec. Krwiodawcy, aby zarobić, najpierw muszą wysłać do Bolesławca 10 zł gotówką. Jak wynika z ogłoszenia,
pieniądze te mają pokryć koszty telefonów do Niemiec w celu zorganizowania wyjazdu.

W ewidencji działalności gospodarczych bolesławieckiego urzędu miasta nie map przedsiębiorstwa Euro-Trans. Przesyłki jednak do kogoś trafiają, bo w kamienicy przy ul.Daszyńskiego 15 na ścianie wisi skrzynka pocztowa z nazwą firmy. Nie przyznaje się do niej żaden mieszkaniec.

Za krew w punkcie krwiodawstwa w Bolesławcu dawca dostaje 8 czekolad, konserwę, 2 bilety na przejazd autobusem miejskim i dzień wolny od pracy.

– Nie słyszałam o tym, aby jakikolwiek kraj za krew płacił gotówką" - mówi kierownik punktu krwiodawstwa w Bolesławcu Jadwiga Waśko-Kwasza. W Polsce pieniądze dostają tylko wyselekcjonowane osoby, które są szczepione, aby wytwarzały przeciwciała - podkreśla.

Czytaj również

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Powiat Jeleniogórski na targach w Jabloncu

Zamiany w przepisach wyborczych  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~daria 26-12-2006 15:50
uwaga jeszcze szwaba sprzedawac krew,nigdy w zyciu.Za wile zlego narobili polaka bede to bardzo dlugo pamietac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ajka 1-07-2007 0:19
jesteśmy we wspolnejEUROPIE MOZE WARTO DZIALAC WSPOLNIE, PRZECIEZ OTO CAŁY CZAS NAM CHODZI,NIE GRYŚĆ OD RAZU JAK WILK KTORY SIĘ BOI.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wszyscy za strajkiem

W trosce o zwierzęta złamał prawo?

Zmiany w PKW  

Karty tak, kolory nie

Brakuje rodzin zastępczych

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1103
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%