MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Krew (nie) na sprzedaż

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 4 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 4 maja 2006, 9:56
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
- Bolesławiecka firma widmo naciąga ludzi - ostrzega "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska". Sprawa wypłynęła w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie na murach rozlepiono ogłoszenia
zachęcające do sprzedaży krwi do Niemiec.

Na ulotce można przeczytać, że za 320 mililitrów krwi można dostać 335 euro (ok. 1300 zł). Firma Euro-Trans proponuje też krwiodawcom wyjazd do Niemiec. Krwiodawcy, aby zarobić, najpierw muszą wysłać do Bolesławca 10 zł gotówką. Jak wynika z ogłoszenia,
pieniądze te mają pokryć koszty telefonów do Niemiec w celu zorganizowania wyjazdu.

W ewidencji działalności gospodarczych bolesławieckiego urzędu miasta nie map przedsiębiorstwa Euro-Trans. Przesyłki jednak do kogoś trafiają, bo w kamienicy przy ul.Daszyńskiego 15 na ścianie wisi skrzynka pocztowa z nazwą firmy. Nie przyznaje się do niej żaden mieszkaniec.

Za krew w punkcie krwiodawstwa w Bolesławcu dawca dostaje 8 czekolad, konserwę, 2 bilety na przejazd autobusem miejskim i dzień wolny od pracy.

– Nie słyszałam o tym, aby jakikolwiek kraj za krew płacił gotówką" - mówi kierownik punktu krwiodawstwa w Bolesławcu Jadwiga Waśko-Kwasza. W Polsce pieniądze dostają tylko wyselekcjonowane osoby, które są szczepione, aby wytwarzały przeciwciała - podkreśla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dalszy ciąg Senioraliów 2019  

Z aniołem przez życie – weź udział

Była gala z nagrodami

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~daria 26-12-2006 15:50
uwaga jeszcze szwaba sprzedawac krew,nigdy w zyciu.Za wile zlego narobili polaka bede to bardzo dlugo pamietac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ajka 1-07-2007 0:19
jesteśmy we wspolnejEUROPIE MOZE WARTO DZIALAC WSPOLNIE, PRZECIEZ OTO CAŁY CZAS NAM CHODZI,NIE GRYŚĆ OD RAZU JAK WILK KTORY SIĘ BOI.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gala Senioraliów

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Stop marginalizacji średnich miast

Problemy przy Wyczółkowskiego 61  

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
690
Tak
14%
Nie
66%
Nie wiem
20%