MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kresowo i smacznie w Handlówce

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 24 marca 2018, 7:14
Autor: kawonz
Fot. kawonz
W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze odbyła się wczoraj (23.03) IV edycja konkursu "Smaki Kresowe Kuchni Polskiej" Wzięli w niej udział uczniowie pragnący poszerzyć swój warsztat pracy także o potrawy ze wschodu. Tematem wiodącym była kresowa babka ziemniaczana w nowoczesnej aranżacji.

Obok tej potrawy pojawiły się również przysmaki z dodatkiem bakalii i szpinaku. Na stole nie zabrakło także gołąbków z kaszy gryczanej, kulebiaka, kutii oraz różnego rodzaju pierożków. Młodzi adepci sztuki kulinarnej Kresów Wschodnich pokazali przed komisją prawdziwie mistrzowską klasę.
Jury z pełną aprobatą obserwowało poczynania uczniów. Szefowie kuchni z trzech renomowanych dolnośląskich hoteli nie kryli, że potrawy przygotowane przez młodzież wywarły duże wrażenie.

Dumy ze swoich wychowanków nie kryła również dyrektor „Handlówki” Danuta Pawłowicz. - Poziom był bardzo wyrównany. Młodzież naprawdę pięknie się przygotowała. Trudno było wybrać pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Wszystkie potrawy są znakomite i widać, że uczniowie włożyli w swoją pracę dużo trudu i serca. Dlatego też postanowiliśmy nagrodzić i uhonorować wszystkich specjalnymi wyróżnieniami. Zasłużyli sobie na to - podkreśliła w swojej wypowiedzi dyrektor "Handlówki".

Ogłoszenia

Czytaj również

Lemowisko odmienione

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Zawiesili strajk w oświacie!  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 24-03-2018 18:04
Wolałabym wiecej fotek potraw kresowych, a mniej fotek pierników i pierniczanek, wszak to teraz święta Wielkiej Nocy i pierniki jakby nie w temacie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dzień otwarty w Zespole Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej

Nabór do PSM  

KSWiK spotka się z Karpaczem w sądzie?

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Dużo serca i ciepła w schronisku dla zwierząt

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
135
Tak
38%
Nie
59%
Nie mam zdania
4%