MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Kresowe pamiątki, wspomnienia i smakowitości. W hotelu „Pod Różami”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 7 listopada 2011, 7:53
Aktualizacja: Wtorek, 8 listopada 2011, 8:12
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj w hotelu „Pod Różami” w Cieplicach odbyło się uroczyste Spotkanie z Kresami i Huculszczyzną połączone z inauguracją wystawy pamiątek „po Kresach” ze zbiorów osób prywatnych.

Wydarzeniu towarzyszyły również występ chóru „Sybiraczki” i degustacja przysmaków z kuchni kresowej. Każdy z obecnych, a tych było wcale niemało, mógł m.in. spróbować gorących gołąbków z kaszą gryczaną, różnego rodzaju pierogów, bułek drożdżowych, komiśniaka ze smalcem i kiszonym ogórkiem, a także Ćmagi – czyli popularnej huculskiej nalewki.

– Spotkanie to cieszy mnie tym bardziej, że zorganizowali je sami Kresowiacy. Ludzie, którzy tęsknią za swoją krainą, i którzy chcieliby od czasu do czasu spotkać się i o tej krainie, ot tak, porozmawiać. Spontanicznie i z potrzeby serca – powiedziała nam Kamila Rodak, dyrektor hotelu „Pod Różami”.

I dodała: – Tych wszystkich, którym nie udało się być tutaj z nami, serdecznie zapraszam do oglądania wystawy pamiątek „po Kresach” i degustacji potraw z kuchni kresowej, które będą u nas dostępne przez cały miesiąc. Coś dla ducha i coś dla ciała, naprawdę warto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Biuro Rzeczy Znalezionych w Bolesławcu

Kolejne roje pszczół

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Marcin73 7-11-2011 8:52
Bardzo dobrze, że pamięć w narodzie trwa i jest podtrzymywana. Brawa dla Kresowiaków. Gratulujemy organizatorom, gorąco pozdrawiamy uczestników. Marcin Kaflik "Miłośnicy Cieplic"
~ 7-11-2011 9:09
Dobra akcja, moi dziadkowie pochodza z kresow. Ale niestety, musze dolaczyc smutna uwage: zobaczcie jacy ci ludzie na tych zdjeciach bez usmiechu. Zatroskane twarze- nawet spiew ich nie uszczesliwia. To takie typowe dla wielu ludzi w Polsce- brak usmiechu. Szkoda.
~ 7-11-2011 14:33
DOLNOŚLĄZAK. Cenna inicjatywa Hotelu "Pod Różami". Ok. 75% /?/ mieszkańców Dolnego Sląska to Kresowianie i ich potomkowie, którzy po 1945 r. osiedlili się na starych piastowskich ziemiach. We współczesnej Europie należy eksponować polskie akcenty na ziemiach zamieszkiwanych ongiś przez Bobrzan, Niemców, Czechów a nawet Tyrolczyków.
~ 7-11-2011 17:41
Wydarzeniu towarzyszył zespół noszący nazwę "Sybiraczki i Kresowiacy ", w tym zespole jest wiecej rodowitych kresowiaków niż sybiraczek.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał na lawecie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2161
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%