MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Kredyty do wyłudzenia

Wiadomości: REGION
Sobota, 31 lipca 2010, 9:36
Aktualizacja: 9:37
Autor: quente
Zgorzeleccy policjanci zatrzymali mężczyznę oraz kobietę podejrzanych o wyłudzenie – dzięki sfałszowanym zaświadczeniom – sprzętu komputerowego, fotograficznego oraz telefonu komórkowego.

Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą ustali, że 31-letnia mieszkanka Bogatyni oraz 40-letni mieszkaniec tej miejscowości wyłudzili kredyty na zakup sprzętu komputerowego, aparatu fotograficznego oraz telefonu komórkowego.

Na terenie jednego z marketów w Zgorzelcu posłużyli się sfałszowanymi zaświadczeniami o zatrudnieniu, aby wyłudzić sprzęt, który natychmiast sprzedali. Nie mieli oczywiście zamiaru spłacać rat kredytu.

Łupem sprawców padł wysokiej klasy sprzęt komputerowy, aparat fotograficzny oraz telefon komórkowy. Wszystko o wartości ponad 16 tysięcy złotych. Teraz oboje staną przed sądem, gdzie grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Spłonęły nieużytki

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 31-07-2010 10:52
Ostatnio bank (ING) wyłudził ode mnie pięć złotych, a takich ludzi jak ja jest setki tysięcy, jak nie więcej, co w takiej sytuacji? Co ciekawe, w telewizji emitują reklamę "darmowe konto internetowe za które nic nie płacę bo wszystko robię sam" jednym słowem, to jest oszustwo, ale bankom wolno. Tak nawiasem pisząc, to jestem wkurzony, że ludzie wyłudzają pieniądze z banków, bo jak potrzeba wziąć jakiś kredyt, to zawsze są jakieś problemy, ale też cieszę się, że banki są oszukiwane przez ludzi, a to wszystko przez to, że banki oszukują nas.
~Obywatel 31-07-2010 11:39
To jak oni weryfikują dane klientów? I dziwie się że ci złodzieje myśleli że dane z dowodów osobistych nie będą służyć do ich namierzenia.
ρiiρi 31-07-2010 14:10
~SMUTNE,ze ten *mezczyzna ..ZNOWU *wciagnal do swojego przestepczego *precederu .. ~NIEwinna *kobiete !
~do 10:52 31-07-2010 15:44
Zrób raz w miesiącu zakupy kartą za min. 100zł to nie zapłacisz 5zł,tak trudno poczytać regulamin:D
~ 31-07-2010 19:00
@ 31-07-2010 15:44. A słyszałeś/aś o tym, że nie wolno ukrywać tego typu spraw. Ja też mogę np. rozdawać samochody za darmo, wystarczy tylko, że ktoś podpisze umowę, a ja w regulaminie na pięćdziesiąt stron, gdzieś pod koniec wspomnę o miesięcznej opłacie za używanie auta przykładowo tysiąc zł. Tak po za tym, to się pytałem czy na pewno nie będzie żadnych opłat za prowadzenie konta, to mi nic nie powiedziała na ten temat, usłyszałem tylko, że konto jest całkowicie darmowe.
~ 1-08-2010 12:08
Banki bankami a Farmaceuci to dopiero z nas zdzierają,to jest dopiero kur......................two

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie po alkoholu

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Po akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”

Wykorzystał okazję i ukradł elektronarzędzia

Porównaj ceny z Jelonką.com

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
517
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%