MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Kredyt na telefon? Lepiej takie propozycje omijać!

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 30 lipca 2012, 7:17
Aktualizacja: 7:20
Autor: mea
– Chciałem skorzystać z usług Pogotowia Kredytowego na telefon, a teraz muszę zapłacić 350 zł za rozmowę z… jakąś firmą rozrywkową – poskarżył się nam mieszkaniec Jeleniej Góry. – Nie istnieją pożyczki na telefon – stwierdziła Jadwiga Reder–Sadowska, miejski rzecznik konsumentów w Jeleniej Górze.

- Przeczytałem w gazecie, że mogę wziąć szybko kredyt przez telefon. Gdy 2 lipca zadzwoniłem pod podany numer, dowiedziałem się, że minuta rozmowy kosztuje 7 zł 50 gr., ale gdy przyjedzie do mnie kurier z umową i ją podpiszę, koszt rozmowy zostanie Mo zwrócony. Podałem do umowy swoje dane, czyli numer dowodu, pesel, nr konta bankowego, itp. Cała rozmowa trwała ok. 40 minut – opowiadał mieszkaniec Jeleniej Góry.

Kurier miał zjawić się po 48 godzinach, ale się nie pojawił. - Gdy zadzwoniłem jeszcze raz, pani z Pogotowia Kredytowego tłumaczyła, że kurier ma opóźnienie. Potem już nikt nie odbierał telefonu. Ostatnio przyszedł mi rachunek na 350 zł za rozmowę z jakąś linią rozrywkową. To skandal - denerwował się mężczyzna.
Próbowaliśmy skontaktować się z właścicielką Pogotowia Kredytowego, jednak telefon do firmy jest wciąż zajęty, a podany w ogłoszeniu numer już nie jest aktywny.

- Nie istnieje forma pożyczek na telefon. Żeby wziąć kredyt należy iść do banku, a tam dokładnie przeczytać umowę, zanim się ją podpisze. Znane są takie praktyki, w których kurier faktycznie przyjeżdża do domu ale mówi, że ktoś z jego rodziny miał wypadek, czy też nagle zachorował i jest w szpitalu, więc bardzo się spieszy i prosi, żeby jak najszybciej podpisać umowę. Chodzi o to, żeby klient jej nie przeczytał - tłumaczyła Jadwiga Reder-Sadowska.

- Nie wolno też podawać swoich danych osobowych przez telefon, gdyż mogą być one wykorzystane w bardzo niebezpieczny sposób, np. ktoś może wziąć na nas kredyt lub rozesłać do innych firm dane, a wtedy zostaniemy „zamęczeni” telefonami z różnymi ofertami – przestrzegała. Obiecała zbadać sprawę naszego Czytelnika.
Do sprawy wrócimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~soclib 30-07-2012 7:51
Lichwa ma się świetnie ,bierze przykład z państwa! Państwo jest w rozkladzie dlatego takie firmy działają czyli wróciliśmy do XIX wieku.
~do 07:51 30-07-2012 8:09
Sam jesteś w rozkładzie. Oszuści są wszędzie. Ludzie maja rozum lecz nie chcą z niego korzystać i sami pchają się w kłopoty a do XIX wracają tylko tacy jak Ty.
~soclib 30-07-2012 8:51
Ciućmoku są oszuści bo państwo jest slabe moherowy bereciku z antenką.
CН.W.D.P. 30-07-2012 9:30
Niggers OCZYWIŚCIE POWIE, IŻ JELENIE OD TEGO SĄ, ŻEBY WALIĆ ICH W ROGI... NO I PEWNIE RACJĘ MA, BO OD TEGO ONI SĄ. OD TEGO SĄ ONI!! PRZECIEŻ JUŻ LUDZIE PIERWOTNI WALILI JELENI PO ROGACH, NA CO SĄ DOWODY W POSTACI FRESKÓW NA ŚCIANACH PREHISTORYCZNYCH JASKIŃ, PRZEDSTAWIAJĄCYCH WALENIE JELENIA PO ROGACH. BYŁEM, WIDZIAŁEM!!
~Czerw pająk 30-07-2012 9:44
w czasach "niedobrej" komuny takich rzeczy nie było
~14sqandal 30-07-2012 10:30
ano wlasnie < nabujanie > ( czytaj oszukiwanie ) ludzi starszych czy niekumatych uchodzi w Polsce bezkarnie. Gdzies te 350 zł musi być wysłane , to ileż to roboty dotrzeć do adresata przekazu , ale po co/ ano wlasnie pokrzywdzony musi zalozyć sprawe w sądzie i jeżeli chodzi o mnie machnolbym by ręką bp i po co nove kłopoty .... a oszuści mają się w Polsce dalej dobrze . Prawo < kulawe > mamy . Jest przestępstwo należy z urzędu ścigać a nie naciągać jeszcze ludzi pokrzywdzonych na koszty , chore to jest i tyle
CН.W.D.P. 30-07-2012 11:43
ALEŻ, ALEŻ... NIKT NIKOGO NIE OSZUKAŁ, NIKT NIKOGO NIE NACIĄGNĄŁ. PANI WYKONAŁA POŁĄCZENIE TELEFONICZNE NA NUMER USŁUGI ROZRYWKOWEJ (ZAPEWNE DO JAKIEJŚ WRÓŻKI SEMIRAMIDY), A GDY ZOBACZYŁA RACHUNEK TELEFONICZNY, TO OSŁUPIAŁA... ZAPEWNE ONA SAMA ZAMIEŚCIŁA W PRASIE OWE OGŁOSZENIE PODAJĄC W NIM FIKCYJNE NUMERY, BY MIEĆ ALIBI DLA SWEGO WYBRYKU TELEFONICZNEGO. TAKICH LUDZI MI NIE ŻAL!! POWINNA PRZEZ TYDZIEŃ STAĆ NA PLACU RATUSZOWYM Z WYWIESZONĄ TABLICZKĄ: "DZWONIŁAM NA 0700..."
CН.W.D.P. 30-07-2012 12:30
NO... A TO PAN BYŁ... I NIE DO WRÓŻKI DZWONIŁ, TYLKO W SPRAWACH INTYMNYCH.
rentier 30-07-2012 12:45
Podobna sytuacja jak z udzielaniem kredytów przez przedstawicieli Providenta. Ustalają zdolność kredytową na podstawie wyglądu mieszkania i oczywiście dla wykonania "planu sprzedaży" udzielają pożyczek bezdomnym, ludziom chorym psychicznie oraz tym, których wygląd mieszkania od razu świadczy, że nigdy nie będą w stanie spłacić zaciągniętego kredytu. Takie firmy powinno się zamknąć i nie rozdawać zezwoleń na ich prowadzenie. Pozdrawiam. Rentier
CН.W.D.P. 30-07-2012 13:03
CZY KTOŚ INTELIGENTNY MÓGŁBY MI WYTŁUMACZYĆ, O CO CHODZI PANU rentierowi, BO JA DZIŚ SIĘ ŚPIESZĘ NA RATUNEK FOKOM Z GRENLANDII. rentier, OSTRZEGAM: NIE PROWOKUJ!!
~chipo 30-07-2012 13:12
Pani rzecznik, proszę nie wprowadzać w błąd, istnieje możliwość zawierania umów wszelakiego rodzaju przez telefon, choćby umowy telekomunikacyjne są takim przykładem. Istotniejsze jest natomiast to, że od takiej umowy mamy możliwość odstąpienia przez 10 dni bez podania przyczyny. Tutaj jednak zachodzi co innego, firma nie zamierza świadczyć jakiejkolwiek usługi, a celem jest jedynie wyciągnięcie kasy poprzez rozmowy telefoniczne.To ewidentna sprawa dla Policji.
~xxx 30-07-2012 16:05
o Boooze, co za d...l:D kto normalny wierzy w KREDYT PRZEZ TELEFON?!
~Vvvg 30-07-2012 19:16
Czy ktos wie na czyim etacie jest reder-sadowska.
~oyo 30-07-2012 23:31
bo barany są po to by je strzyc.......
rymcycymcy 31-07-2012 0:53
Chciałem Pogotowia Kredytowego, a rozmawiałem z jakąś firmą rozrywkową ! :) ...Obawiam się, że zupełnie podobnie jest z Pogotowiem Małżeńskim ! ;) ...głębokie westchnienia, a zupa przesolona ! :) ...i opłata niemała :)
~szczery 20-09-2012 14:20
Dlaw wszystkich mam prawdziwą niespodziankę. W finansach pracuję już od 20 lat i uzyskanie kredytu przez telefon jest możliwe i takie pożyczki są udzielane . Wydajemy decyzję przez telefon i umowę dostarczamy do klienta do domu. środki z kredytu przelewamy na konto klienta wskazane w umowie po podpisaniu umowy i od takiej umowy oczywiście można odstąpić w ciągu 14 dni od jej zawarcia. Zapraszam na stronę www.btf.pl i dla bardziej niewiernych możliwe są też inne produkty finansowe dostępne w uproszczonej procedurze telefonicznej. !!!!!
~live123 8-01-2013 9:45
Pieniadze2.pl - Porównanie ofert banków, kredyty, lokaty etc.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Są dopłaty do lasów

Dachowanie w Radomierzu

Ławki do remontu

Bezpieczniej nad Kaczawą

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
3
Tak
33%
Nie
67%
Nie wiem
0%