MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kręcą Focus Parkiem

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 23 listopada 2008, 8:56
Aktualizacja: 20:47
Autor: Mar
– W tej chwili plac zajmują amatorzy nalewek zajmujący się „ochroną” parkujących samochodów.
– Przez lata chodzę tędy i oglądam smutny obraz po dawnym targowisku – mówi jeleniogórzanka Zofia Milewska wyrażając odczucia tysięcy mieszkańców miasta, którzy czekają na zmiany w tym miejscu. – Przecież już tej jesieni miała się rozpocząć budowa galerii handlowej a tymczasem widzę jedynie pijaczków w krzakach. Zanosi się na to, że budowa oczekiwanej galerii znacznie się opóźni.

Pijaczkowie nie tylko siedzą w krzakach ale coraz częściej wymuszają drobne pieniądze od osób parkujących na placu. Oferują ochronę przez „takimi różnymi” co mogą karoserię porysować albo coś w aucie uszkodzić. Mało kto na takie dictum nie wysupła z portfela monety.

Choć pozwolenie na budowę galerii handlowej FokusPark jest już prawomocne, na placu zarastającym coraz bardziej drzewami i krzakami nie widać żadnych prac. Mieszkańcy głośno mówią o klątwie, jaka od czasów likwidacji targowiska ciąży na tym miejscu nawiedzonym przez duchy rozeźlonych kupców, którzy musieli się stąd wynieść po decyzji zarządu miasta z 1999 roku. Samorządowcy podkreślają, że mnożą się przeszkody natury formalnej.

– Rzeczywiście nic się nie dzieje i do zimy żadnych prac nie będzie – wyjaśnia zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. – Niedawno rozmawiałem z inwestorem i wiem, że w tej chwili zabiegają o pozwolenie na wycięcie drzew uniemożliwiających rozpoczęcie prac. Koszty wycinki są bardzo duże i firma zaproponowała, że w zamian po wybudowaniu galerii posadzi nową zieleń. Trwa również ustalanie warunków zasilania w energię elektryczną. W tym roku zostanie jedynie ogrodzony teren, a inwestycja rozpocznie się wiosną przyszłego roku.
Jak zapewnia prezydent, mimo ogrodzenia terenu, inwestor zostawi przejście dla pieszych. To jeden z najlepszych skrótów z centrum miasta na ulicę Kilińskiego i osiedle Robotnicze.

Mimo że inwestor ma już pozwolenie na budowę, dopiero teraz reguluje status dwóch działek otaczających teren wykupiony przez spółkę. Bez nich realizacja inwestycji byłaby niemożliwa. Działki do niedawna były wydzierżawione od miasta na trzy lata na przygotowanie inwestycji. Na podstawie tej umowy niemożliwe byłoby rozpoczęcie budowy.

– To pozwolenie na budowę jest naciągane do granic możliwości – przekonuje lider stowarzyszenia Wspólne Miasto, Robert Prystrom, który kilkakrotnie zaskarżał tę inwestycję – obejmuje między innymi działkę 32/2, własność KARR, do której inwestor nie ma żadnego tytułu prawnego i która nie została wpisana do warunków zabudowy terenu. Wspiera się również decyzją określającą środowiskowe uwarunkowania, która została wydana przez wydział ochrony środowiska z naruszeniem prawa. To tylko niektóre argumenty jakich użyliśmy we wniosku do wojewody o stwierdzenie z urzędu nieważności pozwolenia na budowę. To postępowanie cały czas trwa i myślę, że ma wpływ na odkładanie terminu rozpoczęcia prac budowlanych.

– Te dwie działki to teraz problem który trzeba szybko rozwiązać - wyjaśnia Jerzy Łużniak. – Uważam, że powinny być sprzedane w 2000 roku, gdy z inwestorem rozmawiał ówczesny prezydent, Józef Kusiak. Inwestor musi je kupić bo inaczej nie będzie mógł prowadzić inwestycji. Sądzę, że tak jak pozostały grunt, będzie to dzierżawa wieczysta.

Zdaniem jednego z jeleniogórskich radnych, dzierżawa wieczysta to strata dla miasta. Firma Atlant kupiła działki w 2000 roku jak zapisano w uchwale rady miasta z 24.02 2000 roku, z przeznaczeniem na: zabudowę usługową z towarzyszącymi mieszkaniami.
– Takie przeznaczenie gruntu powoduje, że jest on kilka razy tańszy niż ten przeznaczony na obiekty handlowe – wyjaśnia nasz rozmówca. – Za 7 tysięcy metrów kwadratowych w centrum miasta Atlant zapłacił 5 milionów złotych. Działki, które miasto zostawiło sobie, miały być drogami dojazdowymi do kamienic mieszkalnych.

– Nic nie wiem o żadnych kamienicach na Kilińskiego – ripostuje Jerzy Łużniak. – Dobrze pamiętam, prezydent Kusiak od początku mówił nam, że tam stanie galeria handlowa, a nie zabudowa mieszkaniowa.
– Według obecnych cen, za sprzedaż dwóch działek, 40/2 i 41/1 miasto mogłoby dostać 6 do 8 milionów złotych. A prezydent rezygnuje z tej możliwości i godzi się na dzierżawę wieczystą za ułamek tej kwoty. Jednocześnie w miniony wtorek przedkłada nam projekt uchwały o zaciągnięciu kredytu w wysokości 3 milionów złotych. Nie zgodziliśmy się na ten kredyt, skoro prezydent nie wykorzystuje takich możliwości – tłumaczy radny.

– Pozwolenie na budowę jest według wojewody nieważne, ponieważ zostało wydane na podstawie warunków zabudowy, tymczasem dla wielkopowierzchniowych obiektów handlowych musi być zgodne z aktualnym studium i planem zagospodarowania – zapewnia Robert Prystrom. – Samo ustalenie warunków zabudowy łamie ustawę o planowaniu przestrzennym. Tymczasem władze miasta zlekceważyły zalecenia wojewody zawarte w piśmie z 14 listopada 2006 roku i wydały pozwolenie opierając się jedynie o warunki zabudowy.

– Pan Prystrom jak zwykle nie wie o czym mówi – odpowiada Jerzy Łużniak. – Według zeszłorocznej ustawy o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych, zezwolenie wydaje się w przypadku zgodności lokalizacji obiektu z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego albo decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, po uzyskaniu pozytywnej opinii wyrażonej przez właściwą radę gminy. To wszystko wykonaliśmy.

O tym, czy pozwolenie na budowę wydane przez prezydenta Jeleniej Góry ma wady prawne, czy – jak zapewnia Jerzy Łużniak – spełnia wszystkie wymogi rozstrzygnie nadzór prawny wojewody. Jeśli okaże się, że brak aktualnego studium i zgodnego z nim planu zagospodarowania przestrzennego może unieważnić wydane zezwolenie, firma Focus Park może poczekać na możliwość postawienia galerii o wiele dłużej niż do wiosny 2009 roku. Tymczasem w materiale reklamowym właściciela, czyli Parkridge Retail Poland, oddanie do użytku zaplanowano na drugą połowę przyszłego roku.

Focus Park zlokalizowany w Jeleniej Górze to obiekt o powierzchni użytkowej
35 000 metrów kwadratowych. Znajdować się tu będzie 85 sklepów różnych branż, a także lokale gastronomiczne, restauracje, kawiarnie oraz kompleks kinowy. Przy obiekcie zlokalizowany będzie parking podziemny, mieszczący 334 auta. Obiekt będzie posiadał trzy kondygnacje handlowe. Wartość inwestycji wyniesie 38 milionów euro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ulica Tabaki gotowa

Na pomoc dzieciom krzywdzonym

Po Koronę Gór Polskich

Komentarze (42) Dodaj komentarz

~jhs 23-11-2008 9:28
ej to już było w gazecie;/
~ 23-11-2008 9:44
i tak pewnie nic z tego nie wyjdzie
~Mathew 23-11-2008 10:03
Jak widać w naszej jelonce jak zwykle pod górkę, no tak w końcu to miasto pomimo, że leży bezpośrednio w kotlinie to jest w górach. Ludzie czy my jeleniogórzanie nie możemy w koncu usłyszeć, że w końcu przestaniemy być prowincją handlową? Pomimo,że osobiście Legnicy nielubię to podobają mi sie daleko tam idące zmiany renowacja starówki, galere handlowe rosną jak grzyby po deszczu a w Jeleniej Górze marazm i coraz to większa beznadzieja. Jak chcemy aby to miasto się rozwijało ??? - przecież sami wydając kasę na zakupy w Legnicy, Wrocławiu, Wałbrzychu pomagamy tym miejscowością sie rozwijać. Pomijam zaniedbana infrastrukturę turystyczną czy też komunikacyjną. I gdyby nie uspakajające widoki z okien na Szybowcówkę czy Karkonosze wyprowadziłbym się gdzieś gdzie wyborcow się szanuje, a nie tylko liczy się na ich poparcie w kolejnych wyborach. Jak tak dalej będzie to najlepszym wyjściem będzie zaoranie całego miasta i posianie kukurydzy bo jest w cenie... Z wyrazami szacunku dla czytających jelonkę pozdrawiam gorąco i oby coś sie zmieniło.
~kmam 23-11-2008 10:04
Jest możliwe "wydziedziczenie" , a czy jest możliwe "odmiastowienie" Pana R.P.? Może by tak do np. Wiednia, Paryża, Londynu, Waszyngtonu. Oni mają już tak dużo, a my nic. Niech tam zacznie szkodzić,
~ciolo 23-11-2008 11:05
a pan prystron niech sobie miesza gdzie indziej nie w jelenij górze niech sie ten człowiek wezmie za powazna robote a nie ludzia prace odmawia
~Jan 23-11-2008 11:26
Ile jeszcze czasu Pan Prystrom będzie hamował różne inwestycje w mieście. Fokus Park ma już Rybnik, Bydgoszcz, Zielona Góra a zamiast budować w Jeleniej Górze wyprzedzi nas Świdnica i znów nam przejdzie koło nosa inwestycja .........
Janek 23-11-2008 11:33
Ile jeszcze czasu Pan Prystrom będzie hamulcem w Jeleniej Górze ???
~ludek 23-11-2008 11:39
Robert Prystrom siedz już cicho !! jestes smutny i zalosny
~wkurzony 23-11-2008 11:42
I jak zwykle...sratatata...
Riposta 23-11-2008 11:57
To jest Jelenia Góra właśnie - symbol marazmu i nieudolności... niestety :(
~Troxi 23-11-2008 12:02
Niech Prystrom w końcu zamknie jadaczkę i pozwoli dzięki temu na rozpoczęcie inwestycji. Czy ten człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, że przez ciągłe blokowanie inwestycji spycha to miasto do rangi wiochy? W innych miastach (np. Legnica) już dawno powstała galeria handlowa a u nas ciągle nic. I to dzięki komu? Właśnie dzięki Prystromowi, który ma tak silne parcie na szkło, że nic go nie powstrzyma. Nawet zastój rozwoju miasta i świadomość, że wystawia się na pośmiewisko wśród mieszkańców. Opozycja opozycją Panowie Prystrom i Sajnog, ale mądrze a nie byle jak i bez sensu....
~:) 23-11-2008 12:11
czy redaktorzy Jelonki.com mogliby ignorowac osobe Roberta Prystroma? - przeciez ten czlowiek nic nie robi dla nas - tylko szkodzi.... wypomina bledy poprzednich kadencji jakby juz nie pamietal, ze sam w tym uczestniczyl....
~R.P. 23-11-2008 12:39
Wzniecam i gaszę pożary.
~ 23-11-2008 13:03
Moi drodzy! Wszyscy jadą po Prystromie, jakby to ON był główną przyczyną całego nieszczęścia w Jeleniej Górze. Będąc 8- lat członkiem Rady, sam /najczęściej/, nie zgadzałem się z nim w wielu sprawach. Ale bywało też i tak, że to ON miał rację !! Zapominamy, że ten nieszczęsny PLAC , sprzedał /za bezcen/, niejaki Pan Józef P. I była na to zgoda RADY, chociaż /jak pamietam/, my z Prystromem się na to zdecydowanie nie zgadzaliśmy. Wóczas SLD rządziło i miało zdecydowaną wiekszość, toteż nas przegłosowali. Ale przecież to już przawie dziesięcioletnia historia i kolejne RADY i Prezydent, się z tym nie uporali. A przecież powinni !!! Problemem nie jest Prystrom. To obecnie jeden z Kowalskich tego miasta. Ale ogólna niemoc oraz indolencja, w podejmowaniu odważnych decyzji, w tym personalnych, w stosunku do zasiedziałych i skostniałych /wiecznie nic nie mogących/, urzędników. Problemem jest też aktualna RADA, która miesiącami debatuje/ na nadzwyczajnych posiedzeniach/, z których tak naprawdę - to nic nie wynika. Byle dyrdymała, zaprząta im godziny dyskusji, gdy w tym czasie inni IDĄ DO PRZODU !!!! Myśle sobie, że czasem Władzy na rękę jest taki PRYSTOM. To dzięki temu , wszyscy wieszją na nim przysłowiowe psy. A nie zauważają ignoranctwa rządzących. Chciałbym się mylić !!!! z poważaniem: Józef Gajewski ....
~Tee 23-11-2008 13:47
To nadzór prawny wojewody potrzebuje na rozstrzygnięcie całej sprawy aż roku??? To może to Wojewoda Jeleniogórski jest taki opieszały??? A nikt z miasta nie może przejechać się do Urzędu Wojewódzkiego, aby naświetlić całą sytuację i tym samym przyśpieszyć sprawę? A kogo reprezentuje pan RP? W imieniu jakiego lobby on działa? Czy tego nie można rozszyfrować? Bo to chyba nie tylko on sam ponosi winę za obstrukcję tej realizacji. Kogo on reprezentuje? Przecież on nie jest nawet radnym. Może TO ktoś wyjaśnić???
~Tee 23-11-2008 13:48
cd. Mówiąc "miasta" chodziło mi o Urząd Miasta.
~Robert Prystrom 23-11-2008 14:15
Chciałbym, aby Państwo zanim będziecie słać kalumnie pod moim adresem odpowiedzieli sobie na jedno pytanie. Czy gdyby to Państwo podejmowali decyzje robilibyście bogatej angielskiej firmie prezenty za miliony złotych? Czy wybudowanie galerii handlowej musi wiązać się z szalbierstwem, matactwem, kłamstwem i szkodzeniem miastu?! A oto fakty: Działki pokazane na zdjęciu nr 40/2 i 41/1 zostały wydzierżawione Focusowi za 2,82 zł/m2/mies. (brutto)!!! Najpierw w sierpniu 2007r. z przeznaczeniem pod przygotowanie do budowy. A w momencie kiedy ujawniliśmy ewidentny przekręt przy wydawaniu pozwolenia na budowę, umowę zmieniono w pażdzierniku 2008r. na dzierżawę pod UWAGA! budowę Galerii Handlowej, co jest ewidentnym matactwem w sprawie wydania pozwolenia na budowę. I co powinno natychmiast spowodować unieważnienie pozwolenia na budowę!!! Umowa opiewa na trzy lata, co samo w sobie jest nonsensem, ponieważ na tym terenie stanie Galeria, która nie zniknie po 3 latach. Za 3 lata dzierżawy tych działek Focus Park zapłaci zaledwie ok. 170.000 zł, czyli prawie NIC, biorąc pod uwagę, że m2 powierzchni handlowej wynajętej na tych działkach będzie wart kilkatysięcy procent więcej. Dla porównania podajmy, że kupiec, który chce wynająć m2 gruntu na targowisku miejskim pod stragan handlowy musi zapłacić wg cennika prezydenta Obrębalskiego 21,68 zł/m2/mies.(brutto), czyli o blisko 1000% (!!!) więcej niż FP. Czy według Państwa to jest normalna praktyka? Kolejne pytanie, to dlaczego w przetargu otwartym, zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych prezydent nie sprzeda tego terenu, który jest wart przeszło 3,0 mln zł?! Miasto mogłoby pozyskać 3 mln zł, a pozyskuje zaledwie niecałe 170 tys. zł - czy to jest dobry interes? Skąd taka szczodrość Obrębalskiego i jego kumpli z PO dla Focus Park'u? Prezydent miasta w sprawie budowy FP wielokrotnie nie dopełnił swoich obowiązków. W procedurach administracyjnych wystąpiło wiele urzędniczych przekroczeń prawa. Mam nadzieję, że wreszcie właściwe organy zainteresują się panami w ratuszu i ich "dziwną" polityką trwonienia pieniędzy publicznych, których tak brakuje na oświatę, sport i kulturę w mieście. Może ktoś w końcu wyjaśni tajemnicze przyczyny tej szczodrości jeleniogórskich notabli z PO i SLD wobec firm budujących wielkopowierzchniowe obiekty handlowe, by sprawa z Jeleniej Góry nie przypominała afer korupcyjnych z Poznania, z Sopotu, czy z Białegostoku. I na koniec po raz kolejny stwierdzam, że w sprawie zabudowy terenu po byłym targowisku Kiliński od roku 2002 miało miejsce wiele karygodnych i szkodliwych dla miasta decyzji Kusiaka i Obrębalskiego. Ma rację autor artykułu, że szacowane straty moga sięgnąć ponad 20 mln zł. Dlaczego partyjni notable pozostają tak długo bezkarni? Jeśli miasto na tym straciło, to kto zarobił i dlaczego wszystko odbywa się z dala od oczu mieszkańców Jeleniej Góry? Jak państwo widzicie, pytań jest bardzo wiele. Czas znaleźć na nie odpowiedź, za nim okaże się, że po raz kolejny przegrał interes publiczny z prywatą kilku osób.
~kmam 23-11-2008 15:10
do p. Józefa Gajewskiego: może to prawda, że w swoim czasie p. R.P. był tym, który DUŻO OBIECYWAŁ (obietnice były BARDZO ciekawe). Ale teraz pogrąża wespół z obecnym bez-radnymi Jelonkę w bagnie marazmu. A PRZECIĘTNY Kowalski może tylko na to patrzeć bezsilnie.
~kmam 23-11-2008 15:16
do ~Tee: Niestety Jelonka nie jest już stolicą województwa, więc nie ma czegoś takiego jak wojewoda jeleniogórski. A istniejący wojewoda dolnośląski nie ma motywacji w rozwoju konkurencyjnej aglomeracji miejskiej w stosunku do Wrocławia. Wrocław potrzebuje ludzi . Wojewoda podejmuje więc decyzje które przesuwają siłę roboczą w kierunku Wrocławia. Inne miasta z tym walczą, my (niestety także ja) razem z p. R.P. nie.
~starosta 23-11-2008 15:21
zapraszam do szerszej dyskusji na www.forumjg.pl
~waldek_a 23-11-2008 16:06
przecieram oczy ze zdumienia, o ile pamiętam to Pan Gajewski był w klubie radnych SLD, teraz wspiera Robercika, którego "zasługi" dla naszego miasta są "niewyobrażalne". Daleki jestem od popierania platformersów z Ratusza, ale Panie Prystrom, jeżeli ma Pan dowody na nieuczciwość to trzeba do Prokuratury a nie teksty do Jelonki. Jak wielu moich znajomych uważam, że pora ten teren zagospodarować. Teksty o bajecznych możliwościach finansowych za ten teren w czasach kryzysu można między bajki włożyć. Ale najważniejsze - rozpoczął się sezon w Jakuszycach. Pozdrowienia dla wszystkich biegających narciarzy
~Do Kmam 23-11-2008 16:35
Oczywiście chodziło mi o Wojewodę Dolnośląskiego. Jelenia Góra natomiast nie jest żadną konkurencją w stosunku do Wrocławia. Nie te proporcje. Czy uważa Pan, że Wojewoda jako organ państwowy CAŁEGO województwa rozpatruje W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI sprawy Wrocławia? Chyba pomyliło się Panu z Prezydentem Miasta Wrocławia. Wojewoda jest przedstawicielem Rady Ministrów w województwie. Jest odpowiedzialny za wdrażanie i wprowadzanie w regionie programów rządowych oraz nadzór nad rządowymi instytucjami działającymi w regionie. Prowadzi także nadzór prawny nad działalnością gmin i powiatów (czy decyzje podejmowane przez władze samorządowe województwa są zgodne z obowiązującym prawem). A zatem chyba nie chodzi tu o przesunięcie sił roboczych do Wrocławia, jak Pan to ujął, lecz o stwierdzenie zgodności z prawem (lub nie) wydanych decyzji. A zatem jest to zwykłe stwierdzenie faktu. Czy zatem ktoś z Miasta zwrócił się do Wojewody z jakimś pismem o przyśpieszenie wykonania tego nadzoru, przedkładając przy tym odpowiednie dowody, oraz z zapytaniem jakie jeszcze dowody są wymagane, aby przyśpieszyć sprawę? Czy czeka się biernie z założonymi rękami na werdykt, który nastąpi nie wiadomo kiedy? Zgodnie z KPA z art. 35.§ 1. Organy administracji publicznej obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki. § 2. Niezwłocznie powinny być załatwiane sprawy, które mogą być rozpatrzone w oparciu o dowody przedstawione przez stronę łącznie z żądaniem wszczęcia postępowania lub w oparciu o fakty i dowody powszechnie znane albo znane z urzędu organowi, przed którym toczy się postępowanie, bądź możliwe do ustalenia na podstawie danych, którymi rozporządza ten organ. § 3. Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania. Więc o jakie siły robocze tutaj chodzi???? Co Pan tutaj plecie??? Z poważaniem - Tee
~Arek 23-11-2008 19:14
Nie jestem fanem Roberta Prystroma, ale ma dużo racji. Nieudolne jest kolesiostwo z rautusza na czele z Obrębalskim. Jak długo mozna taka sprawę załatwiac. Nadejdzie czas rozliczania...
~antyradny 23-11-2008 19:42
Osoba p. Roberta Prystroma jest jedynie zasłoną dymną, by faktycznie nic na tym placu nie powstało. Jego odwołania są bardzo na rękę urzędnikom, bo nie trzeba będzie nic robić w najbliższym czasie. Poza tym, po pewnym czasie wartość placu sprawi, że obecny jego właściciel sprzeda go, zamiast budować. Po prostu to mu się bardziej opłaci. Natomiast p.Łużniak powinien podać się do dymisji, jako osoba niewiarygodna - już kilka razy bowiem zapewniał "że w przyszłym tygodniu inwestor wchodzi", zamiast powiedzieć, że w przyszłym stuleciu...
kazimierzp 23-11-2008 20:22
Dopóki Focus Park nie wejdzie rzeczywiście z pracami budowlanymi na plac budowy dopóty dziennikarze będą mieli temat do rozważań, a za nimi czytelnicy i internauci. Z punktu widzenia prawa budowlanego nic nie stoi na przeszkodzie aby inwestor zaczął pracę. Wojewoda Dolnośląski już dawno zajął stanowisko w wyniku protestu pana Roberta, zapoznał się z aktami i podtrzymał decyzję o pozwoleniu na budowę tej galerii - Wojewoda nie dopatrzył się nieprawidłowości. Prokuratura na podstawie zgłoszenia p.w. zapoznała się z aktami sprawy i nie wszczęła żadnego dochodzenia - gdyż nie było ku temu przesłanek. Tak więc żadnych zarzutów na opieszałość ze strony tych organów nie było! A Decyzja o pozwoleniu na budowę jest wydana, jest ostateczna. Dlaczego Focus jeszcze nie zaczął, nie wiem. Może szuka najlepszego wykonawcy (o takiego teraz będzie łatwiej), może w wyniku światowej recesji szuka dodatkowych linii kredytowych (o to chyba teraz jest trudniej). Jeżeli to drugie jest przyczyną to może jeleniogórscy internauci zaczną rozważać kto jest w naszym mieście winny tej światowej recesji, może dojdą do odkrywczych wniosków, tak jak dochodzą do innych w powyższej dyskusji!?;-)
~harry potter 23-11-2008 21:01
abrakadabra, czary mary hokus FOKUS-PARK.
~olo 001 23-11-2008 21:13
A TO CIEKAWA SPRAWA ZE MAJĄC POZWOLENIE NA BUDOWĘ NIE MA SIĘ WARUNKÓW ZASILANIA W ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ!!!! KTO W TAKIM RAZIE I NA JAKIEJ PODSTAWIE WYDAŁ POZWOLENIE NA BUDOWĘ??????????
~Tee 23-11-2008 21:16
Panie Kazimierzu: to cytat z artykułu: "O tym, czy pozwolenie na budowę wydane przez prezydenta Jeleniej Góry ma wady prawne, czy – jak zapewnia Jerzy Łużniak – spełnia wszystkie wymogi rozstrzygnie nadzór prawny wojewody. Jeśli okaże się, że brak aktualnego studium i zgodnego z nim planu zagospodarowania przestrzennego może unieważnić wydane zezwolenie, firma Focus Park może poczekać na możliwość postawienia galerii o wiele dłużej niż do wiosny 2009 roku." I na podstawie tych informacji można było wyciągnąć wniosek, iż sprawa jest na etapie oczekiwania na decyzję wojewody o zgodności z prawem decyzji o pozwoleniu na budowę. Czy można gdzieś wyczytać te informacje, które Pan podał w swojej wypowiedzi z 20.22, (za które oczywiście dziękuję)? W prasie lub w internecie, lub na jakiejś tablicy ogłoszeń? A czy jest jakiś rzecznik prasowy Urzędu Miasta? Jeżeli nie ma to może go powołać? Jak widać jeleniogórzanie są niedoinformowani i stąd potem takie spekulacje. Zresztą jeden z internautów, "KMAM" który zapewne jest radnym miejskim, także wprowadza w błąd społeczność jeleniogórską. Pozdrawiam. Tee
~hm 23-11-2008 21:39
to sprawa nie jest w WSA teraz? z wniosku stowarzyszenia na prawach strony?
~stary 23-11-2008 21:58
To nie wina p. p. tylko władz samorządowych z prezydentami na czele, które sobie jako mieszkańcy fundujemy co 4 lata w wolnych wyborach. Naczelna zasada, która kieruje działaniami tych państwa "grabie grabią do siebie, nie odwrotnie.
~gren 23-11-2008 22:27
KazimierzP czegoś nie wie? A może Focus nie wchodzi, bo już dla wszystkich stało się jasne, że ta budowa to umoczenie d...y dla kazdego, kto się tam pod czymkolwiek podpisał. A Łużniak w tej sprawie w awangardzie.
~Sabath 23-11-2008 22:30
nie wierzmy aż tak bardzo
~kmam 23-11-2008 22:51
do ~Tee: No więc z poważaniem ale proszę mi odpowiedzieć gdzie szuka zatrudnienia wykształcona, z ambicjami młodzież. No i wierzę Panu, że wojewoda dolnośląski jest tak apolityczny i agospodarczy w stosunku do Wrocka.
~Tee 23-11-2008 23:51
Do kmam: A co ma do tego wykształcona młodzież? Bo nie bardzo rozumiem... Wojewode Dolnośląskiego obowiązują terminy zawarte w kodeksie postepowania administracyjnego i on tak sam z siebie nie będzie przedłużał ponad miarę postępowania. Jego obowiązuje 1 miesiąc, a przy skomplikowanych sprawach 2 miesiące załatwienia sprawy. Można to przyśpieszyć porozumiewając się z nim na piśmie w celu zapytania np. jakie dokumenty mają być przedłożone dla udokuemntowania staranności przy podejmowaniu decyzji o pozwoleniu na budowę przez miasto. Z informacji w artykule wynika, że p. Prystrom zwrócił się do Wojewody Dolnośląskiego z pismem/wnioskiem o stwierdzenie nieważności decyzji z powodu jej niezgodności z prawem, a nie o pieniądze na budowę Focus Park. Więc nie o pieniądze tu chodzi a o termin rozpatrzenia i załatwienia tej sprawy. A to nie ma nic wspólnego z odpływem młodzieży do Wrocławia. Z poważaniem. Tee
~kmam 24-11-2008 8:35
do ~Tee: rozumiem, że nie bardzo Pan/i rozumie... No i ja jestem małe kmam, taki zwykły Kowalski, a nie (bez)radny miejski. No i nie używam § w odpowiedziach.
~:) 24-11-2008 10:24
prystrom nie chce isc do prokuratora bo jak juz tam pojdzie to go tak latwo nie wypuszcza :):P:)
~Jano 24-11-2008 10:38
no ludzie czemu wy wiecznie Prystroma jedziecie przeciez ten pan nigdy nie byl na tyle wladny by szkodzic ,to ekipa p.Kusiaka i p.Obrebalzkiego z p. Sarzyniskim na czele rzadza to donich miejcie pretesje ,a nie do nic nie winnego Prystroma ,nie on jest za to odpowiedzialny moze czasem cos blokuje ale przecierz w interesie kupcow jg wiec niewiem czemu ci ludzie naskakuja na niego no ale jak mowia jg to czerwona dolina ,zasiedzialych komuchow wiec wszyscy inni co mysla inaczej sa be ,ale moze wreszcie przejza na oczy bo tu nic poprostu nic sie nie zmieni ,jaki gospodarz to takie obejscie,to tyle odemnie a ci wszyscy co tak sie cietrzewia na Prystroma to moze niech pomysla najpierw a potem pisza
~dzieweczka 24-11-2008 14:45
na szczeście juz niedlugo kończe studia na Architekturze..osiedle sie w Jeleniej i zrobie porzadek architektoniczny w tym miescie:)
~Tee 24-11-2008 18:11
Do Kmam: Ja też jestem zwykłe Tee, mieszkające w Jeleniej Górze. A "paragrafy" zostały przeze mnie skopiowane z internetu, odnalezione w wyszukiwarce "google" przy podaniu hasła "terminy załatwiania spraw w KPA" i tyle. To każdy może sobie sam znaleźć i wkleić do wypowiedzi, jeśli to tam akurat pasuje. Pan Kmam także. A młodzież wyjeżdża nie tylko z Jeleniej Góry, z innych miasta także, a jeśli już to raczej nie do Wrocławia, lecz do Irlandii i Anglii, albo do Niemiec. Pozdrawiam.
~kmam 24-11-2008 20:09
do Tee: a pasowały? :)
~Tee 24-11-2008 22:12
do Kmam: A nie?
~kmam 26-11-2008 19:47
do Tee: absolutnie nie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mandat za wypalanie kabli

Obchody jubileuszu 60–lecia Towarzystwa Karkonoskiego

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Poświst na "góralu"

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
720
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%