MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kraksa przez gapiostwo

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 27 sierpnia 2010, 12:51
Aktualizacja: 17:39
Autor: agrafka/Angela
Fot. agrafka
Do poważnie wyglądającej, ale niegroźnej w skutkach kolizji doszło dzisiaj po godzinie 10.00 na skrzyżowaniu ulic Ogińskiego i Różyckiego. Przyczyną była nieuwaga kierowcy skody, który uderzył w tył passata jadącego przed nim.

26 - letni kierujący skodą z Jeleniej Góry nie zachował należytej ostrożności i wjechał w tył passata. Na szczęście nikomu z kierujących nic się nie stało, a samo zdarzenie nie spowodowało utrudnień w ruchu, bo kierowcy szybko zjechali na chodnik.

W wyniku uderzenia biała skoda ma uszkodzony lewy, przedni reflektor oraz wgnieciony błotnik. W zielonym passacie stłuczone zostały tylne światła po prawej stronie.

– Zagapiłem się skręcając w lewo z ulicy Ogińskiego na Różyckiego. Patrzyłem na samochody jadące z naprzeciwka. Chciałem jeszcze zdążyć przejechać nie wymuszając pierwszeństwa. Kierowca jadący przede mną nagle zahamował, bo chciał przepuścić pieszych. Wtedy uderzyłem w niego. Mam prawo jazdy od 8 lat i to jest moja pierwsza kolizja – wyznał kierowca, który spowodował stłuczkę.

Skrzyżowanie, na którym doszło do zdarzenia uznawane jest za jedno z najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Groźna kolizja na Wolności

Świętowali Złote Gody

Uczniowie piszą listy...

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~matmoska 27-08-2010 13:49
to sobie panowie zarobili:)
~DLU 27-08-2010 14:15
nawiązując do niedawnego artykułu mogę napisać: "Oj, ale Ci kierowcy z DJ jeżdżą"
~ech 27-08-2010 14:20
Nie jest przyjemne to skrzyżowanie. Miałem tam kilka podbramkowych sytuacji, ale na szczęście hamulce moje, i kierowcy z innego auta zdały egazamin. I nie jechaliśmy szybko, ja ruszałem z miejsca skręcając w lewo w Ogińskiego, a on już był w ruchu jadąc na wprost z kierunku Złotniczej. Oczywiście moja wina. Widok zasłoniły mi auta skręcające w stronę garbatego mostka. Jeśli to czyta, to pozdrawiam pana ze Skody, który wiózł rodzinę i musiał przeze mnie hamować w zeszłym miesiącu. I przepraszam.
~kwa 27-08-2010 14:34
"prawo jazdy mam od 8 i to jest..." od 8 dni czy od 8 minut?
~ 27-08-2010 14:35
sorry juz wiem od 8:00 :) ma to prawo jazdy
~mich 27-08-2010 14:41
Podzielam opinie"~ ech". Dlaczego kiedys zlikwidowano tam rondo? Nalezało je tylko powiekszyc. Jest na to wystarczajaco duzo miejsca. Jestem przekonany ze zdecydowanie by poprawiło bezpieczenstwo i organizacje ruchu na tym skrzyzowaniu.
~asik 27-08-2010 14:41
Może ma prawo jazdy od ośmiu boleści:))
~ech 27-08-2010 15:02
~mich Tak, rondo rozwiązałoby sytuacje, ale zostało po nim tylko wspomnienie i raczej nie wróci. A zielone strzałki dla skręcających ze Złotniczej w Ogińskiego sprawiają tylko dodatkowe utrudnienie na tym skrzyżowaniu. Ale bez nich pewnie byłyby korki. Tu nie ma złotego środka. Oczy wokół głowy, refleks i wzmożona uwaga może nas tylko uratować.
~g.niedzielny 27-08-2010 17:43
~ech nie pisz tutaj, że budowanie rond w naszym mieście jest niemożliwe, szczególnie przy Różyckiego. Z tego co pamiętam powodem jego zlikwidowania było to, że nie mieściły się na nim autobusy MPK, a i moda była taka, by "wielkomiejskość" można było podkreślić sygnalizacją świetlną... Proszę zauważyć, że rondo przy Zgorzeleckiej ma ok 50m średnicy, takie samo mogłoby się spokojnie zmieścić przy Różyckiego, miejsca jest dosyć. Już niedługo wybory samorządowe, kandydaci oferujący modernizację systemu komunikacyjnego Jeleniej Góry, wraz z budową rond w newralgicznych punktach naszego grajdołka, mają duże szanse na wygraną! A niewypał w postaci Obwodnicy Południowej, odpowiednio zostanie oceniony przez wyborców... Ja głosować będę na tych, którzy oferować będą realne zmiany w systemie komunikacyjnym i nie ważne czy będą z PISu, PO, czy będą pomarańczowi... ważne by mieli pomysł, który będą w trakcie swojej kadencji realizować! Gość niedzielny.
~-'- 27-08-2010 20:23
Jelonka ostatnio opisuje bardzo poważne problemy drogowe...nie doczytałem tylko kto dzisiaj złapał "gumę" w Jeleniej Górze ?
~ep 27-08-2010 20:36
to nie tylko skrzyżowanie winne, a śpieszący się kierowcy, którzy wymuszają pierwszeństwo, wjeżdżając nawet na czerwonym świetle i tym samym, powodują,że ci ,,z zielonym" nie zdążą przejechać. To dotyczy głównie skrętu od strony obwodnicy w lewo w kierunku szpitala. Parę razy zdarzyło mi się też, że jadąc od strony szpitala w stronę Złotniczej jakiś delikwent chciał mnie staranować, bo mu się wydawało, że oba pasy mają ,,zielone".. Podzielcie się swoimi ,,przygodami" na tym skrzyżowaniu ku wiadomości stosownych władz od organizacji ruchu.
~mały 27-08-2010 21:07
dobrze znam tego kirowce z tej bialej skody a czasami jest tak ze niedzielni keirowcy jezdża 20na godz i stwarzają zagrożenie na drodze pozdrawiam kolege
rymcycymcy 27-08-2010 22:11
Kolizja z pewnością "wyglądała powaznie" ...z perspektywy agrafki ! ;)
~ech 28-08-2010 12:13
do ~g.niedzielny - nie napisałem, że jest niemożliwe, tylko, że rondo w to miejsce nie wróci. Raczej nie wróci. Nie sądzę, by komuś z naszych włodarzy naprawdę na tym zależało . A jeśli ktoś obieca realną poprawę warunków komunikacji w Jeleniej, to też nie gwaratuje wprowadzenia zapowiadanych zmian. Życie to zweryfikuje. ~ep - zgadzam się. Pośpiech w tym miejscu też jest przyczyną nieporozumień, stłuczek nerwów. Ale mam też miłe spostrzeżenie. Wczoraj jadąc od Zajezdni MZK do Jeleniej przepuściłem kilku kierowców, którzy nie mogli się włączyć do ruchu. Również na Pl. Wyszyńskiego. I jadąc za nimi zauważyłem, że oni też przepuszczali innych kierowców, którzy ze względu na korki nie mieli szans na dalszą jazdę. Może, jeśli będziemy dla siebie mili, to mniej stresowo i lepiej będzie się nam wszystkim korzystało z dróg. ~mały - po pozdrów tego kierowcę. Ciebie też pozdrawiam.
~Seen 28-08-2010 17:05
Strasznie poważnie wyglądała ta kolizja. Auto kilkakrotnie dachowało, a na koniec rozbiło się o betonowy mur. Nikt nie ucierpiał. :D
Piipi Jelonkowa 28-08-2010 23:59
~Agrafka ..to mężczyzna ?
~ 30-08-2010 7:46
Może buractwo się nauczy, że jak na środku skrzyżowania są auta czekające na możliwość zjechania w stronę szpitala lub garbatego mostka, to, choćby paliło się zielone światło wielkości słońca, NIE MAJĄ PRAWA WJECHAĆ NA SKRZYŻOWANIE!!!
~do mały 31-08-2010 23:02
masz racje, tak wlasnie bylo. to ci niedzielni kierowcy powoduja najwieksze zagrożenie!!!
~A,B,C 29-12-2012 0:39
tak jest zgadzam się z "małym" i z "do mały" ten z passata to taki dziadziuś był, widziałem to zdarzenie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na roboczo o partnerstwie

Od piątku Jarmark Bożonarodzeniowy

Dzieci gościły u pograniczników

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
867
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%