MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Kraksa pod basztą

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 11 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2007, 8:22
Autor: TEJO
Fot. Dudyński
Zderzenie trzech samochodów na rogu Jasnej i Podwala.

Osobowe BMW, mercedes furgon oraz terenowy jeep uczestniczyły w groźnie wyglądającej kolizji, do jakiej doszło w niedzielę po południu przy jednym z bardziej ruchliwych i niebezpiecznych skrzyżowań: ulic Jasnej, Sobieskiego i Podwala.

Przyczyną było najpewniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez któregoś z kierowców. Dwóch z nich było spoza Jeleniej Góry. – To miejsce jest fatalnie oznakowane. Do tego wszyscy narzekają na złą synchronizację świateł. Nic dziwnego, że co rusz ktoś z kimś się tu zderzy – mówi Jacek Maszewski, który widział skutki stłuczki.

BMW (na jeleniogórskich numerach) ma rozbitą maskę, poważnie uszkodzony jest przód mercedesa. Jeep ucierpiał wskutek kolizji najmniej. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych przy baszcie grodzkiej. – Na szczęście przez pasy nikt nie przechodził, bo mogła zdarzyć się tragedia – opowiadają świadkowie. W wyniku kolizji niewielkich obrażeń doznała pasażerka BMW.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, która usunęła rozlany olej. Uszkodzone pojazdy nadają się do poważnego remontu. Policja ustala winnego zajścia. Funkcjonariusze potwierdzają, że wskazane skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne i zalecają zmotoryzowanym i pieszym szczególną ostrożność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek pod Przełęczą Kowarską

Staranował samochody

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~INDEX 11-06-2007 8:59
Zgadzam sie z autorem artykułu,że skrzyzowanie jest b niebezpieczne,ale w niedzielę ruch tam jest minimalny,i bez kłopotu się tam porusza .
~Sobieszowianin 11-06-2007 9:33
Dać paprakom dobre auta to je porozbijają! Jeszcze się dobrze nie nauczyli jeździć a już jeżdżą! Zgroza!
~Smart 11-06-2007 9:57
Wieśniaki z powiatu – przez nich jest mnóstwo stłuczek – wymuszają pierwszeństwa, nie włączają kierunkowskazów, a jak już, to w momencie skręcania... obłęd z nimi jest (co prawda zdarzają się wyjątki, ale to tylko niestety wyjątki...)
~kmam 11-06-2007 11:19
Jestem i pieszym i kierowcą – w Jeleniej Górze ciężko jest poruszać się i pieszemu i kierowcy. –parkingi są płatne ale niestrzeżone, –brak garaży – wielopoziomowy garaż jak był nieczynny, tak dalej jest nieczynny, –brak na światłach "zielonej fali", –przejdźcie np. Konopnicką i 1–go Maja (przytrafiło mi się ostatnio naciągnięcie ścięgna w stopie– 2 tygodnie mnie bolało)– handlowcy powinni powiesić kogoś za j... za tą kostkę – ja patrzę pod stopy a nie na sklepy –SM patrzy komu by jeszcze założyć blokadę a nie jak usprawnić ruch w szczycie komunikacyjnym (wystarczyłby jakiś patrol który powstrzymywałby przed wjazdem do centrum pod sam sklep lub urząd i skierowanie tych samochodów na wielopoziomowy parking (o ile nasz ukochany prezydent miasta wymusi jego otwarcie), –i co tu mówić o bezpieczeństwie jeżeli mijają mnie w mieście samochody a ja jadę 50–tką – nikt nie egzekwuje martwych przepisów (na przepisy powołują się wtedy gdy trzeba!!! zatrzymać samochód bo np. ścierpły nogi a społeczność lokalna wywalczyła zakaz zatrzymywania –brak w mieście progów zwalniających, szczególnie w miejscach użytkowanych jako tory motocrossowe
~gosc 11-06-2007 12:03
I nOwiUtki sPrinTer POszEDł SIe UdERZać ;/
~mała 11-06-2007 12:10
Na tym skrzyżowaniu jest koszmar! Jadący z zabobrza często stają(skręcając w lewo) na przeciwległym pasie.Może policja by tak stanęła i popatrzyła co tam się dzieje.
~marzena jaworska 11-06-2007 13:04
nich ci kolesie naucza sie najpierw jezdzic a potem niech wsiadaja do auta
~czarownica 11-06-2007 13:40
TAKIE malutkie miasteczko a tyle wypadkow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!cos tu niegra!!!!!
~faciola 11-06-2007 14:13
a pamietacie, ten wypadek bmw i opla? tez tam na tej krzyzowce
~wnerwiony 11-06-2007 14:31
Jedyne rozwiązanie takich newralgicznych punktów w mieście to ronda.Ale zaraz pada nie ma pieniędzy.I tak w kółko Macieju,a winny jest zawsze pieszy albo kierowca.Tylko decydenci zawsze są zadowoleni bo winę widzą zawsze tam gdzie nie trzeba.
~pieszy 11-06-2007 14:34
Panie i Panowie kierowcy dlaczego kiedy tylko dojdzie do kolizji czy wypadku na skrzyzowaniu lub innym miejscu natychmiast mówi sie ,że jest to nastęone miejsce NIEBEZPIECZNE?.Może nalezaałoby troche rozwagi, przstrzegania podstawowych przepisów ruchu drogowego a będzie napewno bezpiecznie. Każdy goni samochodem czy rowerem i myśli ,że wykiwan innego kierujacego lub on ustąpi. jest niebezpieczie gdy na tym skrzyżowaniu lub inny miejscu spotka sie takich "pseudo kierowców" jednocześnie , i wtedsy staje się to miejsce "NIEBEZPIECZNE" Więcej samokrytyki i przestrzegania przepisów ruchu drogowego , to jest recepta aby nie było miejsc niebezpiecznych.
~gość 11-06-2007 16:51
to miło z ich strony że... nieważne!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Palił się dach bloku

Zatrzymali recydywistę

Stalowe rumaki w Karpaczu

Serca pełne nakrętek

Pogoń za uciekinierem

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
800
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%