MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Krajobrazy pełne pustyni

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 września 2006, 0:00
Autor: rylit
Fot. rylit
Pustynia dla nas to żółty piasek, jak na plaży tylko bardzo wielkiej. Jak błędne jest to rozumowanie i jak różne są pustynie, możemy się przekonać oglądając wystawę fotografii Michała Sikorskiego w Muzeum Przyrodniczym.

Michał Sikorski, fotograf oraz podróżnik, gości u nas ze swoimi pracami nie pierwszy raz. Urodzony w Polsce, mieszkający w Szwecji, podróżujący z aparatem po wszystkich prawie zakątkach pustynnych świata od dwudziestu lat, wystawił w sali Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze Cieplicach swoje fotografie pustyń.

Wernisaż tej wystawy odbył się w piątek 8 września.Z uwagi na ograniczoną powierzchnię wystawienniczą w ramach zawisła nikła część prac autora. Przybyli goście zostali zaproszeni na dalszą część wernisażu połączonego z prelekcją multimedialną.

W sali wystawowej można było zobaczyć oczami autora piękno krajobrazu pustynnego. W sali prelekcyjnej, przy tradycyjnym poczęstunku, obecni poznali historię powstawania tych zdjęć, dowiedzieli się więcej o zakątkach odwiedzanych przez Michała Sikorskiego. Zadawali pytania związane z tematem wystawy.

Zainteresowani tematem goście nawet nie spostrzegli jak minęły dwie godziny. Tych, którzy nie byli na otwarciu, zapraszamy do odwiedzenia wystawy. Wystawa trwa do 14 listopada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Konieczna przerwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~M_ek 9-09-2006 17:17
Jak tak dalej pójdzie to IV RP też będzie pustynią, wszysy wyjadą za chlebem, w kraju zostana tylko bracia mniejsi.
~Paweł 9-09-2006 20:10
Dlaczego readakcja nie pisze nic o jutrzjeszym pikniku cross-country w siedlęcinie ? a będzie w ogóle ktoś z jelonki.pl tam? Pozdrawiam
~NINA 11-09-2006 0:13
MÓJ KOCHANY I UZDOLNIONY FOTOGRAF TATUS JEST NA JEDNYM ZDJĘCIU.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Apel Pamięci w SP 15

Motocykliści dla Niepodległej

Remont tarasu Karczmy Sądowej

Spore zainteresowanie dopłatami

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
787
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%