MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 26 maja
im. Filipa, Pauliny

Kraina Łagodności w muszli koncertowej

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 maja 2012, 10:20
Aktualizacja: 10:25
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Koncert w ramach Dolnośląskiej Krainy Łagodności w wykonaniu Tadeusza Woźniaka, Marka Andrzejewskiego, Piotra Woźniak oraz zespołu Bez Jacka odbył się wczoraj w Parku Zdrojowym. W niezwykłej atmosferze poezji Tuwima, Leśmiana, Gałczyńskiego, a także autorskich utworów piosenkarzy upłynął wieczór na świeżym powietrzu przy wyremontowanej muszli koncertowej.

- Dolnośląska Kraina Łagodności to cykl koncertów, podczas których artyści prezentują swoją twórczość w różnych miastach. W tym roku cykl został zainugurowany w ramach Wiosny Cieplickiej. Wcześniej odbyły się warsztaty muzyczne – powiedział Mirosław Salecki, organizator.

- Poezja śpiewana czy też ballady są nośną muzyką, trafiającą do zróżnicowanego grona odbiorców. Zaśpiewałem dziś absolutne premiery, z płyty, którą mam nadzieję wydam w przyszłym roku, czyli takie autorskie utwory jak „Kot albo życie”, a także „Niebo na Warszawą”. Zaprezentowałem również piosenkę mojego ojca, z początków lat 70, która jest mi najbliższa, czyli „Pewnego dnia o świcie” - mówił piosenkarz Piotr Woźniak, syn znanego pieśniarza Tadeusza Woźniaka.

Publiczność byłą zachwycona koncertem. – Mam nadzieję, że będzie więcej takich inicjatyw w Parku Zdrojowym, ponieważ dźwięki poezji śpiewanej unoszące się między drzewami, wśród śpiewu ptaków wprawiają w niesamowity nastrój i tworzą niepowtarzalną atmosferę wyciszenia i przenikania się pierwiastka artyzmu z naturą – powiedział Janusz z Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie na życie

Poseł interweniuje w sprawie. likwidacji szkół

Problem z bezdomnymi na ulicy Poznańskiej  

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Git 7-05-2012 10:39
No po prostu koncert był rewelacyjny, szczególnie Marek Andrzejewski, który na żywo brzmi przecudownie. Grupa Bez Jacka też w świetnej formie. No i Tadziu Woźniak - 65 lat a głos jak dzwon. Niezapomniane popołudnie ...i to za darmochę.
~Marcin73 7-05-2012 10:55
I o to chodzi - na spokojnie i z klasą w Parku Zdrojowym. Brawa dla organizatorów. Pozdrawiam serdecznie - zapracowany Marcin Kaflik - Stowarzyszenie "Ciepliczanin"
~rumcajs54 7-05-2012 11:06
A gdzie Pan Tadeusz Woźniak. Na próbie Go widziałem.
~ 7-05-2012 12:23
a jednak jak ktos pomysli to mozna zrobic koncert w parku ktory bedzie w klimacie i na poziomie.
~zespół 7-05-2012 12:57
Dziękujemy bardzo .To było piękne.Ogromna niepodzianka.Gratulujemy organizatorom.TADEUSZ WOŹNIAK i ZEGARMISTRZ ŚWIATŁA!!!
~ 7-05-2012 14:22
Mieliśmy jechać, ale nie pojechaliśmy, bo jakoś tak przy okazji tych wszystkich imprez w Jeleniej gorze, zawsze nachodzi nas nostalgia, która nie pozwala zapomnieć,że jest w tym mieście tak tragicznie! To straszne ale koncert czy nawet jakaś fajna impreza, tego nie mogą w nas zamazać. Słowem najpierw musi być podstawa egzystencji, dopiero potem rozrywka i kultura wyższa. Wykluczeni nie będą słuchać poezji, nawet gdyby była najpiękniejsza!
~kokoeurospok 7-05-2012 20:14
bylem widzialem. super klimacik chociaz bylo zimno to wielu ludzi z kocykami na kolanach sluchalo odrywajac sie choc na chwile od codziennosci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jelenia Góra: parki i rezerwaty przyrody

Wjechał autem w mur kościelny

Pociągiem do Karpacza, ale także do Legnicy?

Znęcali się nad psem. Interweniował DIOZ

Skwer Radiowej Trójki przetrwa?

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
429
Tak
26%
Nie
69%
Nie wiem
4%