MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Kraina domów przysłupowych w Galerii „Pod Brązowym Jeleniem”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 26 listopada 2011, 13:29
Aktualizacja: 13:29
Autor: Agrafka
Dziś o godz. 17 odbędzie się wernisaż poplenerowej wystawy Akademii Inspiracji Artystycznej, na której zaprezentowane zostaną prace uczestników interdyscyplinarnych warsztatów plastycznych, realizowanych w Niemczech. Tematem prac były „Łużyce Górne – kraina domów przysłupowych”. Ekspozycję można oglądać w Galerii „Pod Brązowym Jeleniem”, przy ul. 1 Maja 60 do 30 stycznia.

Zaprezentowane zostaną prace uczestników interdyscyplinarnych warsztatów plastycznych, realizowanych w dniach 22-28 maja 2011 r. w Niemczech, w okolicach miasta Bautzen, m.in. Waditz, Sornßig, Meschwitz, Gröditz, Neukuppritz, Hochkirch i Nechern. Tematem prac były „Łużyce Górne - kraina domów przysłupowych”.

Drugie spotkanie Akademii Inspiracji Artystycznej zorganizowane zostało w dniach 1-8 sierpnia 2011 r. w Jeleniej Górze i Dziwiszowie. Powstały wówczas dzieła artystyczne z inspiracji sztuką ludową, krajobrazem oraz przyrodą. Uczestnikami plenerów byli artyści amatorzy i profesjonaliści z Polski i Niemiec, którzy na co dzień pogłębiają swoje pasje twórcze oraz aktywnie uczestniczą w pracach na rzecz rozwoju edukacji artystycznej w pracowniach malarstwa, rysunku, grafiki, witrażu i ceramiki obu instytucji kultury.

Te współpracują przy realizacji projektu „Od fundamentów po szczyty 2010-2012”, tj. Jeleniogórskiego Centrum Kultury i Socjokulturalnego Centrum Steinhaus e.V. Bautzen. W warsztatach wzięło udział 65 osób, w wyniku ich pracy powstał wspaniały zbiór dzieł graficznych (monotypie), ceramicznych (reliefy), rysunku oraz mozaiki szklanej, który zostanie zaprezentowany na wystawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Politycy komentują wynik wyborów

Skarby Opactwa

Karkonoska opowieść kulinarna – już wkrótce

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Hareba 26-11-2011 18:50
To powinno się kultywować , architekture przysłupową - szkoda że obecnie nie mozna spotkać katalogu z projektami domow przysłupowych które są charakterystyczne i piekne dla naszego regionu .Oferowane katalogi w jeleniogórskim z projektami domow sa takie same jak w Łomzy , Rzeszowie , Kaliszu czy Szczecinie - W katalogach projektów nie ma nic nawiązujacego do tradycji ,naszego regionu ,orginalnego,zaprojektowanego ,charakterystycznego dla regionu jeleniogórskiego chociażby z symbolami czy detalami dla domów przysłupowych - a szkoda ! bo większośc projektow jest od szyancy dla jak dla całej Polski. A Chaty góralskie pasują w naszym regionie jak wiszący burak pod podbitym okiem .
~kukunia 26-11-2011 21:32
ale foty! super!
~wrocławianin 27-11-2011 14:30
Jak najbardziej promować miejscową tradycyjną zabudowę a nie zakopiańszczyznę, która niestety coraz częściej wkrada się w Karkonosze. Ludziom się wydaje, że w górach to tylko Podhale
~qwertyy 27-11-2011 17:37
Karkonosze to piekne gory zasluguja na prawdziwa go...lska architekture a nie jakies przyslupy.
~do gwertyy 27-11-2011 21:39
Nie jakieś -" przysłupy" Gwerty , lecz należy kultywować i zwrócić uwagę na piękną stylowo architekturę tzw.budowli przysłupowych - jeżeli jesteś dyletantem,nieukiem i słupem myslowym to sie nie wypowiadaj- bo bardzo szkodzisz Karkonoszom, lepiej koś trawę i zbieraj grzyby ..
~do qwertyy 28-11-2011 23:00
Jaki ty musisz być tępy!!! Ty sobie nie zdajesz sprawy o czym piszesz. Na 100% nie widziałeś ani jednego domu przysłupowego! Ale współczuję Ci d...lizmu.
~do qwertyy 28-11-2011 23:05
Jaki ty musisz być tępy!!! Ty sobie nie zdajesz sprawy o czym piszesz. Na 100% nie widziałeś ani jednego domu przysłupowego! Ale współczuję Ci d...lizmu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Warsztaty pod Buczkiem

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Zaczytaj się z Jelonką.com

Chcą edukować o regionie  

Otwarcie Galerii Przechodniej już w piątek

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
712
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%