MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kradzione komórki na giełdzie

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 8 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 15:08
Autor: Muyczne Radio
Policyjna akcja na giełdzie samochodowej w Lubinie. Tym razem funkcjonariusze sprawdzali wystawione do sprzedaży telefony komórkowe.

Jak się okazało nie wszystkie pochodziły z legalnych źródeł. Spośród 250 sprawdzonych aparatów telefonicznych cztery pochodziły z kradzieży.

36-letni mieszkaniec Bytomia oferował aparat marki Nokia skradziony w Opolu w sierpniu tego roku oraz drugi aparat tej samej marki skradziony w wyniku włamania w maju 2003 roku. 37-letni mieszkaniec Wrocławia próbował sprzedać Nokię, której właścicielem stał w wyniku rozboju dokonanego przed miesiącem w Lubinie.

52-letnia mieszkanka Nowej Soli oferowała do sprzedaży telefon komórkowy marki Sony, skradziony w marcu we Wrocławiu. Policyjne akcje prowadzone są regularnie na największej na Dolnym Śląsku lubińskiej giełdzie.

- Nieuczciwi handlowcy muszą mieć świadomość, że pochodzącymi z kradzieży przedmiotami nie można handlować bezkarnie - powiedział nam Krzysztof Olszowiak, rzecznik prasowy lubińskiej policji. Wszystkim zatrzymanym grozi kara do dwóch lat więzienia.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożegnali Słońce

Przy Złotniczej będzie chodnik do boiska

Niebezpieczne wyzwania

Studium na początek

Miesiąc bez opłat za wstęp do KPN

Czy chciałbyś naprawdę być na ich miejscu?

"Gorące przyciski" w autobusach MZK

Będą opłaty za billboardy

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
306
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%