MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Kradną paliwo na skradzione tablice

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 22 lipca 2010, 8:06
Aktualizacja: 8:06
Autor: Angela
Co miesiąc do jeleniogórskiej policji trafia kilkanaście zgłoszeń kradzieży tablic rejestracyjnych samochodów. Część z nich znajdowana jest w przydrożnych rowach, ale część trafia w ręce złodziei, którzy wykorzystują je do kradzieży paliwa na stacjach benzynowych. Przy zagubieniu tablicy nie należy czekać. Sprawę trzeba natychmiast zgłosić się na policję.

O tym jaka jest skala problemu dowiedział się w ostatnim czasie pan Radosław z Jeleniej Góry, któremu nieznany sprawca ukradł tablicę rejestracyjną w minionym tygodniu. Podczas rozmowy ze znajomymi okazało się, że i koledze pana Radosława skradziono oznakowanie auta. Temat kradzieży tablic nie był też obcy na stacji benzynowej.

– Pracownica stacji otwarcie powiedziała, że kradzieże tablic rejestracyjnych to w ostatnim czasie plaga. W ciągu roku pracownicy stacji mają do czynienia ze złodziejami, którzy tankują auta i odjeżdżają z piskiem opon nie regulując rachunku. Zarejestrowane na monitoringu tablice pojazdu okazują się kradzione – mówi pan Radosław.

Zdaniem policji takie przypadki wykorzystywania tablic rejestracyjnych do kradzieży paliwa nagminne nie są. Samych zgłoszeń o skradzionych tablicach funkcjonariusze odbierają natomiast kilkanaście miesięcznie.
– Często okazuje się, że ktoś zgłasza nam kradzież tablicy rejestracyjnej pojazdu, a w rzeczywistości gubi ja na wyboistej drodze. Potwierdzone przypadki kradzieży tablic i wykorzystywania ich do kradzieży paliwa występują raczej sporadycznie, ale są – mówi kom. Bogumił Kotowski z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

– Dlatego warto działać profilaktycznie przymocowując tablicę do pojazdu nitami lub śrubami. Tak zamontowana tablica z pewnością nie wypadnie nam z plastikowych ramek. Nie zostanie też skradziona, ponieważ złodziej nie mając zbyt wiele czasu nie będzie jej odkręcał – mówi kom. Bogumił Kotowski z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W przypadku, kiedy stwierdzimy kradzież tablicy lub jej zagubienie, należy natychmiast zgłosić to na policję oraz do wydziału komunikacji. Cena nowych tablic rejestracyjnych to 80 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

PKS Kamienna Góra wznawia połączenia

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Działka nad zabytek?

Komentarze (9) Dodaj komentarz

b_jg 22-07-2010 8:52
"Na wyboistej drodze" czyt. na wszystkich w Jeleniej haha
~set 22-07-2010 9:08
Pan Kotowski to nie wie że nie można niszczyć struktury tablicy żadnymi nitami czy tam śrubami?
~ 22-07-2010 9:35
dlaczego okradziony ma wykladac 80 zl na nowe tablice? to nie z jego winy na aucie ich nie ma. co innego jak przez wlasne gapiostwo tablica odleci do rowu to faktycznie wina lezy po stronie wlasciciela i wtedy to on powinien ponocic koszty.
r-sz 22-07-2010 9:59
do ~set można nitować i przykręcać. Nie wolno tylko robić tego na znaku legalizacyjnym.
~xxx 22-07-2010 11:30
coś na ten temat wiem przy ul. Różyckiego zginęło kilka takich tablic w tym moja inne zostały porzucone przy aucie
~Gringo 22-07-2010 12:04
"dlaczego okradziony ma wykladac 80 zl na nowe tablice? to nie z jego winy na aucie ich nie ma. co innego jak przez wlasne gapiostwo tablica odleci do rowu to faktycznie wina lezy po stronie wlasciciela i wtedy to on powinien ponocic koszty. " Przecież płacisz za każdą rzecz , którą Ci ukradną. Od tablicy rej. po samochód.
~wołosz 22-07-2010 12:34
Zapisałem się do PIS-u więc mnie nie ukradną tablic :-)
~ 22-07-2010 13:07
Uwaga na nissana kombi nr zaczyna się na LJA.
ρiiρi 22-07-2010 20:46
~Czy to nowe *hobby ..jelonkowych ~MEZCZYZN ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Poszły konie na Śnieżkę

Piątki i soboty wakacji z imprezami przy Ratuszu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1450
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%