MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Kradł kwiaty z grobu - pójdzie siedzieć

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 23 października 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 26 stycznia 2006, 17:51
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
LEGNICA. Dziesięć miesięcy więzienia dla cmentarnej hieny.

Kradzież kwiatów na cmentarzu zaprowadziła do więzienia 47-letniego Marka K., mieszkańca Legnicy. Sąd Rejonowy surowo ukarał cmentarnego złodzieja, skazując go na 10 miesięcy odsiadki, bez zawieszenia.

Niczego się nie nauczyłMarek K. to prawdziwa cmentarna hiena. Nie bacząc na żadne świętości, okradał z kwiatów groby na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy od dłuższego czasu i regularnie. Pierwszy raz wpadł w ręce policji trzy lata temu. Za tamte kradzieże odsiedział ponad rok w więzieniu, ale kara niczego go nie nauczyła. W październiku ub. roku wpadł bowiem na cmentarnych kradzieżach aż dwa razy. Raz policjanci przyłapali go, gdy próbował przeskoczyć cmentarny mur niosąc ze sobą zabrane z grobów kwiaty wartości prawie 400 zł, drugim razem został przyłapany na jednej z ulic w pobliżu cmentarza. Miał ze sobą sztuczne kwiaty, zabrane z grobów, wartości ponad 200 zł.

Przyznał się do winyMarkiem K. zajęła się Prokuratura Rejonowa w Legnicy. Został oskarżony o ograbienie miejsca spoczynku zmarłych. Za taki czyn kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat więzienia, jednak zazwyczaj polskie sądy karają cmentarnych złodziei wyrokami w zawieszeniu. Tymczasem Sąd Rejonowy w Legnicy skazał Marka K. na 10 miesięcy więzienia bez zawieszenia. - Oskarżony przyznał się do zarzucanych mu czynów. W czasie procesu zeznał, że do kradzieży “coś go podkusiło” - mówi sędzia Jerzy Kula, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Legnicy.Marek K. tłumaczył sądowi, że tego dnia był głodny, nie miał pieniędzy na jedzenie i liczył, że ktoś kupi od niego skradzione kwiaty. To jednak nie usprawiedliwiło okradania grobów i Marek K. poszedł do więzienia.Niech ten wyrok będzie przestrogą dla wszystkich, którzy przed 1 listopada zechcą wzbogacić się okradając groby na cmentarzach.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Politycy komentują wynik wyborów

Sytuacja w spółce Sanikom

W sobotę zbiórka krwi

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Koniec prac przy ul. Jagiellonów

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Będą remonty ulic

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
676
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%