MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

KPSW w Nowym Rynku rozstrzygnęła Ligę CS:GO

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 13 czerwca 2017, 14:17
Aktualizacja: 14:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Sobota (10.06) w galerii Nowy Rynek upłynęła pod znakiem finału Ligi Counter Strike: Global Offensive, którą organizowała Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze. W niezwykle emocjonującym i obfitującym w zwroty akcji finale. Puchar Rektora KPSW zdobyła drużyna Strikelogic, która okazała się lepsza od ekipy Boruty. Trzecie miejsce zajęła ekipa Per_REKTum.

Ponad rok temu na naszych audycjach w studenckim radiu wymyśliliśmy zorganizowanie takiego turnieju – wyznał Grzegorz Dzierugo, student KPSW, który jest współprowadzącym audycję pt. „Sfragowani”. - Pomysł okazał się niezły, a teraz Dział Promocji KPSW podchwycił nasz pomysł i abrał nasz pomysł organizując ligę - dodał z lekkim zawodem G. Dzierugo, jednak jak podkreśla, dobrze że liga powstała i jest duże zainteresowanie. - W zeszłym roku ciężko było zebrać osiem drużyn, a teraz mieliśmy ich 25 (w każdej po 5 graczy plus trener) – powiedział Michał Jakubowski z ProCpu.pl. - Większość z nas gra w strzelanki wojenne, ale to nie tylko strzelanie, bo trzeba też włożyć w to umysł – dodał M. Jakubowski, który cieszy się, że jeleniogórska uczelnia planuje stworzyć drużynę „eksportową” i wysyłać ją na turnieje, a najlepsi gracze mieliby szansę na stypendia e-sportowe.

Wszyscy finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez KPSW i firma ProCpu. Pula nagród wyniosła 2,5 tys. zł, najlepsza ekipa dostała słuchawki oraz myszkę gamingową. Za drugie miejsce były okulary do telefonu komórkowego, a za trzecie gadżety i podkładki pod mysz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyniki głosowania w jeleniogórskim BO  

Nowa sygnalizacja świetlna  

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Brunner 14-06-2017 9:51
Świetny pomysł. Moje gratulacje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spór o edukację seksualną

Złoty Krokus dla...

Areszt za znęcanie się nad dziećmi

Seniorzy świętowali

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
290
Tak
56%
Nie
37%
Nie wiem
8%