MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

KPR zwyciężył „rzutem na taśmę”

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 4 sierpnia 2017, 22:05
Aktualizacja: 22:06
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Szczypiornistki KPR–u Jelenia Góra mają za sobą pierwszy sparing w trakcie przygotowań do jubileuszowego, dwudziestego sezonu w Superlidze. W spotkaniu rozegranym w hali ZSP w Karpaczu, podopieczne Michała Pastuszko w meczu przeciwko reprezentacji Białorusi do lat 17 – zwyciężyły dzięki bramce po ostatniej syrenie (z rzutu karnego).

Oba zespoły są na zupełnie innym etapie przygotowań, bowiem Białorusinki szykują się do Mistrzostw Europy Dywizji B, a jeleniogórzanki dopiero rozpoczynają serię gier kontrolnych przed startem Superligi i jeszcze dzisiaj rano ćwiczyły na siłowni, czego skutki było widać na parkiecie. Sparing został podzielony na trzy tercje po 20 minut i najlepiej nasz zespół wyglądał w decydującej odsłonie (co potwierdza również wynik poszczególnych tercji) - wtedy na parkiecie występowała jeleniogórska młodzież, które bez kompleksów i z dużym zaangażowaniem odrobiły straty zapewniając naszej ekipie zwycięstwo.

Jak podkreślił trener KPR-u, wynik tego spotkania nie miał znaczenia. - Najważniejsze, żeby pobiegały i na każdy sparing mamy jakieś założenia taktyczne, które mają wykonywać. Na dzień dzisiejszy mają się zgrywać, powielać drogi poruszania w trakcie spotkania, żeby w pewnym momencie grały na pamięć. Dzisiaj rano miały ciężką siłownię i do końca przyszłego tygodnia czeka nas jeszcze 5 meczów, więc będzie to ciężki tydzień - powiedział Michał Pastuszko. - Mimo że to są 17-latki, to są wyselekcjonowane, mocne motorycznie z niezłymi warunkami fizycznymi - ocenił rywalki trener KPR-u, który cieszy się, że udało się zagrać na początek akurat z takim przeciwnikiem.

KPR Jelenia Góra – Białoruś (U-17) 28:27 (9:10, 18:21)
KPR:
Wierzbicka, Kolasińska, Filończuk – Żukowska 7, Jasińska 6, Skowrońska 3, A. Tomczyk 3, M. Tomczyk 2, Kobzar 2, Oreszczuk 2, Dubiel 1, Jurczyk 1, Karwecka 1, Załoga, Maziarz, Kanicka.

Rewanż w sobotę (5.08) o godz. 12:00 - również w hali ZSP w Karpaczu (ul. Gimnazjalna 6A). Z kolei we wtorek (8.08) żółto-niebieskie zmierzą się z zespołem z czołówki czeskiej ekstraklasy - Sokołem Poruba (miejsce i godzina spotkania zostaną wkrótce określone).

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~,,, 5-08-2017 11:00
Czemu nie gra Bielecka?
~ 7-08-2017 11:54
Ale że co, z dziećmi grały?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Cieplickie place

Przetarg na kolejną stację

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
524
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
14%