MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

KPR wznowił treningi

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 lipca 2018, 14:48
Aktualizacja: 14:50
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Klub Piłki Ręcznej Jelenia Góra rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Na początek podopieczne Michała Pastuszko trenują na bieżni stadionu przy ul. Złotniczej, a wśród zawodniczek będących do dyspozycji trenera są cztery nowe szczypiornistki.

Wśród nowych twarzy pojawi się m.in. Nikola Basta z zespołu juniorek KPR, która trenuje z seniorkami od początku roku, ale dopiero teraz podpisała kontrakt i będzie miała szansę na debiut w Superlidze.

Pozostałe nowe zawodniczki:
Adriana Kurdzielewicz (prawe rozegranie) pochodzi ze Świebodzic, ostatnie cztery lata grała w Zagłębiu Lubin, w tym rok w ekstraklasie.
Natalia Najdek (lewe skrzydło) – pochodzi z Chocianowa, a przez ostatnie 6 lat grała w Zagłębiu Lubin.
Karolina „Kaja” Szczurek (bramkarka) – ostatnio grała w pierwszoligowym ChKS Łódź, a wcześniej w ekstraklasowej Olimpii Nowy Sącz.
Izabela Świerżewska (środek rozegrania) – wychowanka KPR Radzymin, a w minionym sezonie występowała w SMS-ie Płock, który zdominował zaplecze ekstraklasy, ale nie mógł awansować do Superligi.

Przedstawiciele KPR-u zapowiadali start przygotowań do sezonu na 11 lipca, jednak został on opóźniony. Jak się dowiedzieliśmy, w jeleniogórskim klubie nadal są kłopoty finansowe, co mogło być powodem opóźnienia wznowienia wspólnych treningów. Prezes klubu twierdzi jednak, że powody były inne, a trener nie chce wypowiadać się na ten temat.

- Doszliśmy do wniosku, że nie warto tak szybko zaczynać. Jak został ogłoszony terminarz rozgrywek Superligi, to zdecydowaliśmy, że zaczniemy 16 lipca – twierdzi Michał Kasztelan, prezes KPR-u, który przyznał, że klub ma jeszcze długi, ale liczy, że uda się wyjść na prostą do końca sezonu. Póki co oczekuje na rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim (spodziewane 20 lipca), pojawiły się też dodatkowe środki z miasta na przygotowania do sezonu, a także druga transza na sprzyjanie rozwojowi sportu z budżetu miasta na rok 2018. Cały czas zarząd liczy, że pojawią się sponsorzy, który pomogą zasłużonej drużynie wyjść na prostą.

Dziewczyny rozegrają kilka spotkań towarzyskich. Na początek z niemieckim HC Rodental, a następnie dwa turnieje - w czeskiej Pradze i w Budapeszcie (Węgry). Pierwszą kolejkę Superligi zaplanowano na początek września, kiedy to jeleniogórzanki zagrają w Lubinie z miejscowym Zagłębiem.

Czytaj również

Przykra niespodzianka na Kaszubach

Bo palą byle czym

Jelenia Góra na tle dolnośląskich miast

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Olo 17-07-2018 9:50
Co w Sudetach?
~Aaa 17-07-2018 20:35
Cisza
~bobo 19-07-2018 21:43
Kasy brak a mecze Praga , Budapeszt może jeszcze Paryż ,Rzym ,Ateny ? , w kraju brak zespołów do rozgrywania meczy kontrolnych w ramach przygotowań do sezonu ?
~ 20-07-2018 15:06
trenujcie, trenujcie...mecze o utrzymanie czekają...
~Jgdyy 26-07-2018 16:56
Co do pieniedzy to jesli sa miejskie niech wreszcie zostanie zrobiony audyt finansowy tylko przez firmę z zewnątrz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Akcja przy sądzie

Te barierki to skandal!

Będzie strajk nauczycieli?

Bójki w podziemiu  

Poranek z muzyką wschodnich sąsiadów

Sonda

Czy za akcje ratunkowe w górach turyści powinni płacić?

Oddanych
głosów
1052
Tak, w każdej sytuacji
14%
Tak, za bezmyślność
76%
Nie
7%
Nie mam zdania
3%