MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

KPR wraca do treningów

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 18 lipca 2016, 21:54
Aktualizacja: 21:56
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Dobiegają końca urlopy zawodniczek Klubu Piłki Ręcznej Jelenia Góra. Pod koniec minionego tygodnia szczypiornistki spotkały się na bieżni jeleniogórskiego stadionu przy ul. Złotniczej, trenują też w siłowni pod okiem nowego szkoleniowca – Tomasza Konitza.

Trener Konitz mający doświadczenie jako selekcjoner kadry narodowej juniorek młodszych, a następnie juniorek – stwierdził, że to odpowiedni moment, żeby rozpocząć pracę w ekstraklasie. Nie obawia się wyzwań z nowym, osłabionym zespołem podpierając się wykształceniem w kierunku coachingu. - Wierzę, że swoją osobą będę w stanie wpłynąć na lepszą świadomość tych dziewczyn – po co to robią, dlaczego to robią, czego tak naprawdę chcą – tłumaczy Tomasz Konitz. - Jeżeli część zawodniczek uwierzy w to, co chcę im zaoferować, o rezultat jestem spokojny – dodał trener KPR-u.

W ubiegłą środę (13.07) na nieobowiązkowym treningu stawiło się siedem dziewczyn, z czego dwie to aspirujące do zespołu juniorki z Wrocławia i Warszawy. Pierwsza z nich - Magdalena Maziarz to zawodniczka UKS-u Handball-28 Wrocław, 10 października ukończy 19 lat. Gra na środkowym rozegraniu i twardo stąpa po ziemi licząc, że załapie się do meczowej szesnastki. - Mam świadomość, że tutaj są doświadczone i starsze dziewczyny, ale będę się starać jak najmocniej – powiedziała Magdalena Maziarz. Drugą „nową twarzą” w zespole jest Patrycja Koc, która wczoraj (17.07) świętowała 19. urodziny i w Varsovii Warszawa grała na lewym rozegraniu.

W poniedziałek (18.07) na treningu mają się pojawić niemal wszystkie pozostałe szczypiornistki, w sumie trener ma obecnie do dyspozycji 14 kobiet. O szczegółach poinformujemy w kolejnym artykule.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mina na Zabobrzu

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Ola Zaleśny jednak nie w Karkonoszach

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Podgórna zarośnięta!

Mały Strażak dla jednostek OSP

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
100
Tak
49%
Nie
40%
Nie wiem
11%