MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

KPR uratowany – jest wstępne porozumienie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 7 marca 2018, 10:42
Aktualizacja: 10:44
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
Po wczorajszej decyzji władz spółki Termy Cieplickie o wyłączeniu z użytkowania hali przy ul. Złotniczej jedyny klub reprezentujący Jelenią Górę w najwyższej klasie rozgrywkowej został postawiony pod ścianą, bowiem w najważniejszym momencie sezonu stanął w perspektywie braku warunków do trenowania i rozgrywania meczów Superligi.

Pilne działania zainteresowanych stron doprowadziły do wstępnego porozumienia z władzami Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Jak udało nam się ustalić, hala im. Jerzego Szmajdzińskiego przy ul. Lwóweckiej będzie mogła być baza treningową na czas remontu obiektu przy ul. Złotniczej oraz miejscem rozgrywania meczów w roli gospodarza w ramach PGNiG Superligi.

Aby tak się stało, zainteresowani muszą uzgodnić szczegóły wynajmu uczelnianej hali, ale najważniejsze, że klej, który stosuje się do gry w piłkę ręczną nie jest już przeszkodą nie do przeskoczenia. - Idea jest załatwiona, a teraz trzeba dopiąć szczegóły – powiedział Michał Kasztelan. Prawdopodobnie pierwszy mecz KPR-u w rundzie play-out Superligi zostanie przełożony, aby zdążyć z weryfikacją hali przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Wynajęcie hali to dodatkowe koszty – władze klubu po uzgodnieniu szczegółów z przedstawicielami uczelni, będą rozmawiać o sprawach finansowych z Termami Cieplickimi i władzami miasta, licząc na wsparcie. Pozostałe kluby korzystające z hali przy ul. Złotniczej oraz MOS, podobnie jak KPR - również na własną rękę szukają zastępczych lokalizacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wspaniała integracja

Wsparcie dla polsko – czeskich projektów

Domino IV  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~nie da się czytać! 7-03-2018 14:20
Redaktorzy, czytajcie swoje teksty przed ich opublikowaniem. Czytelnicy zasługują na rzetelność z Waszej strony!!!
~Wall 7-03-2018 15:05
Może za zmianą hali pójdą lepsze wyniki !?
~SedesZbidetu 8-03-2018 10:56
Hala na Złotniczej jest przygnębiająca

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kończy się referendum strajkowe

Bolidy wyścigowe dziełem studentów

Żeromalia na filmowo

Co to były za tańce!

Wszyscy za strajkiem

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
183
Tak
63%
Jest dobrze, jak jest
13%
Nie
22%
Nie ma zdania
2%