MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

KPR uratowany – jest wstępne porozumienie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 7 marca 2018, 10:42
Aktualizacja: 10:44
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
Po wczorajszej decyzji władz spółki Termy Cieplickie o wyłączeniu z użytkowania hali przy ul. Złotniczej jedyny klub reprezentujący Jelenią Górę w najwyższej klasie rozgrywkowej został postawiony pod ścianą, bowiem w najważniejszym momencie sezonu stanął w perspektywie braku warunków do trenowania i rozgrywania meczów Superligi.

Pilne działania zainteresowanych stron doprowadziły do wstępnego porozumienia z władzami Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Jak udało nam się ustalić, hala im. Jerzego Szmajdzińskiego przy ul. Lwóweckiej będzie mogła być baza treningową na czas remontu obiektu przy ul. Złotniczej oraz miejscem rozgrywania meczów w roli gospodarza w ramach PGNiG Superligi.

Aby tak się stało, zainteresowani muszą uzgodnić szczegóły wynajmu uczelnianej hali, ale najważniejsze, że klej, który stosuje się do gry w piłkę ręczną nie jest już przeszkodą nie do przeskoczenia. - Idea jest załatwiona, a teraz trzeba dopiąć szczegóły – powiedział Michał Kasztelan. Prawdopodobnie pierwszy mecz KPR-u w rundzie play-out Superligi zostanie przełożony, aby zdążyć z weryfikacją hali przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Wynajęcie hali to dodatkowe koszty – władze klubu po uzgodnieniu szczegółów z przedstawicielami uczelni, będą rozmawiać o sprawach finansowych z Termami Cieplickimi i władzami miasta, licząc na wsparcie. Pozostałe kluby korzystające z hali przy ul. Złotniczej oraz MOS, podobnie jak KPR - również na własną rękę szukają zastępczych lokalizacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Filia biblioteki w Wojkowie

Widok z wieży na Trójgarbie zachwyca!

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~nie da się czytać! 7-03-2018 14:20
Redaktorzy, czytajcie swoje teksty przed ich opublikowaniem. Czytelnicy zasługują na rzetelność z Waszej strony!!!
~Wall 7-03-2018 15:05
Może za zmianą hali pójdą lepsze wyniki !?
~SedesZbidetu 8-03-2018 10:56
Hala na Złotniczej jest przygnębiająca

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Stop marginalizacji średnich miast

Równowaga między kulturą a naturą

Spór o edukację seksualną

Po Koronę Gór Polskich

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
775
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%