KPR rozpoczął rundę rewanżową

Wtorek, 5 stycznia 2016, 21:15
Aktualizacja: 22:06
Runda rewanżowa PGNiG Superligi rozpoczęta. W dolnośląskich derbach rozegranych we wtorek (5.01) w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze górą były podopieczne Bożeny Karkut, które pokonały nasz zespół 31:22.

Wtorkowy pojedynek z Zagłębiem wbrew pozorom mógł się podobać. Jeleniogórzanki ze wszystkich sił starały się sprawić wiernym kibicom miłą niespodziankę, chwilami nawiązując wyrównaną walkę z renomowanym rywalem. Mimo złego początku meczu (3:8) podopieczne Mirosława Saneckiego podniosły się i w 14. minucie przegrywały jedynie 6:8. W kolejnych minutach przyjezdne ponownie odskoczyły (9:14), ale do przerwy na tablicy wyników było 12:16, co nie przekreślało szans na końcowy sukces.

Po zmianie stron „Miedziowie” powiększyły przewagę do 6 bramek (14:20), ale i tym razem jeleniogórzanki podjęły walkę. Wykorzystując bombardowanie słupków w wykonaniu zawodniczek Zagłebia, KPR doprowadził do stanu 18:21 i miały okazję zbliżyć się do rywalek na dwa gole, ale doskonale dysponowana między słupkami Monika Wąż poderwała do walki swój zespół i siedem kolejnych bramek zdobyły jej koleżanki z drużyny (18:28 w 54. minucie). Ostatecznie KPR uległ ekipie z Lubina 22:31, ale wstydu nie przyniósł, a kluczowe spotkania w walce o utrzymanie przed nami. Już 16 stycznia do Jeleniej Góry przyjedzie Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

W spotkaniu z Zagłębiem ciężar gry na swoje barki wzięła powracająca po długiej kontuzji Sabina Kobzar – zdobywczyni 6 bramek. W ekipie gości na jeleniogórskim parkiecie zobaczyliśmy Mariolę Wiertelak, która po wejściu na boisko w drugiej połowie zdobyła dwa gole, w tym jeden w stylu, który miejscowi kibice doskonale pamiętają – po kapitalnej kontrze.

KPR Jelenia Góra - Zagłębie Lubin 22:31 (12:16)