Zalogowanych: 24

Jelenia Góra: KPR rozczarował, szczęśliwy remis

Niedziela, 9 września 2012, 8:12
Aktualizacja: 8:14
Inauguracja PGNiG Superligi w wykonaniu podopiecznych Małgorzaty Jędrzejczak nie wypadła najlepiej. Szczypiornistki KPR–u uchodzące za zdecydowane faworytki w konfrontacji z Olimpią Beskid Nowy Sącz zawiodły i na własne życzenie musiały do końca walczyć o remis.

Borykająca się z problemami finansowymi ekipa Zdzisława Wąsa pokazała charakter na jeleniogórskim parkiecie. Co więcej, można zaryzykować stwierdzenie, że nowosądeczanki zasłużyły na pełną pulę tego dnia za walkę, ambicję i konsekwencję w dążeniu do celu. Od pierwszych minut gospodynie toczyły wyrównaną walkę z beniaminkiem Superligi, odskakując maksymalnie na 2-3 punkty. Przed przerwą zespół Olimpii zdołał jednak wbić kilka goli z rzędu i po 30 minutach KPR przegrywał 14:15.

Od początku drugiej połowy do ataku ruszyły miejscowe, które wypracowały nawet 4-punktową przewagę (23:19), jednak stres i brak zgrania dały znać o sobie i kolejnych 6 goli było dziełem piłkarek z Nowego Sącza. Do końca meczu pozostało 5 minut, a na parkiecie coraz częściej dochodziło do prostych strat. Próbę nerwów wytrzymała niezawodna Załoga, która na 2 minuty przed końcem doprowadziła do remisu po 27, przy czym zawodniczka gości opuściła plac gry za czerwoną kartkę. W tej sytuacji jeleniogórzankom nie pozostało nic innego jak wygrać mecz, ale wydaje sie, że przyjezdne były tego dnia zbyt silne psychicznie. Po golu Panasiuk było już 27:28, a na ławkę kar powędrowała Buklarewicz. Na szczęście najskuteczniejsza zawodniczka KPR-u i w tej sytuacji doprowadziła do remisu i można śmiało powiedzieć, że jeleniogórzanki mają powody do radości, gdyż z taką grą podział punktów można uznać za zdobycz. Szkoda jedynie ambitnych rywalek, które swoją postawą bardziej zasłużyły na brawa. Miejmy nadzieję, że podopieczne trenerki Jędrzejczak szybko poukładają grę i z meczu na mecz będzie coraz lepiej.

W następnej kolejce (15.09, godz. 16:00) KPR zagra wyjazdowy mecz w Chorzowie z Ruchem.

KPR Jelenia Góra – Olimpia Beskid Nowy Sącz 28:28 (14:15)

KPR: Szalek, Kozłowska – Załoga 11, Buklarewicz 4, Żakowska 4, Galińska 3, Wiertelak 2, Fursewicz 2, Rupp 1, Skoczyńska 1, Kubicka, Figiel.

Olimpia: Kozieł - Płachta 6, Gadzina 6, Podrygała 5, Panasiuk 5, Szczecina 4, Maślanka 2, Moskal, Leśniak, Rusin.