KPR przegrywa po walce z mistrzem Polski

Wiadomości: Superliga
Środa, 19 stycznia 2011, 19:28
Aktualizacja: Piątek, 21 stycznia 2011, 0:30
Autor: red.
Nie było niespodzianki w meczu KPR–u z aktualnym mistrzem kraju, drużyną SPR–u Lublin. Nasza drużyna przegrała 34:38. Do przerwy były nadzieje, gdyż na tablicy widniał remis po 17, po zmianie stron rywalki zacieśniły szyki w obronie, odskoczyły na kilkubramkowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca starcia, pomimo ambitnej pogoni jeleniogórzanek.

Mecz rozpoczął się od szybkich ataków podopiecznych Małgorzaty Jędrzejczak i Dili Samadowej. W 6 minucie po golu Karoliny Konsur jelenigórzanki prowadziły z rutynowanymi lubliniankami 4:2. Chwilę później straty swojego zespołu zmniejszyła Sabina Włodek. Do końca pierwszej połowy trwała bardzo wyrównana walka w której błyszczała nasza bramkarka Martyna Kozłowska. Na przerwę zespoły schodziły przy remisie po 17.

W drugiej odsłonie tego meczu SPR mocno zacieśnił szyki obronne co powodowało, że nasze młode zawodniczki popełniły błędy w rozgrywaniu ataku pozycyjnego, co skrzętnie wykorzystywały mistrzynie. SPR po kontrach szybko odskoczył na 8 bramek wygrywając w 47 minucie 32:24. Od tego momentu KPR zagrał jeszcze bardziej ambitnie i walecznie niwelując straty, w 52 minucie na tablicy widniał wynik 34:30 dla Lublina, lecz doświadczone przeciwniczki naszej drużyny nie pozwoliły na więcej, kontrolując spotkanie do ostatniego gwizdka, wygrywając 38:34.

W najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 KPR zagra arcyważne wyjazdowe spotkanie z AZS-em Wrocław.

KPR Jelenia Góra - SPR AZS Lublin 34:38 (17:17)

KPR: Szalek, Kozłowska, Krajewska - Fursewicz (5), Dąbrowska (6), Kocela (1), Buklarewicz (6), Załoga (6), Kubicka, Odrowska (5), Konsur (5), Muras

SPR: Mieńko, Baranowska - Danielczuk (1), Włodek (9), Wilczek (4), Kucińska (1), Majerek (9), Wojdat, Repelewska (10), Figiel, Skrzyniarz (2), Wojtas (2)