Czytających: 9337

Superliga: KPR poza ósemką

Niedziela, 9 marca 2014, 0:03
Aktualizacja: Niedziela, 9 marca 2014, 4:07
"Walczyły jak lwice" – powiedział po przegranym meczu z Pogonią Szczecin 30:35, trener jeleniogórzanek Michał Pastuszko. W fazie play–off wystąpi Piotrcovia Piotrków Trybunalski, która "rzutem na taśmę" wyprzedziła żółto–niebieskie.

Po zwycięstwie Piotrcovii w Olkuszu, KPR potrzebował co najmniej remisu w konfrontacji z Pogonią Szczecin, by zachować 8. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Ekipie z zachodniopomorskiego również wystarczył podział punktów, by zachować czwartą lokatę. Od pierwszych minut licznie zgromadzona publiczność obserwowała wyrównane zawody, w których oba zespoły nie ustrzegły się prostych błędów. Zacięty bój trwał do 14 minuty, kiedy to na tablicy wyników było 7:8, następnie przewagę zaznaczyły szczecinianki, które bezlitośnie wykorzystywały dziury w jeleniogórskiej obronie. W 24. minucie KPR przegrywał już 9:19 i kto by się spodziewał, że to nie koniec emocji w tym spotkaniu.

Po zmianie stron przyjezdne kontrolowały wynik do 42. minuty (18:28), ale przez następne 11 minut to jeleniogórzanki odrodziły się, niczym żółto-niebieski feniks z popiołów. Po golach Ani Mączki, Gosi Buklarewicz, Mariolki Wiertelak na 28:30 trafiła Skalska, co spotkało się na trybunach z owacją na stojąco. 50-osobowa grupa klubu kibica KPR w końcu miała okazję stłumić doping 5-osobowej grupki ze Szczecina. Nadzieje na czołową ósemkę odżyły, ale szczypiornistki Pogoni w ostatniej chwili przełamały swoją niemoc strzelecką i dowiozły zwycięstwo do końcowego gwizdka powiększając przewagę do 5 bramek.

Przed drużyną KPR-u jeszcze 4 spotkania w grupie "spadkowej", z której prawdopodobnie ekipa z najgorszym bilansem punktowym powalczy w ewentualnym barażu o Superligę. Ma to związek z planowanym powiększeniem kobiecej ekstraklasy do 12 zespołów, ale na decyzję musimy jeszcze poczekać. Do końca rozgrywek czekają nas zatem mecz i rewanż z SPR-em Olkusz i Ruchem Chorzów.

KPR Jelenia Góra - SPR Pogoń Baltica Szczecin 30:35 (13:22)

KPR: Kozłowska, Demiańczuk - Wiertelak 10, A.Mączka 7, Skalska 3, Buklarewicz 3, Michalak 3, Żakowska 2, Uzar 1, Dąbrowska 1, Grobelska.

Pogoń: Szywerska, Płaczek - Cebula 11, Huczko 5, Duran 4, Stasiak 4, Yashchuk 4, Sabała 3, Jakubowska 1, Stachowska 1, Królikowska 1, Głowińska 1, Piontke, Agova, Szulc.