Nowy Sącz: KPR poszedł za ciosem

Sobota, 17 stycznia 2015, 23:44
Aktualizacja: 23:46
Po sobotnim spotkaniu 14. kolejki PGNiG Superligi, w którym Olimpia Beskid Nowy Sącz podejmowała jeleniogórski KPR, w tabeli wykrystalizowała się czołowa ósemka. Wśród nich całkowicie zasłużenie znajdują się podopieczne Michała Pastuszko.

Jeleniogórzanki jechały do Nowego Sącza na fali po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Energą AZS Koszalin. Od pierwszych minut KPR zaznaczył swoją przewagę na parkiecie prowadząc w 6. minucie 4:1. Gospodynie kilka minut później zdołały dojść na 6:6, ale kolejne fragmenty ponownie należały do przyjezdnych, które utrzymywały 3-bramkowe prowadzenie do przerwy (16:13).

W przerwie jeleniogórzanki najwyraźniej zafundowały sobie drzemkę, bowiem obudziły się dopiero w 39. minucie – do tego czasu Olimpia zdobyła 6 goli z rzędu! Do 44. minuty miejscowe prowadziły różnicą trzech bramek (22:19), ale tym razem to żółto-niebieskie zanotowały okres perfekcyjnej gry i w 51. minucie prowadziły 25:22. Chwilę później parkiet z powodu trzeciej dwuminutowej kary musiała opuścić najskuteczniejsza zawodniczka KPR-u, Małgorzata Buklarewicz (7 goli), ale do końcowej syreny drużyna z Jeleniej Góry kontrolowała wynik wygrywając ostatecznie 30:26.

Olimpia Beskid Nowy Sącz - KPR Jelenia Góra 26:30 (13:16)
Olimpia:
Sach – Dubajova 10, Szczecina 5, Rączka 4, Kaliciecka 4, Gadzina 2, Masna 1, Figiel.
KPR: Kozłowska, Janik – Buklarewicz 7, A.Mączka 6, Grobelska 5, Bader 4, Dąbrowska 3, Wiertelak 3, Michalak 2, Tomczyk.

Kary: 8' (Nowy Sącz) - 12' (Jelenia Góra).
Widzów: 400.

Już w najbliższą środę (21. stycznia, godz. 18:00) jeleniogórscy kibice będą mieli okazję dopingować swoje ulubienice. W ramach 1/8 finału Pucharu Polski w hali przy ul. Złotniczej 12 zmierzą się KPR i Vistal Gdynia.