KPR postraszył faworytki

Wiadomości: Superliga
Środa, 18 stycznia 2012, 19:44
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2012, 2:43
Trzeci w tabeli PGNiG Superligi kobiet Vistal Łączpol Gdynia wywiózł z Jeleniej Góry dwa punkty, jednak wywalczenie pełnej puli nie przyszło rywalkom tak łatwo. Do przerwy jeleniogórzanki prowadziły 18:16, druga część gry należała jednak do przeciwniczek, które wygrały ostatecznie 35:26.

Pierwsze 40 minut było bardzo dobre w wykonaniu podopiecznych Małgorzaty Jędrzejczak. Nasze szczypiornistki nie przestraszyły się wyżej notowanych zawodniczek Gdyni nawiązując równorzędną walkę. Po 30 minutach jeleniogórzanki schodziły do szatni przy prowadzenie 18:16. Po zmianie stron KPR wciąż utrzymywał wysokie tempo wypracowując sobie czterobramkowe prowadzenie. W ciągu ostatnich 20 minut z naszych piłkarek ręcznych „zeszło całkowicie powietrze”, rywalki szybko doszły wynik wychodząc na prowadzenie i stopniowo je powiększając. Ostatecznie Vistal wygrał 35:26.

KPR Jelenia Góra - Vistal Łączpol Gdynia 26:35 (18:16)

KPR: Kozłowska, Szalek, Załoga 8, Dąbrowska 6, Odrowska 5, Buklarewicz 3, Fursewicz 2, Marceluk 1, Galińska 1, Kubicka, Uzar, Popielarz