Czytających: 10389

Jelenia Góra: KPR pod ścianą!

Środa, 28 października 2015, 19:46
Aktualizacja: 22:01
Środowy mecz z Olimpią Beskid Nowy Sącz miał dać jeleniogórskiej drużynie pierwsze zwycięstwo w sezonie. Przeniesienie spotkania do Karpacza (z uwagi na przedłużające się problemy z elektrycznością, które dotknęły również halę przy ul. Złotniczej) nie pomogło naszej ekipie i to przyjezdne odniosły cenne zwycięstwo.

Osiem spotkań – osiem porażek, to bilans jeleniogórskich szczypiornistek, które są jedyną ekipą w PGNiG Superlidze bez zdobyczy punktowej. Sytuacja w tabeli staje się coraz trudniejsza i choć problemy finansowe zdają się zakończone (klub otrzymał dodatkowe wsparcie z Ratusza w wysokości 150 tys. zł), to potrzeba zmian zdaje się nieunikniona...

Spotkanie z Olimpią Beskid miało być momentem przełomowym. Po serii spotkań z wyżej notowanymi rywalkami, to właśnie nowosądzecczanki miały być pierwszą „ofiarą” żółto-niebieskich. Tym bardziej po obiecującym występie w Gdyni, gdzie nasz zespół nieznacznie uległ z jednym z faworytów ligi, kibice którzy mimo przeniesienia spotkania w dniu meczu, wypełnili halę w Karpaczu - spodziewali się przełamania.

Nic takiego jednak nie nastąpiło, od 9. minuty, kiedy to na tablicy wyników było 5:5, na boisku zapanowały przyjezdne. W 16. minucie było 5:9, a pięć minut później 6:13, więc rozgoryczenie wiernych kibiców było w pełni uzasadnione. Cień nadziei w sercach fanów wywołały trzy kolejne trafienia jeleniogórzanek (9:13), a mogły być cztery, ale Michalak nie wykorzystała rzutu karnego.

Chwilę po zmianie stron nasza ekipa zbliżyła się na 3 bramki (13:16, 14:17), ale to było wszystko jeśli chodzi o nadzieje na końcowy sukces. Z każdą minutą Olimpia powiększała przewagę i pewnie pokonała nasz zespół. Ostatecznie KPR Jelenia Góra uległ ekipie z Nowego Sącza 28:35.

KPR Jelenia Góra – Olimpia Beskid Nowy Sącz 28:35 (11:16)