MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

KPR oficjalnie zakończył sezon

Wiadomości: Góra Szybowcowa
Piątek, 14 czerwca 2013, 11:55
Aktualizacja: 11:56
Autor: Przemo
Fot. Tomasz Raczyński
W minioną środę zawodniczki, działacze, sponsorzy i ludzie związani z funkcjonowaniem Klubu Piłki Ręcznej w Jeleniej Górze uroczyście zakończyli sezon 2012/2013 na Górze Szybowcowej.

W zakończonych rozgrywkach kibice żółto-niebieskich mieli wiele powodów do zadowolenia, seniorki (Małgorzaty Jędrzejczak) zakończyły rozgrywki PGNiG Superligi na bardzo dobrym, piątym miejscu. Juniorki młodsze (Marty Oreszczuk) oraz młodziczki (Dariusza Jarosza) doszły do półfinałów mistrzostw Polski. Najmłodsze szczypiornistki prowadzone przez Dilę Samadovą w dn.19-22 czerwca wystąpią w finałowym turnieju Pucharu Polski ZPRP w Kępnie.

Po raz drugi z rzędu wicekrólową strzelczyń Superligi została Joanna Załoga z dorobkiem 221 goli w 28 meczach. Czołowa snajperka ligi, podobnie jak Emilia Galińska opuszczają KPR, ale wzięły udział w uroczystości na Górze Szybowcowej.

Oprócz zmian w składzie drużyny, nastąpiły również zmiany w zarządzie klubu, stery przejęła Magdalena Bułgajewska:
- Plany są takie, aby klub dalej funkcjonował na takim poziomie jak do tej pory, jest to niezmiernie trudne zadanie dlatego, że zmierzę się z porównywaniem do prezesa Buklarewicza. Zespół jest zgłoszony do ekstraklasy, nadal będziemy prowadzić trzy grupy młodzieżowe. Dalej będziemy walczyć, by pozyskiwać sponsorów. Trzon składu już mamy, kontrakty są podpisane, reszta rozmów trwa.

Dotychczasowy prezes Andrzej Buklarewicz nie żegna się z klubem i nadal będzie wspierać jeleniogórski klub:
- W wyborach poparłem panią Magdę, podjęła się trudnego zadania, ale w klubie wszyscy będą ją wspomagać i liczę na to, że klub będzie funkcjonował jak do tej pory. Pozostaję w klubie jako członek stowarzyszenia, po 4 latach pracy nie będę w stanie się odłączyć całkowicie. Na tyle, co mi czas pozwoli będę wspierać, pracować w klubie

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał na lawecie

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Powrót imprez rowerowych

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Elo Beuzet 14-06-2013 20:24
Jeśli to możliwe to może warto napomknąć więcej szczegółów o ewentualnych transferach. Karuzela transferowa w innych zespołach trwa, a w Jeleniej Górze prócz "odejść"nic o "przyjściach...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mobilizacja przed II turą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2162
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%