KPR najlepszy w Sianowie

Wiadomości: Sianów
Poniedziałek, 28 stycznia 2019, 11:02
Aktualizacja: 11:17
KPR Jelenia Góra z kompletem dwóch zwycięstw zapewnił sobie pierwsze miejsce w turnieju 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorek, który rozgrywany był w dniach 25–27.01 w Sianowie. W ostatnim dniu rywalizacji gospodynie dzielnie walczyły z faworytkami spod Karkonoszy, ale to podopieczne Dili Samadovej cieszyły się po końcowej syrenie.

Zachodniopomorski Sianów (powiat koszaliński) był gospodarzem turnieju, w którym oprócz miejscowego UKS-u Morski, rywalizowały ekipy z Jeleniej Góry i Warszawy. W pierwszym dniu UKS uległ Varsovii 23:35, a następnie KPR pokonał ekipę ze stolicy 29:22 i mogło się wydawać, że mecz z gospodyniami będzie najłatwiejszym z pojedynków, jednak szczypiornistki z Sianowa udowodniły, że są walecznym zespołem.

Od początku spotkania miejscowi kibice oglądali wyrównany pojedynek, a gdy ich ulubienice objęły w 13. minucie prowadzenie 7:6 - mieli powody do zachwytu. Chwilę później gra miejscowych zacięła się i jeleniogórzanki zdobyły 5 bramek z rzędu (7:11). W 23. minucie UKS doszedł na 10:12 i mógł złapać kontakt, ale rzutu karnego nie wykorzystała Roksana Kuc. Do przerwy obraz gry nie zmienił się i na tablicy wyników było 13:16. Po zmianie stron oba zespoły miały duże problemy ze skutecznością. Przez niemal kwadrans ekipa z Sianowa zdobyła 2 bramki, a mistrzynie Dolnego Śląska 4 i na tablicy było jedynie 15:20. W decydujących fragmentach zespół z Jeleniej Góry kontrolował przebieg meczu i zakończyło się wynikiem 19:26.

Do 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek awansowały: KPR Jelenia Góra i Varsovia Warszawa.

UKS Morski Sianów - KPR Jelenia Góra 19:26 (13:16)
UKS: I. Radzikowska 8, Kuc 4, Kopania 4, O. Radzikowska 2, Frąckowiak 1, Trąbka, Madera, Krysińska, Sadecka, Deszkiewicz, Kwapis, Markowska.
KPR: Filończuk, Grabarczyk - Basta 10, Starczyk 7, Drąg 4, Kołecka 2, Szramik 2, Klimaszewska 1, Dubiel, M. Wrotniewska, Jurgiewicz, Włodarczyk, Zięba, Ziemkiewicz.
Kary: 8 minut (UKS) - 8 minut (KPR)
Widzów: 100.

Na profilu Facebook'owym klubu z Sianowa można zobaczyć fragmenty niedzielnego meczu: www.facebook.com/uksmorskisianow
Zdjęcia w galerii dzięki uprzejmości UKS Morski Sianów.